Europos kibernetinio saugumo mėnuo. Spalio mėnesį sužinokite, kaip būti saugiems internete

Norite sužinoti, kaip išlikti saugiems internete? 2015 m. spalio mėnesį dalyvaukite daugybėje renginių, internetinių seminarų ir kitų veiksmų, kurie yra šiandien Briuselyje prasidėsiančios ir visą spalį vyksiančios ES kampanijos internetiniam saugumui skatinti – Europos kibernetinio saugumo mėnesio – dalis. 25 šalyse (jos išvardytos toliau) bus surengta daugiau kaip 100 apsisaugoti nuo kibernetinės grėsmės padėsiančių renginių ir užsiėmimų: konsultacijų dėl informacijos saugos, konkursų, šviečiamųjų renginių ir geriausios praktikos mainų. Per kampaniją „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė: Sustok. Pagalvok. Prisijunk“ visi kviečiami daugiau sužinoti apie internetinį saugumą ir padėti kitiems apsisaugoti nuo kibernetinės grėsmės. Įgyvendinant Bendrosios skaitmeninės rinkos strategiją bus toliau dirbama, kad Europos Sąjungoje būtų sparčiau sukurti ir populiarinami saugesni sprendimai. Tai bus pasiekta pirmiausia inicijavus viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę technologijų ir interneto tinklų kibernetinio saugumo srityje ir atlikus E. privatumo direktyvos peržiūrą (abu veiksmai planuojami 2016 m.).

Europos kibernetinio saugumo mėnesio renginiai vyksta jau trečius metus iš eilės. Juos organizuoja Europos Sąjungos tinklų ir informacijos apsaugos agentūra (ENISA), Europos Komisija ir daugiau kaip 100 partnerių (vietos valdžios institucijos, vyriausybės, universitetai, idėjų institutai, NVO, profesinės asociacijos) iš visos Europos. Be to, ši kampanija tarptautinė: apie JAV vykdomą kampaniją galite sužinoti čia.

Už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Andrusas Ansipas pareiškė: „Saugumas kibernetinių atakų atveju tapo itin svarbiu vartotojų pasitikėjimo ir internetinės ekonomikos aspektu. Tačiau jei nepasitikėsime skaitmeninėmis priemonėmis ir internetiniais tinklais, negalėsime išnaudoti visų jų teikiamų galimybių. Svarbu didinti tiek informuotumą apie pavojus bei grėsmę, tiek suvokimą, jog internetinis saugumas yra visų atsakomybė, kad naršydami internete vartotojai galėtų priimti labiau pagrįstus sprendimus ir apsisaugoti nuo pavojų.“ (Čia galite paskaityti visą tinklaraščio žinutę.) 

Už skaitmeninę ekonomiką ir visuomenę atsakingas Komisijos narys Güntheris Oettingeris nurodė: „Kad skaitmeninis pasaulis būtų saugus visiems, prie to turime prisidėti mes visi: politikos formuotojai, mokslininkai, pramonės subjektai ir piliečiai. Tačiau tam, kad europiečiai galėtų visapusiškai naudotis saugaus interneto teikiamais privalumais, jie taip pat turi žinoti, su kokia grėsme susiduriama internete ir kaip kasdieniame gyvenime patiems pasirūpinti savo saugumu. Europos kibernetinio saugumo mėnuo yra puiki galimybė ES skleisti geriausią praktiką ir padidinti bendrą suvokimą, taigi ir kibernetinį saugumą.“

ENISA vykdomasis direktorius prof. Udo Helmbrechtas teigė: „Kadangi mūsų visuomenė vis labiau veikia skaitmeninėje erdvėje ir žengiame į daiktų interneto bei pažangiųjų miestų erą, e. įgūdžiai ir internetinis saugumas tampa esminiais ištekliais, kuriuos turime plėtoti ir nuolat tobulinti. Pasinaudodama Kibernetinio saugumo mėnesio iniciatyva, Agentūra telkia ištisą tinklų ir informacijos saugumo bendruomenę.“

Veiksmas! Kas vyks spalio mėnesį

Europos kibernetinio saugumo mėnesio renginiai vyks visą spalio mėnesį, o kiekvieną savaitę dėmesys bus skiriamas vis kitai temai.

I savaitė. Spalio 1–4 d.: Kibernetinio saugumo mokymai darbuotojams

II savaitė. Spalio 5–11 d.: Kibernetinio saugumo kultūros kūrimas darbe

III savaitė. Spalio 12–18 d.: Programavimo savaitė visiems

IV savaitė. Spalio 19–25 d.: Debesijos sprendimų pažinimas visiems

V savaitė. Spalio 26–31 d.: Bendroji skaitmeninė rinka visiems

Europos kibernetinio saugumo mėnesio renginiai vyksta Belgijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Estijoje, Graikijoje, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Airijoje, Vengrijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Švedijoje, Austrijoje, Kipre, Liuksemburge, Norvegijoje ir Islandijoje.

Kiekvieną savaitę ENISA ir Komisija skelbs pranešimus, organizuos renginius ir veiklą kiekviena iš šių temų. Bus rengiami mokymai, strateginiai susitikimai, bendrieji pristatymai vartotojams, internetinės viktorinos ir t. t.

Kiekvieną savaitę ENISA naują medžiagą skelbs čia.

Jei esate pedagogas, darbuotojas, IT ekspertas ar paprastas vartotojas, paskaitykite keletą ENISA patarimų, kaip išlikti saugiems internete.

Spalio 8 d., ketvirtadienį, 22.00 val. Briuselio laiku mūsų partneriai iš JAV surengs tiesioginį pokalbį tinkle Twitter. Sekite pokalbį: #CyberSecMonth arba #ChatSTC.

Sudalyvaukite šioje viktorinoje ir išsiaiškinkite, kiek jūs saugūs internete.

Susipažinkite su informacijos apie saugumą vaizdine medžiaga.

Pasitikėjimas ir saugumas bendrojoje skaitmeninėje rinkoje

Prie šio tikslo Komisija prisideda keliais būdais: kurdama teisinę sistemą, kuria siekiama Europoje didinti kibernetinio saugumo pajėgumus (ypač įgyvendinant tam skirtą Europos kibernetinio saugumo strategiją ir Tinklų ir informacijos saugumo direktyvą); užtikrindama internetinių ryšių privatumą (pirmiausia įgyvendindama ES duomenų apsaugos direktyvą ir E. privatumo direktyvą); remdama aukščiausio lygio mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą kibernetinio saugumo srityje (programoje „Horizontas 2020“ tam numatyta pusė milijardo eurų) ir stiprindama kibernetinio saugumo pramonės pajėgumus. Be to, kova su elektroniniais nusikaltimais yra vienas iš pagrindinių balandžio mėnesį paskelbtos Europos saugumo darbotvarkės elementų. Komisija taip pat didina savo darbuotojų informuotumą apie kibernetinį saugumą organizuodama mokymus ir šiais metais surengė tam skirtą kampaniją.

Naudingos nuorodos

-      Kibernetinis saugumas ir privatumas skaitmeninėje darbotvarkėje

-      2015 m. spalis – Europos kibernetinio saugumo mėnuo

-      Europos kibernetinio saugumo iššūkiai

-      Tinklų ir informacijos saugumo universitetinės studijos ir sertifikavimo programos Europoje

-      Išsamų visoje Europoje vykdomų renginių sąrašą rasite čia

-      Sekite įvykius tinkle Twitter: #CyberSecMonth, #OctoberNIS, @CyberSecMonth

-      Pasiskaitykite įkvepiančias mūsų kibernetinio saugumo ambasadorių istorijas

Tags:

Subscribe

Documents & Links