Kolekcia TOMORROW od Emmy Lindqvistovej pre spoločnosť Lindex

Počas týždňa módy Mercedes-Benz Fashion Week, ktorý sa konal tento rok vo švédskom Štokholme, získala Emma Lindqvist dizajnérske ocenenie spoločnosti Lindex za najlepší dizajnérsky nápad a kolekciu. Súčasťou ocenenia je príležitosť navrhnúť kolekciu pre spoločnosť Lindex a finančná odmena 50 000 SEK.

Emma je študentkou magisterského programu módneho dizajnu na švédskej textilnej škole. Tento program sponzoruje spoločnosť Lindex a Emma je prvou víťazkou tohto ocenenia.

„Je skvelé mať takúto príležitosť na spoluprácu so spoločnosťou Lindex. Bola to intenzívna jeseň, ktorá ma veľa naučila. Zrealizovali sme niekoľko odevov z mojej absolventskej kolekcie a prepracovali sme ich do konečnej podoby so všetkým, čo k tomu patrí. Samozrejme, že ak ste zvyknutí šiť všetko ručne, je to naozaj veľký rozdiel, keď navštívite továreň v Turecku a zrazu tu vidíte dokončenú kolekciu – a výsledok naozaj stojí za to,“ hovorí Emma Lindqvist.

Kolekcia TOMORROW by Emma Lindqvist (ZAJTRAJŠOK Emmy Lindqvistovej) vychádza z Emminej absolventskej kolekcie 5-i-9 a tvorí ju 10 kusov odevov s rôznou potlačou, od farebných pixelových vzorov až po grafickejšie čierno-biele témy. Východiskovým bodom je sieťotlač a to, ako sa dajú vytvárať témy skladaním rôznych farieb v jednotlivých vrstvách.

„Keď na seba naskladajú sa rôzne vrstvy, vznikne dojem trojrozmernej hĺbky, ktorý som sa snažila zachovať aj pri tejto kolekcii pre spoločnosť Lindex. Práve táto kombinácia rôznych farieb robí kolekciu zaujímavou a umožňuje kombinovať jednotlivé kusy odevov. Čím viac potlače, tým lepšie!“ tvrdí Emma Lindqvist.

Vedúca oddelenia dizajnu v spoločnosti Lindex, Nina Starck, ktorá je spoločne s vedením oddelenia nákupu a dizajnu členkou poroty, považuje povzbudzovanie a podporu nových talentov v oblasti módneho dizajnu za veľmi dôležité. Toto ocenenie predstavuje pre spoločnosť Lindex počiatočný bod odvážnej spolupráce s novými dizajnérmi a tvorcami.

„Absolventské dizajny študentov bývajú vždy zaujímavé. Pri práci používajú iné kritériá ako existujúce značky, majú opojný zmysel pre slobodu a býva medzi nimi obrovské množstvo talentov. Emmine fantastické potlače a istota, s akou pracuje s farbami, nás dostali, a tieto prvky teraz preniesla aj do svojej kolekcie pre spoločnosť Lindex,“ hovorí Nina Starck.

Kolekcia TOMORROW by Emma Lindqvist bude dostupná od 27. januára 2014 na lokalite lindex.com a od 29. januára vo vybraných predajniach vo Švédsku, Nórsku a Fínsku.

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 470 obchodmi na 16 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu. Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov,pánskeho spodného prádla a  spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o módu. Spoločnosť Lindex je súčasťou skupiny Stockmann uvedenej na zozname fínskych spoločností. Na Slovensku nájdete Lindex aktuálne v 4 predajniach: OC Polus Bratislava, OC Mlyny Nitra, OC Laugarício Trenčín, OC Mirage Žilina, alebo v internetovej predajni na stránkach www.lindex.com Viac informácií o aktuálnej kolekcií Lindex,  nájdete na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 480 stores in 18 markets. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com