Lindex wprowadza Różową Kolekcję

Wspierając walkę z rakiem piersi, w październiku Lindex wprowadzi do sprzedaży kolekcję własnego projektu. 10% ceny detalicznej zostanie przekazane na badania nad rakiem.

W poprzednich latach Lindex współpracował z międzynarodowymi projektantami, takimi jak Missoni, Matthew Williamson i Jean Paul Gaultier, ale w tym roku Różową Kolekcję przygotował zespół projektowy Lindex.

– Daliśmy naszym projektantom misję stworzenia kolekcji roku, a wynikiem jest nowoczesna, kobieca i mocna koncepcyjnie Różowa Kolekcja, składająca się ze starannie dobranych elementów garderoby i dodatków w ekscytującej palecie kolorów. To fantastyczne uczucie – przyczynić się do walki z rakiem piersi dzięki własnym projektom – mówi Annika Hedin, szefowa Działu projektowania w Lindex.

Różowa Kolekcja składa się z 19 elementów garderoby i dodatków, uszytych z miękkich dzianin i tkanin w podstawowych kolorach obowiązujących tej jesieni – od głębokiego burgundu po blady róż. Kolekcja zawiera również Różową Bransoletkę – wszystkie zyski z jej sprzedaży zostaną przekazane na rzecz badań nad rakiem. Bransoletka, wykonana z metalu i skóry, jest produkowana w Szwecji, z zastosowaniem przyjaznej dla środowiska techniki garbowania.

Czternasty rok z rzędu, marka Lindex wspiera walkę z rakiem piersi. W Szwecji zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Szwedzkiego Towarzystwa Walki z Rakiem. Oprócz Różowej Kolekcji, we wszystkich sklepach w Szwecji Lindex będzie również sprzedawać Różową Wstążkę Szwedzkiego Towarzystwa Walki z Rakiem.

Różowa Kolekcja Lindex pojawi się w sprzedaży w sklepach Lindex oraz na lindex.com 6 października.

Informacje o kampanii

Dyrektor kreatywny: Mooks Hanifiah, Wednesday Agency 

Fotograf: Cuneyt Akeroglu 

Modelki: Alek Wek, Ashley Graham, Toni Garrn, Candice Huffine, Cora Emmanuel 

Stylizacja: Caroline Newell 

Fryzury: Angelo Seminara 

Makijaż: Gemma Smith-Edhouse 

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 480 stores in 18 markets. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe