Najvýraznejšie jesenné trendy v Lindex

„Hovoríme tu skôr o najvýraznejších kúskoch a kľúčových módnych fenoménoch, ako o módnych trendoch špecifických pre túto jeseň“, hovorí Nina Starck, riaditeľka dizajnu v spoločnosti Lindex.


 

Spomedzi najdôležitejších smerovaní jesennej kolekcie Lindex uvádza Nina najmä tieto tri – jemnosť, zmyslovosť a ležérny luxus. Okrem nich Nina Stark vymenúva aj ďalšie pojmy, okolo ktorých sa točí móda tejto jesene – maximalizácia, povrchy, súpravy, bloky, textové a číslicové potlače, sivá a spraná biela.

Jemnosť – všetko jemné, mäkké a poddajné s ležérnym výzorom. Tieto kvality skutočne predstavujú podstatu módy tejto sezóny. Všetko je hladké, hrejivé, pohodlné a príjemné.Zmyslovosť – pohrávanie sa s mužskosťou a super ženskosťou je inšpiráciou pre jesennú kolekciu. Ženy si vyberajú kúsky z mužského šatníka, napríklad elegantné nohavice s čistými líniami. K tomu niečo super ženské, ako napríklad čipkovaný živôtik plný zmyslového potešenia. Ležérny luxus – móda sa hýbe smerom k jednoduchosti a ležérnosti, víťazí pohodlné nosenie. Ležérny luxus a objem charakterizujú túto uvoľnenú módu s detailami typu rozličných dekorácií a metalických potlačí. Maximalizácia – prináša objem. Túto jeseň myslite vo veľkom – napríklad, veľký pletený kúsok, sukňa s maximálnym objemom, maximálne široká alebo dlhá.
Povrchy – všetko hmatateľné. V jesennej kolekcii je veľa miesta pre dotyk s povrchom. Ide o jemnosť, s trochou jemných chĺpkov – máme tu veľa kožušín v podobe kožušinových kabátikov či kožušinových detailov. V kontraste so všetkým jemným a mäkkým tu máme tiež drsnejšie a hrubšie povrchy. Niekedy je ťažké rozhodnúť, či ide o pletený alebo tkaný povrch, nezáleží však na tom, najdôležitejší je tu pocit dotyku.  Súprava – túto jeseň sa budeme obliekať do zladených súprav. Sukňa so zladeným topom sú štýlové a pohodlne ležérne. Súpravy sa pýšia tiež blokmi v kontrastných farbách alebo kvalite, ktoré oblečeniu dodávajú moderný a úchvatný výzor. Písmená a číslice – potlače inšpirované hip hopovou kultúrou a módou ulice. Dodávajú formálnejšiemu oblečeniu štipku pohodovosti. Sivá a spraná biela – patria medzi najdôležitejšie farby tejto jesene a ešte zaujímavejšie vyznejú v jednofarebnej verzii, celé v sivej alebo celé v spranej bielej, bez kontrastov.

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 470 obchodmi na 16 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu. Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov a spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o módu. Spoločnosť Lindex je súčasťou skupiny Stockmann uvedenej na zozname fínskych spoločností. Na Slovensku nájdete Lindex aktuálne v 4 predajniach: OC Polus Bratislava, OC Mlyny Nitra, OC Laugarício Trenčín, OC Mirage Žilina, alebo v internetovej predajni na stránkach www.lindex.com Viac informácií o aktuálnej kolekcií Lindex,  nájdete na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 480 stores in 18 markets. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com