Nejdůležitější podzimní trendy v Lindex

„Letos na podzim jde spíše o důležité kousky a hlavní fenomény než o konkrétní módní trendy,“ tvrdí Nina Starck, vedoucí oddělení designu ve společnosti Lindex.

Jako nejdůležitější celkové směry v této podzimní kolekci Lindex zmiňuje Nina tyto tři: měkkost, smyslnost a ležérní luxus. Kromě nich však také zmiňuje následující fenomény, na které se bude móda společnosti Lindex zaměřovat v této podzimní sezóně: maximalizace, materiály, sety, klínky, textové a číselné potisky, šedá a popelavě bílá.

Měkkost – vše, co je měkké, něžné a nenucené se špetkou uvolněnosti. Tyto vlastnosti jsou skutečnou esencí módy pro tuto sezónu. Vše je hladké, teplé, pohodlné a příjemné.Smyslnost – inspirací této podzimní módy je kombinace mužského aspektu a opravdové ženskosti. Ženy si z mužského šatníku půjčí oblečení, jako jsou jednoduché, elegantní kalhoty. Ty se snoubí s něčím ultraženským, jako je krajkový živůtek, který přináší skutečnou smyslnost. Ležérní luxus – móda se vydává nenucenou, ležérnější cestou a zohledňuje pohodlí těch, kdo ji budou nosit. Tuto uvolněnou módu pro volné chvíle, která se vyznačuje detaily, jako je zdobení či kovově lesklé potisky, charakterizuje ležérní luxus a objem. Maximalizace – je tu pro objem. Letošní podzim se ponese v duchu velkých rozměrů: například robustní pletené zboží, velmi široké či superdlouhé sukně s maxiobjemem.
Materiály – vše, čeho se můžete dotknout. V podzimní kolekci nás velice zajímaly materiály. Oděvy v ní jsou velmi měkké, občas trošku huňaté. Prostě spousta kožešiny, a to nejen na kabátech, ale i v detailech. Se vším měkoučkým kontrastují materiály, jež jsou tvrdší a drsnější. Občas je obtížné říci, zda je ten či onen kousek pletený nebo tkaný. Na tom ale nesejde; záleží jen na výrazu, ten je důležitý. Sety – letos na podzim se budeme oblékat do šatů ve sladěných setech a soupravách. Sukně s ladícím topem je stylová a příjemně neformální. Sety rovněž dají vyniknout klínkům vyvedeným v kontrastních barvách nebo materiálech, které oblečení propůjčí moderní a vzrušující vzhled. Písmena a číslice - jsou využity v potiscích inspirovaných hiphopovou kulturou a módou ulice. Používáme je k tomu, abychom formálnějšímu oblečení dodali trochu nevázaného šmrncu. Šedá a popelavě bílá – tyto barvy patří mezi ty nejdůležitější pro letošní podzim, a budou ještě zajímavější v monochromatickém provedení, jako pouze šedé či popelavě bílé oblečení bez jakýchkoli akcentů.  

Pro více a vysoké rozlišení obrazu, navštivte Lindex Newsroom
Novinky! Přihlásit se k odběru tiskových zpráv Lindex a sledovat nás v sociálních médiích


Pro více informací prosím kontaktujte: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Společnost Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců s více než 470 prodejnami ve 16 zemích. Náš obchodní koncept spočívá v inspirativní a cenově dostupné módě. Sortiment společnosti Lindex sestává z nejrůznějších módních konceptů oblečení pro ženy, dětského oblečení a dámského spodního prádla. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací naleznete na adrese www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion chains, with approximately 490 stores in 18 markets. Lindex offer inspiring and affordable fashion for the fashion interested woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com