Soutěž společnosti Lindex pro budoucí návrháře určila nejlepší designový koncept

Z absolventů textilní školy Borås School of Textiles byl vybrán vítěz v soutěži o nejlepší designový nápad a kolekci. Absolventská show a vyhlášení vítěze proběhlo v rámci akce Fashion Week, jež se konala ve Stockholmu. Vítězkou se stala Evelin Kägo, které tento úspěch zajistila její kolekce s názvem „Vnímání barev“.

Cena za nejlepší kolekci tvoří součást závazku společnosti Lindex podporovat nové tváře v oblasti návrhářství. Vítěz obdrží grant ve výši 50 000 švédských korun.

„Mám z vítězství a získání grantu společnosti Lindex za nejlepší nápad na poli designu skvělý pocit. Tím hlavním v mé kolekci je vztah mezi pletenými a potištěnými vrstvami látek oděvů, stejně jako snaha prozkoumat to, jak barvy ovlivňují jedna druhou,“ říká vítězka

Společnost Lindex je hlavním sponzorem absolventské módní show a se školou Borås School of Textiles spolupracuje již pět let. Tato škola je jedna z nejuznávanějších univerzit ve Švédsku, která se zaměřuje na výuku a výzkum v oblasti textilu a designu. Lindex podporuje vzdělávání tím, že proces navrhování a obor zná z přímo z pohledu maloobchodníka.

Porota soutěže se skládala z členů týmu manažerů nákupu a designu společnosti Lindex, a v jejím čele stála ředitelka designového oddělení Annika Hedin. A co bylo důvodem rozhodnutí poroty? „Kolekce, která je vizuálně opulentní a plná energie a vyznačuje se něžnou rovnováhou mezi barevnými a průhlednými plochami. Její vzhled je experimentální, umělecký a barevný.“

Spolupráci s vítězkou Evelin Kägo společnost Lindex zahájí na podzim. Jejím výsledkem bude společná designová kolekce s názvem „Tomorrow“, jež bude na trh uvedena na začátku roku 2017. „Spolupráce se značkou Lindex mi dává příležitost pracovat se svými návrhy ve větším měřítku a představit mé oděvy většímu počtu lidí,“ říká Evelin Kägo.

Půjde o již třetí kolekci Tomorrow, kterou Lindex přinese na pulty svých prodejen. Účelem této iniciativy je podpořit nové návrháře a společně s nimi vytvářet jedinečné kolekce.

„Jsme Evelininým experimentátorstvím a tím, jak pomocí barev a pohybu dosahuje speciálních efektů, naprosto uchváceni. Moc se těšíme, že s ní vytvoříme skutečně úžasnou kolekci,“ říká Annika Hedin, ředitelka designového oddělení společnosti Lindex.

foto:  Agnes Strand

Pro více a vysoké rozlišení obrazu, navštivte Lindex Newsroom

Novinky! Přihlásit se k odběru tiskových zpráv Lindex a sledovat nás v sociálních médiích


Pro více informací prosím kontaktujte: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 480 stores in 18 markets. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media