Společnost Lindex spouští  kampaň „WE Women by Lindex“, která podporuje rovnost mezi pohlavími v dodavatelském řetězci

Letos v létě společnost Lindex spustí kampaň „WE Women by Lindex“, která se zaměřuje na rovnost mezi pohlavími v dodavatelském řetězci a vytváření pracovišť, kde bude vládnout větší rovnost a přístupnost. Tento projekt je součástí snah společnosti Lindex zlepšit životy žen pracujících v celosvětovém dodavatelském řetězci této módní společnosti.

„Právě ženy jsou v Lindexu motorem, který pohání naši činnost. Většina lidí v textilním průmyslu, kteří vyrábějí naše oblečení, jsou ženy, a my jsme odhodláni zlepšit jejich životy. Již dlouhá léta pracujeme na tom, abychom prostřednictvím angažovanosti pracovníků podnítili změnu v našem dodavatelském řetězci. Nyní přicházíme s přístupem, jenž zahrnuje všechny úrovně. V něm usilujeme o změnu stylu vedení a managementu továren tak, aby bral větší ohledy na ženy a zohledňoval problematiku rovnosti mezi oběma pohlavími,“ říká Anna-Karin Dahlberg, manažerka udržitelnosti výroby ve společnosti Lindex.

„WE Women by Lindex“ je tříletý projekt vyvinutý prostřednictvím partnerství mezi společnostmi Lindex a GIZ a ve spolupráci s BSR a místními neziskovými organizacemi. Celý projekt začne u třiatřiceti dodavatelů společnosti Lindex v Bangladéši. Do projektu je zapojeno i dalších deset subjektů, kteří nedodávají společnosti Lindex. Cílem jejich účasti je propagovat celý koncept v bangladéšském textilním průmyslu. Dodavatelé, kteří jsou do projektu zapojeni, zaměstnávají zhruba 82 000 pracovníků, z nichž více než 50 procent jsou ženy. Cílem je rozšířit projekt do té míry, aby v budoucnosti zahrnoval celý dodavatelský řetězec společnosti Lindex.

O organizaci BSR: BRS je celosvětová nezisková organizace, jež na základě konzultací, výzkumu a spolupráce napříč sektory vyvíjí udržitelné obchodní strategie a řešení. Je zakladatelem projektu HERproject, což je iniciativa, která chce získat větší práva pro ženy s nízkými příjmy, jež pracují v globálních dodavatelských řetězcích.

O organizaci GIZ: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH je spolkovou organizací s celosvětovou působností, která se zaměřuje na oblast mezinárodní spolupráce za účelem udržitelného rozvoje. Rozvoj partnerství organizace GIZ uskutečňuje v rámci programu develoPPP.de pod patronací německého spolkového Ministerstva pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (BMZ). 

Pro více fotografií  ve vyšším rozlišení prosím navštivte Lindex Newsroom .
Sledujte, co je u nás nového! Přihlaste se k odběru novinek společnosti Lindex a sledujte Lindex na sociálních médiích.

Chcete-li získat více informací, obraťte se prosím na:

Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion chains, with approximately 480 stores in 18 markets. Our business concept is to offer inspiring and affordable fashion to fashion conscious women. Lindex assortment includes several different concepts within within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media