Společnost Lindex svou jedinečnou kolekcí Moomin Collection vzdává hold spisovatelce a umělkyni Tove Janssonové

Tento rok by se slavná spisovatelka a umělkyně Tove Janssonová dožila 100 let. Toto výročí si společnost Lindex připomene představením jedinečné muminí kolekce Moomin, z jejíž ceny připadne 10 % na podporu organizace UNICEF a její práce na tom, aby děti na celém světě uměly psát a vzdělávaly se.

„Díky tomu, že Lindex uzavřel vzrušující spolupráci s jinými organizacemi a návrháři, může se podílet na vytváření lepších podmínek pro lidi kolem nás. Samozřejmě je to skvělý pocit, že to jsou právě děti, na koho se zaměřujeme, protože právě děti jsou nedílnou a důležitou součástí našeho každodenního života, soukromého i pracovního,“ říká Ingvar Larsson, ředitel Oddělení designu & nákupu u společnosti Lindex. Společnost Lindex motivy Muminků použila již dříve, letos však vytvořila zcela jedinečnou kolekci plnou nových potisků a výrobků.

„Pracuji s novými materiály a kvalitami, kupříkladu ve struktuře směsí. Barvám oblečení jsem přidala poklidnou a nadčasovou barevnou náladu, takže půjde o kousky, které budete chtít sbírat a schovávat dlouhou dobu. Barvy, jako je šedý melír, popelavě bílá či růžový melír jsou v kolekci velmi důležité. Každý její kousek můžete používat samostatně nebo je kombinovat,“ tvrdí Linda Sturessonová, návrhářka společnosti Lindex.

Na potisku a také na společném jubilejním vzoru, který byl navržen právě pro stoleté výročí narození Tove Janssonové, se objevuje mnoho oblíbených postaviček z příběhů o Mumincích. Společnost Lindex také má svůj vlastní potisk, který se objevuje na některých oděvech.

Většina kolekce je vyrobena z „organické bavlny“ a skládá se z 15 položek od velikostí pro miminka až po velikost 122. Prodávat se bude v prodejnách Lindex a na webu lindex.com od 6. týdne.

Pro více a vysoké rozlišení obrazu, navštivte Lindex Newsroom
Novinky! Přihlásit se k odběru tiskových zpráv Lindex a sledovat nás v sociálních médiích


Pro více informací prosím kontaktujte: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Společnost Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců s více než 470 prodejnami ve 16 zemích. Náš obchodní koncept spočívá v inspirativní a cenově dostupné módě. Sortiment společnosti Lindex sestává z nejrůznějších módních konceptů oblečení pro ženy, dětského oblečení a dámského spodního prádla. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací naleznete na adrese www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 480 stores in 18 markets. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe