Spoločnosť Lindex uvádza na trh nové výrobky na podporu boja proti rakovine prsníka

Už trinásty rok za sebou spoločnosť Lindex spolu so svojimi zákazníčkami získavajú peniaze na pomoc v boji proti rakovine prsníka. Spoločnosť Lindex bude tento rok okrem klasickej ružovej stuhy (v predaji v severských krajinách) predávať aj vonné sviečky a lesky na pery. Všetok zisk bude venovaný priamo na výskum rakoviny prsníka.

Na Slovensku bude  výťažok z predaja venovaný na podporu tých programov a projektov Ligy proti rakovine, cieľom ktorých je  podpora a pomoc ženám, bojujúcim s rakovinou prsníka.

Snahy spoločnosti Lindex ako hlavného partnera kampane Ružová stuha v priebehu rokov úspešně viedli k získaniu významnej čiastky na výskum rakoviny prsníka, rovnako ako aj k zvyšovaniu povedomia o tejto chorobe. V roku 2014 spoločnosť Lindex získala na výskum rakoviny prsníka 1,4 milióna EUR. Od roku 2003 tak získala spolu 9,5 milióna EUR.

„Veľmi sa tešíme na tohtoročný ružový mesiac a uvedenie dvoch nových produktov na trh, ktoré budú priamo prispievať k boju proti rakovine prsníka. Vonné sviečky a lesky na pery sú ideálne darčeky, ktoré si môžete zakúpiť pre seba alebo svojich priateľov. Dúfame, že budú predstavovať veľký úspech a že prekonáme náš predchádzajúci rekord pri získavaní finančných prostriedkov na výskum rakoviny prsníka. Tento problém je pre nás obzvlášť dôležitý, pretože veľkú časť našich zamestnancov a zákazníkov tvoria ženy,“ hovorí Malin Lindgrenová, vedúca oddelenia dizajnu a nákupu v spoločnosti Lindex.

Ružový mesiac odštartuje nákupným víkendom vo všetkých obchodoch Lindex, pričom 10 % z celkového predaja sa venuje na výskum rakoviny prsníka. (Na Slovensku prvý októbrový víkend). Na niektorých trhoch Lindex spustí aj predaj, pri ktorom sa pri pokladniciach výsledná suma „zaokrúhľuje smerom nahor“. (Na Slovensku posledný októbrový týždeň).

Lesky na pery a vonné sviečky sa začnú predávať od 29. septembra. Vonná sviečka bude stáť 10 Eur a lesk na pery sa bude predávať za 4,95 Eur.. Tieto produkty budú dostupné vo všetkých predajniach Lindex na SLovensku a online na  lindex.com.

Viac informácií o snahách spoločnosti Lindex vynakladaných na boj proti rakovine prsníka nájdete na webových stránkach: http://about.lindex.com/en/fight-against-breast-cancer/

Ak si chcete pozrieť ďalšie snímky aj s vyšším rozlíšením, navštívte Lindex Newsroom .
Sledujte naše novinky! Prihláste sa na odber prehľadu správ o spoločnosti Lindex a sledujte Lindex v sociálnych médiách.

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na:

jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 490 obchodmi na 18 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu. Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov a spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o módu. Spoločnosť Lindex je súčasťou skupiny Stockmann uvedenej na zozname fínskych spoločností. Na Slovensku nájdete Lindex aktuálne v 7 predajniach: OC Polus Bratislava, OC Bory Bratislava,OC City Aréna Trnava, OC Mlyny Nitra, OC Laugarício Trenčín, OC Mirage Žilina,OC Optima Košice, alebo v internetovej predajni na stránkach www.lindex.com Viac informácií o aktuálnej kolekcií Lindex,  nájdete na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion chains, with approximately 490 stores in 18 markets. Lindex offer inspiring and affordable fashion for the fashion interested woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media