Spoločnosť Lindex uvádza ružovú kolekciu Pink collection

S cieľom podporiť boj proti rakovine prsníka spoločnosť Lindex spustí v októbri predaj svojej vlastnej dizajnovej kolekcie, pričom 10 % z maloobchodnej ceny bude venovaných na výskum rakoviny prsníka.

V minulých rokoch spoločnosť Lindex spolupracovala s takými medzinárodne uznávanými návrhármi ako sú Missoni, Matthew Williamson a Jean Paul Gaultier, tento rok však pri zrode kolekcie s názvom Pink Collection stál vlastný návrhársky tím spoločnosti Lindex.

„Úlohou vytvoriť tohtoročnú dizajnovú kolekciu sme poverili našich vlastných návrhárov a výsledkom ich práce je kolekcia, ktorá nesie názov Pink Collection – moderná, ženská a výrazne koncepčná kolekcia starostlivo vybraných odevov a doplnkov, ktoré sa vyznačujú vzrušujúcou paletou farieb. Ide o skutočne fantastický pocit, že máme tohto roku možnosť prispieť k boju proti rakovine prsníka návrhmi z našej vlastnej dielne,“ hovorí Annika Hedin, vedúca oddelenia dizajnu v spoločnosti Lindex.

Kolekcia Pink Collection obsahuje spolu 19 odevov a doplnkov z mäkkých pletených a tkaných látok v palete najzákladnejších farieb, ktoré charakterizujú tohtoročnú jeseň, a to počínajúc od sýtovínovej až po svetloružovú. Súčasťou kolekcie je aj náramok Pink Bracelet. Celý zisk z jeho predaja bude venovaný na výskum rakoviny. Tento náramok z kože a kovu sa vyrába vo Švédsku pomocou ekologicky šetrného postupu vyčiňovania kože.

Už je to štrnásty rok za sebou, čo sa spoločnosť Lindex venuje činnosti zameranej na podporu boja proti rakovine prsníka, a tento rok venuje vo Švédsku svoj príspevok švédskej Spoločnosti proti rakovine. Spoločnosť Lindex bude okrem kolekcie Pink Collection vo všetkých predajniach vo Švédsku predávať aj Ružovú stuhu švédskej Spoločnosti proti rakovine. Na Slovensku bude 10%  z výťažku predaja kolekcie venovaný na podporu tých programov a projektov Ligy proti rakovine, cieľom ktorých je  podpora a pomoc ženám, bojujúcim s rakovinou prsníka.

Predaj kolekcie s názvom Pink Collection od spoločnosti Lindex sa v predajniach Lindex a na lindex.com spustí 6. októbra.

Informácie o kampani

Kreatívny riaditeľ: Mooks Hanifiah, agentúra Wednesday 

Fotograf: Cuneyt Akeroglu 

Modelky: Alek Wek, Ashley Graham, Toni Garrn, Candice Huffine, Cora Emmanuel 

Štylistka: Caroline Newell 

Vlasy: Angelo Seminara 

Make-up: Gemma Smith-Edhouse 

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 480 stores in 18 markets. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe