TOMORROW autorstwa Josefin Runquist

W sierpniu firma Lindex ogłosiła nazwisko zwycięzcy konkursu na najlepszy projekt i kolekcję, ogłoszonego dla absolwentów Szwedzkiej Szkoły Włókienniczej. A teraz wprowadzamy TOMORROW - miejską i stylową kolekcję kapsułową, zaprojektowaną przez zwyciężczynię, Josefin Runquist.

- Ludzie są przeważnie w ruchu, więc stworzyłam ubrania właśnie do tego celu. Poprzez naturalny ruch, moja kolekcja ożywa, przedstawiając nieoczekiwaną objętość i zupełnie nową ekspresję. Trzonem kolekcji jest to, co dzieje się z odzieżą, gdy się poruszamy - to co widzisz, nie zawsze jest tym, co dostajesz - mówi projektantka Josefin Runquist.

TOMORROW Josefin Runquist to kolekcja kapsułowa, składająca się z 7 unikalnych i modnych elementów o czystym kroju i ponadczasowej linii. Plisy z podwójnej tkaniny oraz kontrast czerni i bieli, potęgują przyciągający efekt, a malinowa czerwień stanowi dodatkowy akcent.

Lindex jest głównym sponsorem dyplomowego pokazu mody, od czterech lat współpracując ze Szkołą Włókienniczą w Borås. Jest to jedna z najbardziej uznanych w Szwecji szkół wyższych kształcących specjalistów w branży tekstylnej i projektantów. Lindex wspiera ich edukację swoją znajomością procesu projektowania oraz profesjonalizmem z perspektywy handlowej.

- Będąc nowym projektantem w branży mody, ciężko zostać zauważonym i docenionym. Jako międzynarodowa firma odzieżowa, Lindex ma obowiązek wydobywania nowych talentów na światło dzienne, a ta współpraca to nasz sposób na pobudzanie tego procesu - mówi Annika Hedin, szefowa Działu Projektowania w Lindex.

Kolekcja Tomorrow Josefin Runquist pojawi się 12. lutego w limitowanej serii na lindex.com oraz w wybranych sklepach w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Czechach.

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion chains, with approximately 490 stores in 18 markets. Lindex offer inspiring and affordable fashion for the fashion interested woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe