Unikátnou kolekciou Moomin oslavuje Lindex spisovateľku a umelkyňu Toveu Jansson

Tento rok by mala slávna spisovateľka a umelkyňa Tove Jansson 100 rokov. Na jej pripomenutie uvedie Lindex unikátnu kolekciu Moomin, z ktorej predaja pôjde 10 % organizácii UNICEF na podporu vzdelávania detí na celom svete.

Prostredníctvom vzrušujúcich spoluprác s inými organizáciami alebo dizajnérmi môže byť Lindex súčasťou vytvárania lepších podmienok pre ľudí okolo nás. Pocit je samozrejme o to lepší, že sa jedná o deti, pretože deti sú veľkou súčasťou nášho každodenného života, v súkromní aj v práci,“ povedal Ingvar Larsson, riaditeľ dizajnu a nákupu v spoločnosti Lindex. Lindex použil motívy Moomin vo svojich dizajnoch už predtým, ale tento rok vytvoril unikátnu kolekciu s mnohými novými potlačami a výrobkami.

„Pracovala som s novými materiálmi a vlastnosťami, napríklad v štruktúre látky mélange. Taktiež som dala odevom pokojný a nadčasový zmysel pre farby, takže to bude niečo, čo chcete zbierať a nechať si dlhý čas. Farby ako šedá mélange, šedobiela a ružová mélange sú v kolekcii dôležité. Každý kus odevu môžete použiť samostatne alebo ich skombinovať“, uviedla Linda Sturesson, dizajnérka spoločnosti Lindex.

Na potlačiach sa objavia mnohé z populárnych postavičiek Moomin a taktiež spoločný vzor jubilea, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre sté výročie. Spoločnosť Lindex má svoju vlastnú potlač, ktorá sa objavuje na niektorých odevoch.

Väčšina kolekcie je vyrobená z „organickej bavlny“ a pozostáva z 15 odevov od veľkosti pre bábätká po veľkosť 122 a bude sa predávať vo všetkých predajniach Lindex a online na lindex.com od týždňa 6.

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 470 obchodmi na 16 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu. Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov a spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o módu. Spoločnosť Lindex je súčasťou skupiny Stockmann uvedenej na zozname fínskych spoločností. Na Slovensku nájdete Lindex aktuálne v 4 predajniach: OC Polus Bratislava, OC Mlyny Nitra, OC Laugarício Trenčín, OC Mirage Žilina, alebo v internetovej predajni na stránkach www.lindex.com Viac informácií o aktuálnej kolekcií Lindex,  nájdete na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion chains, with approximately 490 stores in 18 markets. Lindex offer inspiring and affordable fashion for the fashion interested woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe