Zákazníci spoločnosti Lindex zaokrúhľovali platby za nákup a darujú viac ako 87 000 EUR na čistú vodu

Zákazníci spoločnosti Lindex jeden týždeň zaokrúhľovali platby za nákupy v prospech organizácie WaterAid. Z vyzbieraných peňazí sa bude financovať dôležitá činnosť organizácie WaterAid v oblasti zlepšovania prístupu k čistej vode a hygiene v najchudobnejších oblastiach sveta.

Ambasádor organizácie WaterAid Jan Eliasson kedysi povedal, že „spoločne“ je najdôležitejším slovom na svete. Pretože len spoločne môžeme vytvoriť lepší svet. „Preto by som sa chcel poďakovať všetkým v spoločnosti Lindex a všetkým zákazníkom, ktorí sa rozhodli zaokrúhľovať. Spoločne zaistíme, aby viac ľudí získalo prístup k čistej vode a lepšej budúcnosti“ hovorí Cecilia Chatterjee-Martinse, generálna tajomníčka WaterAid Švédsko.   

Kampaň trvala od 24. do 30. augusta 2017. Zákazníci zaokrúhľovali svoje platby na priemerne 0.9 EUR a spolu sa vyzbieralo viac ako 87 000 EUR, čo svedčí o tom, aký význam môže mať aj malá suma.

„Chcem poďakovať všetkým zákazníkom a zamestnancom, ktorí prejavili veľkú oddanosť a prispeli k tomu, že viac ľudí získa prístup k čistej vode. Otázka vody je pre nás v spoločnosti Lindex dôležitá a som hrdá, že môžeme podporiť organizáciu WaterAid pri jej významnej práci.“ hovorí Elisabeth Peregi, zastupujúca generálna riaditeľka spoločnosti Lindex.

Ľudia majú právo na prístup k čistej vode. Napriek tomu viac než 650 miliónov ľudí nemá prístup k čistej vode a takmer 2,4 miliarde ľudí chýba prístup k dostatočnej hygiene. Približne 290 000 detí každoročne zomrie na choroby spôsobené znečistenou vodou alebo nedostatočnou hygienou. Ide o takmer 800 detí každý deň.

Činnosť organizácie WaterAid každý rok mení životy miliónov ľudí zlepšením prístupu k čistej vode a hygiene v najchudobnejších oblastiach sveta. Obdobie detstva prežije viac detí, znižuje sa riziko podvýživy a rodiny si dokážu udržať zdravie. Hodiny potrebné na prinášanie vody môžu stráviť v práci alebo v škole. Prístup k čistej vode a hygiene môže komunitám a krajinám pomôcť ukončiť bludný kruh chudoby

WaterAid je medzinárodná organizácia, ktorá sa usiluje o vytvorenie sveta s čistou vodou a hygienou pre každého. S miestnymi partnermi hľadá trvalo udržateľné a dlhodobé riešenia a činiteľov nabáda k tomu, aby znásobili snahy o zabezpečenie týchto základných potrieb na národnej a globálnej úrovni. Organizácia WaterAid pôsobí v 35 krajinách a od roku 1981 zabezpečila prístup k čistej vode takmer 27 miliónom a k hygiene takmer 27 miliónom ľudí. Ak si chcete prečítať ďalšie informácie, prejdite na www.wateraid.org/uk. 

Ak si chcete pozrieť ďalšie snímky aj s vyšším rozlíšením, navštívte Lindex Newsroom .
Sledujte naše novinky! Prihláste sa na odber prehľadu správ o spoločnosti Lindex a sledujte Lindex v sociálnych médiách.

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na:

Jana Hrušovská, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 480 stores in 18 markets. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several fashion concepts within women's wear, kids’ wear, lingerie and cosmetics. Today more than 50% of Lindex garments are made from more sustainable materials and the goal is to reach 80 % by year 2020. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media