Mitmekülgne Kerto LVL loob nutika konstruktsiooniga puitkatuse

Uue söökla ainulaadse katusekonstruktsiooni disain sulandub ümbritseva maastikuga, moodustades Schwäbisch Gmündi piirkondliku kolledži keskse pilgupüüdja. Külastajad näevad rippkatust, mis on täiuslikult maastikku lõimitud. Ebahariliku katusekonstruktsiooni projekteeris German Liebel/Architekten ja ehitamiseks kasutati Metsä Wood Kerto® LVL Q-paneele ja S-talasid.

Peamine idee oli kasutada hoone juures võimalikult palju looduslikke materjale. „Seepärast otsustasime ehitada puitkatuse,“ ütleb Steffen Kainzbauer, Liebel/Architekteni arhitekt ja projektijuht. „Puitkatuse konstruktsiooni mõtles välja seitsmest spetsialistist koosnev interdistsiplinaarne töörühm.“ Spetsialistid projekteerisid rostvärgiga raamstruktuuri, mida toetavad terassambad. Katusekonstruktsiooni teostus õnnestus Kerto® LVL Q-paneelide ja S-talade abil.

Projektis kasutati kõrge koormustaluvusega ja stabiilsete mõõtmetega Kerto LVL (lamineeritud vineerpuit) materjali nii taladeks kui ka katuse- ja põrandapaneelideks. „Saavutasime stiilse disainiansambli, kasutades nii talades kui ka laes ühesugust vineeri. Tänu LVL-talade suurele koormustaluvusele saime projekteerida peenemad talad ning kasutada lateraalse stabiilsuse tagamiseks LVL katuse- ja põrandapaneele,“ nendib Mark Lukas insenerifirmast Dr.-Ing. H. Hottmann. Katusekonstruktsioonis kasutatud esmased ja teisesed Kerto LVL talad on kõigest 10–12 cm laiused ning nende kõrvalekalle on minimaalne.

Ülitäpse teostusega keerukas katusekonstruktsioon

Katuse projektmeeskond kavandas ja teostas ainulaadse puidust katusekonstruktsiooni Kerto LVL Q-paneelide ja S-taladega. Lõpptulemus on suurepärane kombinatsioon keskkonnasäästlikkusest, stiilist ja funktsionaalsusest. Märkimist väärib ka puutööettevõtte Holzbau Moßhammer GmbH tööpanus, kus uue suure söökla konstruktsiooniprojekt teostati eeskujuliku täpsusega ja alati graafikus püsides. Kerto® LVL osutus taas aegasäästvaks, kergeks ja loodussõbralikuks ehitusmaterjaliks.

Rohkem teavet selle ainulaadse puidust katusekonstruktsiooni kohta.

Pildid: https://databank.metsagroup.com/l/L58WbKCC5bPp
 

Lisainformatsiooniks võtke ühendust:

Viivi Kylämä, Marketing Manager, Metsä Wood, +358 40 8209850,
viivi.kylama@metsagroup.com

www.metsawood.com

Metsä Wood pakub konkurentsivõimelisi ja keskkonnasõbralikke puittooteid ehituseks, tööstustarbijatele ning edasimüüjatele. Meie tooted on valmistatud põhjamaisest puidust, kvaliteetsest jätkusuutlikust tippkvaliteediga toormaterjalist. Meie müügitulu 2017. aastal oli 0,5 miljardit eurot ning anname tööd ligikaudu 1400 inimesele. Metsä Wood kuulub Metsä Gruppi.

About Us

Metsä Woodwww.metsawood.com Metsä Wood provides competitive and environmentally friendly wood products for construction, industrial customers and distributor partners. We manufacture products from northern wood, a sustainable raw material of premium quality. Our sales in 2017 were EUR 0.5 billion, and we employ about 1,400 people. Metsä Wood is part of Metsä Group.

Subscribe

Media

Media