Planmeca Viso™ - przedstawiamy obrazowanie CBCT nowej generacji

Wprowadzając unikalne pozycjonowanie pacjenta, dowolną regulację obszaru obrazowania (FOV) i inteligentną korekcję ruchu pacjenta - nowy aparat rentgenowski Planmeca Viso™ , który jest  kolejnym krokiem ewolucji obrazowania wolumetrycznego, podnosi oczekiwania co do zdolności obrazowania przez urządzenia CBCT premium.

Planmeca Viso™ to urządzenie CBCT nowej generacji , które potrafi przechwycić obrazy o wybitnie małej dawce promieniowania. Dzięki wysokiej jakości obrazu, wyjątkowej trwałości i możliwości obrazowania w trybie Planmeca Ultra Low Dose™, Planmeca Viso ma wszystkie cechy aparatu CBCT premium – jak i wielu innych .  

Nowe urządzenie wprowadza zmieniony przebieg pracy przy obrazowaniu . Od innowacyjnego pozycjonowania pacjenta do inteligentnych regulacji FOV, Planmeca Viso przenosi doświadczenie obrazowania na zupełnie nowy, wyższy poziom.  

Pozycjonowanie pacjenta odbywa się bezpośrednio z panelu sterowania urządzenia z wykorzystaniem zintegrowanych kamer oraz widoku obrazu video na żywo. Operator aparatu może oglądać na żywo pacjenta na ekranie panelu sterowania, w celu elastycznego i dokładnego pozycjonowania.  

Ta innowacja umożliwia użytkownikowi na ustawienie FOV bezpośrednio w widoku pacjenta na żywo na panelu sterowania. Proces jest szybki i łatwy ponieważ obszar można ustawić dowolnie, odpowiednio do potrzeby badania.

Panel sterowania jest dostępny bezpośrednio z komputera użytkownika.

Dzięki zastosowaniu nowego, wielokrotnego algorytmu Planmeca CALM™ korekcji ruchów pacjenta, nie będzie potrzeby wykonywania powtórnych badań. To znakomite rozwiązanie gwarantuje wiarygodne wyniki, ponieważ do obrazowania poruszających się pacjentów można wybrać ten tryb zarówno przed, jak i po wykonaniu badania. Nowe układ ramienia w Planmeca Viso zwiększa miejsce dla pacjenta i skraca czas badania.

Dzięki czujnikowi 25x30cm, pojedynczy skan obejmuje cały obszar twarzoczaszki, bez konieczności łączenia obrazów.

Dodatkowo, nowy aparat  wprowadza nowy sposób wykonywania zdjęć twarzy 3D Planmeca ProFace®. Wyposażony w nowy wspornik głowy oraz cztery zintegrowane kamery skierowane na pacjenta z różnych kierunków, zdjęcia ProFace pokrywają większy obszar niż wcześniej, z wyższą jakością obrazu.  

Kiedy zaczynaliśmy ten projekt, naszym celem było stworzenie urządzenia CBCT, które oferuje płynną pracę i zdolności adaptacyjne dla różnych wielkości pacjenta i wskazań - nie wspominając o bezkompromisowej jakości obrazu nawet przy najniższych dawkach", mówi Timo Müller , wiceprezes działu RTG Planmeca Oy. "Cieszę się, że udało nam się osiągnąć ten cel, a w rzeczywistości nawet go przewyższyć ."  

Więcej informacji:
Timo Müller, wiceprezes 
działu ds. obrazowania, Planmeca Oy
Tel. +358 20 779 5550
E-mail: timo.muller@planmeca.com

Planmeca Oy oraz Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu stomatologicznego na świecie, a oferowane przez nią produkty i technologie to: cyfrowe unity stomatologiczne, technologia CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych.
www.planmeca.pl

Tags: