Planmeca wprowadza zaawansowany system śledzenia ruchu żuchwy Planmeca 4D™ Jaw Motion

Planmeca rozszerza swoją ofertę produktów o niezrównaną metodę śledzenia ruchu żuchwy. Wyznaczający nowy standard, system Planmeca 4D ™  Jaw Motion oferuje niezrównaną wizualizację i pomiary ruchu żuchwy 3D w czasie rzeczywistym. System będzie dostępny jako opcja dla aparatów rentgenowskich Planmeca ProMax® 3D Mid Max .

Planmeca 4D Jaw Motion jest jedynym, zintegrowanym z CBCT rozwiązaniem do śledzenia , zapisywania , wizualizacji i analizy ruchu żuchwy w 3D . Wykorzystując obrazowanie CBCT i przystawkę do zdjęć 3D Planmeca ProFace , Planmeca 4D Jaw Motion śledzi ruchy szczęki i wizualizuje je w czasie rzeczywistym , nie wymagając dodatkowego osprzętu w tym procesie . Otrzymane wizualizacje 3D są natychmiast dostępne w programie Planmeca Romexis® , umożliwiając przeprowadzenie szybkiej diagnostyki . Wszystkie dane mogą być zapisywane w celu późniejszego ich wykorzystania i analizy.

Dzięki Planmeca 4D Jaw Motion możliwe jest zmierzenie i nagranie ścieżki ruchu jednego lub większej ilości punktów referencyjnych w obrazowaniu 3D. Cyfrowe modele dentystyczne mogą być zsynchronizowane z obrazem CBCT w celu analizy zgryzu. Wszystkie informacje o ruchu i pomiarach mogą być eksportowane do innych programów analiz i planowania leczenia, w formacie XML lub CSV .

"System Planmeca 4D Jaw Motion zapewnia użytkownikom niezwykle cenne dane ilościowe dotyczące ruchu żuchwy , a także inne informacje nieosiągalne ze statycznego obrazowania 3D" , stwierdza Helianna Puhlin - Nurminen , wiceprezes Działu Digital Imaging and Applications w Planmeca .

Planmeca 4D Jaw Motion może być wykorzystywany do diagnostyki zaburzeń pracy stawów skroniowo-żuchwowych ( TMD), analizy ruchu żuchwy , programowania artykulacji , jak również planowania przedoperacyjnego i weryfikacji leczenia pooperacyjnego .

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Helianna Puhlin-Nurminen, wiceprezes
Digital Imaging and Applications division, Planmeca Oy
Tel +358 20 7795 731
helianna.puhlin@planmeca.com

Planmeca Oy i Planmeca Group
Planmeca Oy, z siedzibą w Helsinkach –Finlandia,  jest jednym z wiodących na świecie producentów urządzeń stomatologicznych obejmujący unity dentystyczne, cyfrowe rozwiązania CAD / CAM, światowej klasy urządzenia do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania programowe. Produkty Planmeca dystrybuowane są w ponad 120 krajach na całym świecie. Planmeca jest największą prywatną firmą w swojej dziedzinie dzięki silnemu zaangażowaniu w innowacyjne rozwiązania i wzornictwo przemysłowe.
Planmeca Oy jest częścią fińskiej Planmeca Group, która działa w dziedzinie technologii opieki zdrowotnej.W 2014 roku Grupa osiągnęła obroty w wysokości 740 milionów euro i zatrudniała ponad 2,700 osób na całym świecie.
www.planmeca.pl