„Ruukki“ pristato fotovoltinius saulės modulius, skirtus fasadams

pranešimas spaudai
2015-05-13, Ruukki construction

„Ruukki“ plečia savo saulės energijos gaminių asortimentą papildydama jį naujoviškais saulės kolektoriais, kuriuos galima montuoti ant pastato fasado. Sieninė „Ruukki“ saulės energijos sistema keičia saulės šviesą į pastate vartojamą elektros energiją. Kolektorius galima montuoti ant naujų arba renovuojamų pastatų. 

Sieniniai fotovoltiniai moduliai ypač tinka prekybos, pramonės, sandėlių ir logistikos pastatams.

„Saulės kolektoriai ant fasado yra akivaizdus įrodymas, kad pastate įsikūrusi bendrovė neabejinga aplinkai. Saulės kolektoriai pagamina dalį pastate suvartojamos elektros energijos. Bendrovės gali ramia sąžine naudotis saulės energijos vartojimo faktu kurdamos savo įvaizdį, pavyzdžiui, gali skaičiuoti, kokią dalį per metus įrenginių suvartojamos elektros energijos sudaro iš saulės kolektorių gauta elektra“, – pasakoja "Ruukki" pramoninės statybos verslo direktorius Baltijos šalyse Guntis Duks.

Saulės kolektoriai montuojami ant pastato fasado naudojant „Ruukki“ sukurtą tvirtinimo sistemą. Į parduodamo „Ruukki“ komplekto sudėtį taip pat įeina kabeliai ir fotovoltiniai keitikliai.

„Per visą sienos aukštį montuojami saulės kolektoriai gali suskirstyti ir išryškinti ilgus, kartais net niūrokus fasadus. Derinant su fasado apdaila galima paversti fasadą įspūdingu kūriniu, atlaikysiančiu bet kokią kritiką“, – sako „Ruukki“ architektas Petteris Lautso.

Apie 50 kvadratinių metrų paviršiaus ploto kolektorių masyvas gali pagaminti 8 kWp energijos. Tokiam paketui reikėtų 30 kolektorių ir kainuotų jis apie 15 000 eurų.

„Ruukki“ gaminių asortimente taip pat yra „Liberta Solar“ – į pastato fasado apdailą integruota fotovoltinė sistema.

Daugiau informacijos: Grigaliūnas Mantas, mantas.grigaliunas@ruukki.com, tel. +370 6 158 2581

PRIEDAS

Saulės fotovoltinės energijos gamybos augimo potencialas
Pagal pagrindinį scenarijų 2020 metais saulės fotovoltiniams įrenginiams teks maždaug 4 % visos ES elektros energijos poreikio. Saulės energetikos užimama potenciali rinkos dalis įvairiose šalyse yra skirtinga. Pagal smarkaus augimo scenarijų skaičiuojama, kad saulės fotovoltinės energetikos sektorius Švedijoje padidės 15 kartų. Augimo potencialas Lenkijoje yra 150 kartų (šaltinis – EPIA).

Ruukki Construction veikia statybų verslo srityje. Mes siūlome visiems statybos etapams, nuo projektavimo iki montavimo, skirtus gaminius ir paslaugas, taip padedame investicinėms ir statybų bendrovėms plėtoti savo verslą. Privatiems klientams ir stogdengiams siūlome įvairius stogų dengimui skirtus gaminius bei paslaugas, žinomus prekių ženklais "Ruukki" ir "Plannja". Mūsų siūlomas stogų dengimo medžiagas galima įsigyti per plačiai išvystytą prekybos ir partnerių  tinklą, o taip pat specializuotuose stogų prekybos ir paslaugų centruose "Ruukki Express" bei "Plannja" , tokie centrai veikia 9 šalyse. "Ruukki Construction" padalinyje dirba apie 3 300 darbuotojų, gaminiai gaminami Europos šalyse įsikūrusiose 20 gamyklų. Palyginamoji grynoji apyvarta 2014 m. sudarė 6,2 mlrd. SEK.  ((~ 667 m €).  Ruukki Construction yra SSAB padalinys. SSAB - tai Šiaurės Europoje ir JAV veikianti plieno kompanija, vykdanti savo veiklą daugiau nei 50 šalių. Kompanijos akcjios įtrauktos į NASDAQ OMX biržos prekybos sąrašą Stokholme ir Helsinkyje. www.ruukki.com.

Subscribe

Media

Media

Documents & Links