Ruukki predstavuje systém stenových solárnych panelov

Tlačová správa
25. 6. 2015

Ruukki rozširuje sortiment výrobkov využívajúcich solárnu energiu, uvedením nového typu solárnych fotovoltaických panelov, ktoré môžu byť inštalované na fasáde budovy. Ruukki® On-Wall Solar systém mení slnečné žiarenie na elektrickú energiu využiteľnú pre budovy samotné. Panel môže byť nainštalovaný ako na novostavbách, tak i na rekonštruovaných budovách.

Stenové solárne panely sú obzvlášť vhodné pre komerčné, priemyselné, skladové a logistické budovy.

"Solárne panely na fasáde budovy sú jasnou vizitkou vzťahu a povedomia o životnom prostredí spoločnosti, ktorá budovu vlastní, či využívá. Solárne panely vyrábajú časť elektriny potrebnej na prevádzku objektu. Spoločnosti môžu, vo svojej firemnej filozofii, s čistým svedomím poukázať na využitie slnečnej energie, napríklad ukážkou výpočtu množstva elektrickej energie poskytovanej solárnymi panelmi ich budovy v porovnaní s ročnou spotrebou elektrických zariadení," vysvetľuje Branislav Bačo, Business Manager Ruukki.

Solárne panely sú inštalované na fasáde budovy pomocou kotviaceho systému vyvinutého spoločnosťou Ruukki. Dodávka on-wall solárneho systému Ruukki zahŕňa tiež kabeláž a FV invertor.

 "Solárne panely nainštalované po celej výške steny môžu rozbiť a oživiť dlhé, jednotvárne a bezútešné fasády. Môžete nimi zvrátiť konečný výsledok a vytvoriť impozantnú fasádu, ktorá umlčí akúkoľvek kritiku," hovorí architekt Petteri Lautso z Ruukki.

Plocha zhruba  50 m2môže poskytnúť výkon 8 kWp. Na to by bolo treba 30 panelov.

Sortiment Ruukki zahŕňa aj systém Liberta Solar, čo je fotovoltaický systém plne integrovaný do fasády, organicky tvoriaci samotnú fasádu budovy.

Nový systém uvádza spoločnosť na trh pod značkou Ruukki® On-Wall Solar.

Pre viac informácií kontaktujte prosím: Radovan Tary, radovan.tary@ruukki.com

Poznámka!

Potenciálny rast trhov pre solárnu fotovoltaiku

V roku 2020 bude podľa odhadov tvoriť solárna fotovoltaika asi 4% dopytu po elektrine v celej EU. Potenciálny podiel solárnej energie na trhu sa líši od jednej krajiny k druhej. Prognóza predpovedajúca silný rast odhaduje navýšenie využitia solárnej fotovoltaiky vo Švédsku 15-násobne. V Poľsku sa rastový potenciál odhaduje až na 150-násobok (Zdroj: EPIA)

Link na štúdiu: http://www.epia.org/fileadmin/user_upload/Publications/GMO_2013_-_Final_PDF.pdf

Ruukki Construction poskytuje služby zákazníkom v oblasti stavebníctva. Na podporu činnosti našich firemných klientov, ku ktorým patria investori a stavebné spoločnosti, dodávame produkty a služby od dizajnu až po inštaláciu. Zákazníkom z radov spotrebiteľov, ktorí potrebujú zastrešiť rodinné domy, dodávame strešné produkty a poskytujeme inštalačné služby pod značkami Plannja a Ruukki. Okrem maloobchodných prevádzok poskytujeme služby aj prostredníctvom predajných skladov Ruukki Express a servisných miest Plannja v 9 krajinách. Ruukki Construction má približne 3 300 zamestnancov a výrobu v 20 závodoch v Európe. Porovnateľný čistý predaj v roku 2014 dosiahol 6,217 miliardy SEK.(~ 667 m €) Ruukki Construction je divíziou spoločnosti SSAB. SSAB je oceliarska spoločnosť so základňou v Škandinávii a Spojených štátoch operujúca vo viac ako 50 krajinách. Podiel spoločnosti je kótovaný na burze NASDAQ OMX v Štokholme a Helsinkách. www.ruukki.com

Subscribe

Media

Media

Documents & Links