Ruukki toob turule seinale paigaldatavad päikesepaneelid

Pressiteade 13.5.2015

Ruukki laiendab oma tootevalikut uue päikeseenergiasüsteemiga, mida on võimalik paigaldada hoone fassaadile. Ruukki seinale paigaldatav päikeseenergiasüsteem muudab päikesevalguse elektriks. Paneele saab paigaldada nii uutele kui renoveeritud hoonetele.

Seinale paigaldatavad päikesepaneelid sobivad eriti hästi kaubandus-, tööstus-, lao- ja logistikahoonetele.

„Hoone fassaadil asuvad päikesepaneelid on selge märk hoones tegutseva ettevõtte keskkonnateadlikkusest. Päikesepaneelid toodavad teatud osa hoone poolt tarbitavast elektrist. Firmad saavad oma ettevõtte maine tugevdamiseks päikeseenergiat kasutada puhta südametunnistusega, arvutades näiteks välja päikeseenergia poolt toodetava elektri hulga võrreldes ühes aastas seadmete poolt tarbitava elektri hulgaga,“ selgitab Indrek Meri.

Päikesepaneelid kinnitatakse hoone fassaadile Ruukki poolt väljatöötatud kinnitussüsteemiga. Ruukki tarnekomplekti kuuluvad ka ühenduskaablid ja PV inverterid.

„Kogu seina kõrguses fassaadile paigaldatud päikesepaneelid võivad pika ja mõnikord süngelt mõjuva fassaadi osadeks lahutada ja fassaadi teatud osi rõhutada. Viimistlusdetailid  on need, mis muudavad lõpptulemuse  muljetavaldavaks, kriitikavabaks fassaadiks,“ sõnab Ruukki arhitekt Petteri Lautso.

50 m2paneelidega kaetud ala tootmisvõimsuseks on 8 kWp. Sellise ala jaoks on vaja 30 kollektorit maksumusega ligikaudu  15 000 eurot.

Uut päikeseenergiasüsteemi  turustatakse Ruukki®  on-wall  solar nime all.

Ruukki tootevalikusse kuulub ka Liberta Solar, fassaadi integreeritud päikeseenergiasüsteem, mis toimib ühtlasi hoone fassaadina.

Rohkema teabe saamiseks võtke ühendust: Indrek Meri, 513 7315

LISA!

Päikeseenergia kasvupotentsiaal

Vastavalt põhistsenaariumile on aastaks 2020 Euroopa Liidus nõudlus päikesepaneelide poolt toodetava energia järgi umbes 4%. Päikeseenergia potentsiaalse turuosa suurus varieerub riikide kaupa. Tugevat kasvutrendi ennustavad stsenaariumid hindavad päikeseenergiapaneelide kasutamise tõusu Rootsis 15-kordseks. Poolas on kasvupotentsiaal kuni 150-kordne (allikas: EPIA)

Ruukki Construction teenindab kliente ehitusvaldkonnas. Investoritele ja ehitusettevõtetele tarnime ehitustooteid ja teenuseid kavandamisest kuni paigaldamiseni. Tarbijatele ja katuseehitajatele pakume katusetooteid ja paigaldusteenuseid Ruukki ja Plannja kaubamärkide all laiaulatusliku edasimüüjate võrgustiku kaudu. Lisaks teenindame katusetoodete kliente 9 riigis Ruukki Expressi katusekeskustes ja Plannja teeninduspunktides. Ruukki Constructionil on Euroopas 3300 töötajat ja 20 tehast. Müügikäive 2014. aastal oli 6217 miljonit Rootsi krooni (~ 667 m €). Ruukki Construction on SSAB divisjon.SSAB on Põhjamaades ja Ameerika Ühendriikides paiknev teraseettevõte, mis tegutseb enam kui 50 riigis. SSAB aktsia on noteeritud NASDAQ OMX Stockholmi ja Helsingi börsil. www.ruukki.com

Subscribe

Media

Media

Documents & Links