2013 İsveç Çelik Ödülü, Öncü Süspansiyon Sistemine Gitti

Bu yılki Uluslararası İsveç Çelik Ödülü'nün sahibi, bir Volvo Group iştirâki olan Amerikalı Mack Trucks Inc. şirketi oldu. Ödül, şirketin yüksek mukavemetli çeliğin özelliklerinden eksiksiz faydalandığı yenilikçi süspansiyon sistemine verildi.

SSAB'nin EMEA Bölge Başkanı ve aynı zamanda Jüri Başkanı Melker Jernberg, "Mack Trucks ağır yük taşıtlarının en önemli özelliklerinden birinde çığır açacak bir geliştirmeye öncülük etti." dedi.

Ağır yük taşıtlarıyla kara taşımacılığı tüm dünyada gelişmiş toplumların önemli göstergelerindendir ve bu alandaki küçük geliştirmeler bile önemli etkiler yaratabilir. Daha az aşınma ve yıpranma, çevreye daha az olumsuz etki ve gelişmiş güvenlik, yollardaki araç sayısı dikkate alındığında son derece önemli hususlardır.

Mack Trucks’ın yeni süspansiyon çözümü gelişmiş yol tutuşu sunuyor ve lastik aşınmasını %25'e kadar azaltıyor. Bu yeni süspansiyon aynı zamanda araç emniyetinin ve sürüş konforunun artmasını da sağlıyor. Mack Trucks bir Volvo Group iştirâki ve 2012 yılında ürettiği 23.000'den fazla kamyonla Amerika'nın en büyük otomotiv şirketlerinden biri.

Melker Jernberg, "Mack Trucks yenilikçi ve ustalığa dayalı geliştirmelerin daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir ürünler üretmede yüksek mukavemetli çelikten nasıl faydalanabileceğimizi gösteriyor, ki bu da verdiğimiz ödülün temel amacı" diyor ve pek çok güçlü yarışmacı arasındaki zorlu ödül rekabetinin de altını çiziyor.

İsveç Çelik Ödülü, tüm dünyadan katılımcıların bir araya gelerek yüksek mukavemetli çelik konusundaki en güncel gelişmeleri paylaştığı üç günlük bir etkinlik kapsamında veriliyor. Ödül töreni, Stockholm'ün yeni etkinlik merkezi Stockholm Waterfront'ta akşam verilen bir kapanış yemeğiyle düzenlendi.

Adaylar arasında İsviçre'den Condeco Technologies AG, Polonya'dan Pesa Bydgoszcz S.A. ve 2013 İsveç Çelik Ödülü'nün ikincisi Avustralya'dan Tuff Trailers Pty Ltd. de vardı.

İsveç Çelik Ödülü, yüksek mukavemetli çelik ve bu çeliğin daha hafif, daha güçlü ve daha sürdürülebilir ürünler geliştirmede nasıl kullanılabileceğine yönelik bilginin açığa çıkarılıp paylaşılması maksadıyla SSAB tarafından ilk kez 1999'da düzenlendi.

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Türkiye Satış Müdürü – Lemi Özden, +90 532 432 50 35, lemi.ozden@ssab.com

Tommy Löfgren, İletişim Bölümü, Tel: +46 8 454 57 55 

SSAB dünyanın lider yüksek mukavemetli çelik tedarikçilerindendir. SSAB müşterileriyle yakın işbirliği halinde çalışarak daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir bir dünya için özel geliştirilmiş ürünler üretmektedir. Tüm dünyada 45'ten fazla ülkede personel çalıştıran SSAB, İsveç ve ABD'de üretim tesislerine sahiptir. SSAB, NASDAQ OMX Nordic Exchange, Stockholm Borsası'nda işlem görmektedir. www.ssab.com.

Tags:

About Us

SSAB is a Nordic and US-based steel company. SSAB offers value added products and services developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world. SSAB has employees in over 50 countries. SSAB has production facilities in Sweden, Finland and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange in Stockholm and has a secondary listing on the NASDAQ OMX in Helsinki. www.ssab.com.