Innowacyjne zawieszenie zdobywa nagrodę „Swedish Steel Prize 2013“

Tegorocznym laureatem międzynarodowego konkursu „Swedish Steel Prize“ jest amerykańska firma Mack Trucks Inc. wchodząca w skład Volvo Group. Nagroda przyznana została za opracowany przez firmę nowatorski system zawieszenia, który w pełni wykorzystuje możliwości stali o wysokiej wytrzymałości.

„Firma Mack Trucks stworzyła podwaliny innowacyjnego rozwiązania w zakresie elementu stosowanego w pojazdach ciężarowych od dawna“, mówi Melker Jernberg, przewodniczący jury i dyrektor działu EMEA w firmie SSAB.

Transport drogowy z wykorzystaniem pojazdów ciężarowych stanowi nieodłączny aspekt rozwiniętych społeczeństw na całym świecie i nawet stosunkowo niewielkie ulepszenia w tej dziedzinie mogą wywrzeć znaczący wpływ. Mniejsze zużycie, ograniczenie szkodliwego wpływu na środowisko i poprawa bezpieczeństwa mają ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę ilość pojazdów na drogach.

Nowe zawieszenie firmy Mack Trucks zapewnia większą łatwość obsługi i użytkowania oraz pozwala zmniejszyć zużycie opon nawet do 25 procent. Nowe zawieszenie poprawia również bezpieczeństwo pojazdu i zwiększa komfort kierowcy. Mack Trucks stanowi część Volvo Group i jest jedną z największych amerykańskich firm działających w branży samochodowej. W 2012 roku firma wyprodukowała ponad 23 000 ciężarówek.

„Mack Trucks ukazuje, w jaki sposób innowacyjne i realizowane umiejętnie projekty rozwojowe umożliwiają wykorzystanie stali o wysokiej wytrzymałości w celu tworzenia mocniejszych, lżejszych i bardziej przyjaznych dla środowiska produktów, a temu właśnie ma służyć przyznawane wyróżnienie“, wyjaśnia Melker Jernberg, podkreślając, że konkurencja wśród wielu znakomitych zgłoszeń była duża.

Przyznanie nagrody „Swedish Steel Prize“ połączone jest z trzydniowym zjazdem, podczas którego uczestnicy z całego świata wymieniają się najnowszymi odkryciami w dziedzinie stali o wysokiej wytrzymałości. Ceremonia przyznania wyróżnienia odbyła się podczas kolacji kończącej zjazd w nowym centrum kongresowym w Sztokholmie „Stockholm Waterfront“.

Wśród kandydatów do nagrody „Swedish Steel Prize“ znaleźli się Condeco Technologies AG ze Szwajcarii, Pesa Bydgoszcz S.A. z Polski oraz Tuff Trailers Pty Ltd z Australii.

Nagroda „Swedish Steel Prize“ jest przyznawana przez firmę SSAB od 1999 roku w celu inspirowania i rozpowszechniania wiedzy o stali o wysokiej wytrzymałości oraz o możliwościach jej wykorzystania w opracowywaniu lżejszych, bardziej wytrzymałych i bardziej przyjaznych dla środowiska produktów.

W celu uzyskania dalszych informacji proszę kontaktować się z

Kamila Piotrowska, Marketing Coordinator +48 516 00 73 42

Tommy Löfgren, Dział Komunikacji, +46 8 454 57 55

SSAB to globalny lider w dziedzinie stali o wysokiej wytrzymałości. SSAB oferuje produkty opracowane w ścisłej współpracy z klientami, wnosząc wkład w mocniejszy, lżejszy i bardziej przyjazny dla środowiska świat. SSAB zatrudnia pracowników w ponad 45 krajach i posiada zakłady produkcyjne w Szwecji i w Stanach Zjednoczonych. Akcje SSAB są notowane na Sztokholmskiej Giełdzie NASDAQ OMX Nordic Exchange. www.ssab.com.

Tags:

About Us

SSAB is a Nordic and US-based steel company. SSAB offers value added products and services developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world. SSAB has employees in over 50 countries. SSAB has production facilities in Sweden, Finland and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange in Stockholm and has a secondary listing on the NASDAQ OMX in Helsinki. www.ssab.com.