Łatwa do wykonania kontrola kanałów

Wyjątkowa warstwa ochronna na aluminium pozwala na konstruowanie łatwych w utrzymaniu czystości systemów inspekcji kanałów

Na świecie nieustannie wytwarzane są ścieki, które następnie trzeba poprzez sieć kanałów odprowadzić do oczyszczalni. Konieczna szczelność i przepustowość kanałów ściekowych wymaga ciągłej kontroli i przeglądów. W tym celu od 50 lat stosuje się systemy kamer, które stają się coraz bardziej perfekcyjne w działaniu.

Wiodący producent systemu inspekcji kanałów w Europie przygotowuje komponenty z aluminium do stworzenia podzespołów przeznaczonych do zbudowania wózka kamery. Materiał ten (aluminium) pozwala się łatwiej obrabiać niż np. stal a zbudowane z niego wózki transportowe z powodu niewielkiej wagi łatwiej przewieźć i nimi manipulować. Pojazdy z kamerą poruszają się w przyłączach domowych za pomocą elastycznej rury z tworzywa sztucznego z kablem dla kamery i drążka z włókna szklanego. Obudowy z aluminium i inne części podlegają znacznemu zużyciu z powodu ocierania o ściany kanałów i z powodu zabrudzeń, narażone są również na korozję którą powodują resztki wody.

Z powodu obecnego zagrożenia korozją obudowa i inne części wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Stosuje się zabezpieczenie o grubości powłoki 45 µm w postaci anodowania twardego HART-COAT®. Warstwa wytwarza się w procesie anodowania w schłodzonym elektrolicie, w którym wierzchnia warstwa aluminium przekształca się w warstwę anodowaną, przy tym wytwarzająca się warstwa wrasta w połowie w materiał pierwotny a w połowie przyrasta, w wyniku czego można mówić o zmianie wymiarów części. Szczególnie godne wspomnienia jest stworzona bardzo dobra atomowa sieć połączeń czyli zespolenie warstwy anodowania z materiałem podstawowym. Twardość warstwy anodowanej powoduje wysoką odporność na ścieranie warstwy a przez to obudów aluminiowych. W celu łatwiejszego mycia i lepszego odprowadzenia płynów czyszczących pokryta jest z HART-COAT® powłoką i warstwą teflonową (PTFE).

Nie do przecenienia jest również optyczne wrażenie jakie wywołuje pokaz zastosowania wózków do kamery w szerszym gronie, gdzie warstwa anodowana posiada w tworzonym wyglądzie znaczny udział.

Informacje o systemach inspekcji kanałów otrzymają Państwo u:
IBAK Helmut Hunger GmbH & Co. KG
Wehdenweg 122
24148 Kiel, Niemcy
Internet: www.ibak.de

Dalsze informacje o procesie anodowania twardego HART-COAT® uzyskają państwo bezpośrednio od:
AHC Technologia Powierzchni Polska Sp. z o.o.
Osoba kontaktowa: Leopold Komorowski
ul Strefowa 5
PL-58-200 Dzierzoniów, Polska
www.anodowanie-aluminium.pl
E-Mail: info.dzierzoniow@ahc-surface.com

Przedruk bez opłat, za pokwitowaniem

SpotNews Europe is a press-agency and our core competence is Internet, electronics, engineering and genetic engineering. We work also as Media and marketing agency, and are Europe-wide distributor of announcements to these areas.

Medien

Medien

Dokumente & Links