Aizmirstiet par trokšņainajām čalām

Regus pētījums, kurā piedalījušies 26 000 dalībnieku, liecina, ka

kafejnīcas ir piemērotas, lai reizēm tajās ieietu, tomēr ne kā pastāvīga darba vieta

liecina Regus jaunākais pētījums, kurā piedalījušies 26 000 respondentu no vairāk nekā 90 valstīm, Latvijā visbiežāk pieminētie negatīvie aspekti, ar kuriem nav apmierināti cilvēki, kas darba vajadzībām izmanto kafejnīcas, ir trokšņaini apmeklētāji, dokumentu konfidencialitāte un personisko lietu drošība. Salīdzinot ar Regus iepriekš veikto pētījumu rezultātiem, 64% uzņēmēju ir apmeklējuši biznesa centrus, kas nodrošina uzņēmējdarbībai labvēlīgu, produktīvu vidi.

Biznesa eksperti slavina jauno tendenci “strādāt no kafejnīcas”.  Un tas patiešām izklausās vilinoši — bezmaksas Wi-Fi, dinamiska vide un pastāvīgi pieejams gards kapučīno.  Tomēr vai kafejnīca tiešām ir tik lieliski piemērota darbam?  Lai to noskaidrotu, Regus uzdeva šo jautājumu uzņēmējiem visā pasaulē.  Atbilde ir pārliecinošs “nē”.  Ikviens no mums zina, cik patīkami ir pastaigas laikā ieiet kafejnīcā, lai paveiktu kādu nelielu darbiņu, nosūtītu e-pasta ziņojumu vai ātri sazinātos ar kolēģiem.  Tomēr aptaujas respondenti ir nepārprotami norādījuši, ka kafejnīcas nav piemērotas strādāšanai ikdienā, jo tās nenodrošina ne produktīvu, ne drošu, ne profesionālām vajadzībām atbilstošu vidi.

Kā negatīvi aspekti strādāšanai no kafejnīcas tika norādīti trokšņaini apmeklētāji, kas traucē tālruņu zvanu laikā un (protams) printeru, skeneru un cita biroja standartaprīkojuma neesamība, kas pavisam noteikti neatvieglo uzņēmējdarbības procesu. Globālā līmenī “baby boomers” paaudzes (1946.—1964. dzimšanas gads) pārstāvji (60%) daudz biežāk norādījuši, ka kafejnīcas nenodrošina profesionālu vidi, kurā tikties ar klientiem, nekā to atzīst ikdienišķie Y paaudzes pārstāvji (48%). Biežāk nekā gados jaunākie respondenti pirmie arī uzskata, ka šādā darba vidē ir grūtāk koncentrēties. Trokšņainie apmeklētāji, kas var noklausīties sarunas, rada problēmas abu paaudžu pārstāvjiem.

Pamatstatistika

 • Latvijā respondenti ir norādījuši šādus nozīmīgus negatīvos aspektus strādāšanai no kafejnīcas:
  • trokšņaini apmeklētāji, kas mazina darba produktivitāti (79%);
  • dokumentu un sarunu konfidencialitāte (70%);
  • fona sarunas, kas traucē tālruņu zvanu laikā (67%);
  • nepieciešamība nepārtraukti uzmanīt personiskās lietas (67%);
 • 61% respondentu kā trūkumu norādījuši lēnu vai nedrošu interneta savienojumu;
 • 61% respondentu problēmas rada piekļuves trūkums biroja aprīkojumam.
 • Globālā līmenī “baby boomers” (1946.—1964. dzimšanas gads) paaudzes pārstāvji (60%) daudz biežāk nekā Y paaudzes pārstāvji (48%) norādījuši, ka kafejnīcas nav piemērotas, lai tiktos ar klientiem.

Olivier de Lavalette, Vice President Europe, komentāri: “Mūsdienu uzņēmējdarbības eksperti apgalvo, ka strādāšana no kafejnīcas kļūst arvien populārāka, un ikviens no mums zina, cik parocīga ir iespēja ik pa laikam iegriezties kafejnīcā, iemalkot kapučīno un vienlaikus izmantot Wi-Fi savienojumu.  Tomēr mūsu jaunākā pētījuma rezultāti liecina, ka, lai gan strādāšana no kafejnīcas var būt parocīga iespēja, ilgtermiņā tā var būtiski ietekmēt produktivitāti. Mūsu iepriekšējā pētījuma rezultāti norāda, ka globālā līmenī 72% respondentu atzinuši: elastīgs darba laiks uzlabo produktivitāti, tomēr, ņemot vērā zemo produktivitāti, kāda, pēc respondentu domām, ir raksturīga strādāšanai kafejnīcā, šo mērķi var sasnieg tikai profesionālā un elastīgā darba vidē. Regus klienti bieži vien izsaka vēlēšanos strādāt piemērotā un elastīgā darba vietā pēc tam, kad ir secinājuši, ka šīs modernās alternatīvās darba metodes nav viņiem piemērotas. Šis pētījums tagad kalpo kā pārliecinošs pierādījums mūsu anekdotiskajai pieredzei.  Produktīvu darba vietu nevar nodrošināt vidē, kur valda kafija un kūkas.

2013. gada janvārī tika aptaujāti vairāk nekā 26 000 uzņēmēju no 90 valstīm. Respondenti tika atlasīti no Regus globālās kontaktpersonu datubāzes, kurā ir iekļauts vairāk nekā 1 miljons uzņēmēju visā pasaulē, tādējādi lielā mērā pārstāvot uzņēmumu vadītāju un īpašnieku viedokli globālā līmenī. Respondentiem tika lūgts norādīt, kādas ir bijušas nozīmīgākās problēmas, strādājot kafejnīcās. Pētījuma pārvaldību un administrēšanu nodrošināja neatkarīgā organizācija MindMetre, www.mindmetre.com

Media

Media

Documents & Links