Pamirškite tauškalus

Kartais į kavines išties verta užsukti, bet nereikėtų ten dirbti nuolat –

taip tvirtai mano 26 000 „Regus“ apklausos dalyvių

Naujausia „Regus“ apklausa, kurios metu buvo apklausta 26 000 verslininkų iš daugiau nei 90 šalių, atskleidė, kad Lietuvos kavinėse dirbantiems asmenims daugiausia keblumų kėlė rūpestis dėl asmeninių daiktų, biuro įrangos trūkumas, triukšmingi klientai ir privatumo nebuvimas. Šią informaciją galima papildyti ankstesnio „Regus“ tyrimo išvadomis, kurio metu buvo nustatyta, jog 64 % verslininkų visame pasaulyje pradėjo naudotis profesionalių verslo centrų paslaugomis, kad galėtų dirbti tinkamoje ir produktyvioje aplinkoje.

Verslo profesionalai buvo pamėgę darbą kavinėse.  Tai išties atrodo patrauklu – nemokamas belaidis internetas, „judri“ aplinka ir ranka pasiekiamas kapučino puodelis.  Tačiau, ar tikrai kavinė yra ideali vieta darbui?  „Regus“ nusprendė tai išsiaiškinti ir apklausė verslininkus visame pasaulyje.  Visur išgirdome vienareikšmišką atsakymą – ne.  Visi pripažįstame, kad kartais smagu užbėgti į kavinę ir ten šiek tiek padirbėti, išsiųsti kelis el. laiškus arba trumpai šnektelėti su kolega.  Visgi, šios apklausos respondentai aiškiai nurodė, kad nuolat dirbti kavinėse neįmanoma, nes tokia aplinka yra neproduktyvi, nesaugi ir neprofesionali.

Tarp didžiausių darbo kavinėje trūkumų verta paminėti triukšmingus klientus, trukdančius kalbėtis telefonu, bei privatumo trūkumą, tiek kalbant, tiek dirbant su dokumentais. Tai tikrai nepalengvina darbo. Pokario kartos atstovai (60 %) visame pasaulyje linkę labiau paniekinamai atsiliepti apie darbą kavinėse ir tokią aplinką laiko netinkamą susitikimams su klientais, lyginant su gimusiais vėliau nei 1980 m. (48 %). Be to, vyresniems asmenims tokioje aplinkoje kur kas sunkiau susikaupti. Tačiau visi vienbalsiai sutinka, kad didelė problema yra smalsūs pokalbių slapta besiklausantys kavinių lankytojai.

Pagrindinė statistika

 • Didžiausi darbo kavinėje trūkumai Lietuvos darbuotojams yra:
  • būtinybė visada saugoti asmeninius daiktus (81 %);
  • biuro įrangos trūkumas (73 %);
  • produktyvumą trikdantys triukšmingi klientai (69 %);
  • dokumentų ir pokalbių privatumo klausimas (69 %).
 • 62 % teigia, kad fono garsai trukdo telefoniniams pokalbiams
 • 62 % rūpestį kelia negalėjimas naudotis įmonės dokumentais
 • Pokario kartos darbuotojai (60 %), lyginant su vėliau nei 1980 m. gimusiais darbuotojais (48 %), visame pasaulyje labiau linkę manyti, kad kavinės yra netinkama vieta susitikti su klientais.

Olivier de Lavalette, Vice President Europe , teigia: „Modernūs verslininkai teigdavo, kad darbas kavinėse tampa vis populiaresnis. Mes visi žinome, kad kartais patogu užsukti į kavinę išgerti kapučino ir pasinaudoti belaidžiu internetu.  Tačiau naujausias mūsų tyrimas rodo, kad, nors trumpi vizitai yra įmanomi, ilgą laiką dirbant kavinėje produktyvumas gali gerokai sumažėti. Ankstesnis mūsų tyrimas atskleidė, kad 72 % darbuotojų visame pasaulyje tvirtina, jog lanksčiai dirbdami jie yra produktyvesni – tačiau to pasiekti galima tik profesionalioje ir lanksčioje aplinkoje. Būtent todėl mūsų respondentai skundėsi prastu produktyvumu kavinėse. Į „Regus“ centrus dažnai ateina lanksčių darbo vietų sprendimų ieškantys asmenys, kurie nusivilia naujoviškų alternatyvų tinkamumu. Šis tyrimas yra išties rimtas įrodymas, patvirtinantis mūsų asmeninę patirtį.  Produktyvi darbo vieta negalima ten, kur visi geria kavą ir valgo pyragus.

2013 m. sausio mėnesį buvo apklausti daugiau nei 26 000 verslininkų iš daugiau nei 90 šalių. Respondentai buvo atrinkti iš daugiau nei 1 milijono „Regus“ pasaulinėje duomenų bazėje esančių verslininkų iš viso pasaulio, todėl šie duomenys atspindi vyresniųjų vadovų ir įmonių savininkų nuomonę visame pasaulyje. Respondentų buvo prašoma nurodyti didžiausius iššūkius dirbant kavinėse. Apklausai vadovavo ir ją atliko nepriklausoma organizacija „MindMetre“, www.mindmetre.com

Media

Media

Documents & Links