Opodo ogłasza, że Pan Dunne Dana został powołany na stanowisko nowego Prezydenta i Group Chief Operating Officera dla ODIGEO

Barcelona, 13 lipiec 2012 - Opodo ogłasza, że Pan Dunne Dana został powołany na stanowisko nowego Prezydenta i Group Chief Operating Officer dla ODIGEO (Opodo, Travellink, eDreams, GoVoyages), największej w Europie i piątej na świecie grupy internetowych biur podróży.

Dunne będzie skupiał się głównie na działaniach na rynkach macierzystych (Skandynawia, Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy i UK) jak również na koordynowaniu wewnętrznych procedur, włącznie z zarządzaniem relacjami z dostawcami, marketingiem i działalnością operacyjną, raportując bezpośrednio do CEO.

Dunne posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, zajmujac kluczowe stanowiska w takich Firmach jak McKinsey, oraz w Belgacom i US West, dwóch, europejskim i amerykańskim koncernach telekomunikacyjnych, cieszących się dużymi sukcesami w swojej branży. Pracował również jako Chief Executive Officer w AOL Europe i ostatnio, jako Chief Commercial Officer w EasyJet.

Według Javier Pérez-Tenessa, CEO w ODIGEO: “Doświadczenie Dana Dunne w zarządzaniu dużymi, międzynarodowymi zespołami w branży technologicznej i turystycznej, wraz z jego szerokim horyzontem eksperckim we wszystkich kluczowych obszarach naszej działalności, idealnie odpowiada naszym potrzebom i wyzwaniom które czekają na nas w najbliższych latach.

Dana Dunne, odpowiada: “Jestem szczęśliwy, że będę mógł pracować dla wiodącej Firmy w branży ecommerce w Europie. Opodo, Travellink, eDreams i GoVoyages, prawdziwi liderzy w branży, dostarczają firmą turystycznym i konsumentom najlepsze doświadczenia dzięki innowacyjnym platformom, które pozwalają w łatwy sposób odnaleść najkorzystniejsze połączenia lotnicze, hotele, wynajem samochodów, pakiety wakacyjne i wiele innych.  Jestem zadowolony, że dołącze do zwycięskiego zespołu.

Nowy Prezydent i Group Chief Operating Officer ODIGEO ma dyplom MBA z Wharton, jak również z Ekonomii, Wesleyan University. Dunne jest żonaty, ma 2 dzieci jak również   Brytyjsko-Amerykańskie obywatelstwo.

 

Tags:

Media

Media