Jarní kolekce  Lindex se zaměřuje na zodpovědné nakupování a více udržitelné materiály

Jarní kolekce švédské značky Lindex vychází z konceptu této módní firmy označovaného jako Váš chytrý šatník, jímž chce Lindex své zákazníky směrovat k zodpovědnému nakupování a inspirovat je k vytváření udržitelnějšího šatníku, který neobsahuje nic přebytečného. Tato kolekce působí velmi žensky a tvoří ji udržitelnější materiály, jako je Tencel, len, organická bavlna a recyklovaný polyester.

„Inspirovali jsme se jednoduchostí, tolik typickou pro skandinávskou módu, a vytvořili jsme kolekci plnou nadčasově navržených kousků, které se jen tak neomrzí. Vynaložili jsme maximální úsilí, abychom získali nejlepší možnou směs udržitelnějších materiálů, jako je len, organická bavlna, Tencel a recyklovaný polyester,“ říká Pia Ekholm, manažerka designu a nákupu ve společnosti Lindex.

Tato kolekce je prostoupena ženskostí a obsahuje různé střihy inspirované trendem zdůrazňujícím praktičnost. Jemné a neutrální tóny jsou doplněny výraznými barvami, jimž vévodí žlutá. Mezi charakteristické prvky této kolekce patří zavazovací pásky, řasení a stahovací šňůrky.

„Konceptem Váš chytrý šatník chceme zákazníky inspirovat k zodpovědnému nakupování, což znamená nakupování oblečení, které se jim skutečně líbí a které budou opečovávat a často nosit. Zaměřili jsme se na vytvoření kolekce s použitím udržitelnějších materiálů, ale také, a možná ještě větší měrou, na vytvoření nadčasového designu, který lze jednoduše kombinovat s ostatními oblíbenými kousky v šatníku,“ říká Pia Ekholm.

Kolekce tvoří 26 oděvů a je k dostání v e-shopu na lindex.com a již brzy i ve všech prodejnách Lindex Česká republika.

Pro více a vysoké rozlišení obrazu, navštivte Lindex Newsroom

Novinky! Přihlásit se k odběru tiskových zpráv Lindex a sledovat nás v sociálních médiích


Pro více informací prosím kontaktujte: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 460 obchodů v 18 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %.  Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe