Lindex predstavuje Re:Design – kolekciu exkluzívnych upcyklovaných produktov

V marci uvádza spoločnosť Lindex na trh Re:Design kolekciu exkluzívnych upcyklovaných produktov, ktoré sa redizajnovali a opätovne vyrobili v vo švédskom meste Borås. Toto uvedenie predstavuje posledný krok spoločnosti Lindex pri objavovaní nových inovatívnych a cyklickejších spôsobov práce.

Kolekcia Re: Design pozostáva zo šiestich kúskov, a bude uvedená v rámci  kolekcie dámskeho oblečenia. Majú svoj pôvod v odevoch Lindex Better Denim z predchádzajúcich sezón, ktoré vo Švédsku získali nový vzhľad a tvar. Pôvodné odevy dostali nové detaily, alebo boli rozložené a opätovne zošité dohromady, čím vznikli celkom nové produkty.  

Sme nadšení, že sme spustili našu kolekciu Re:Design! Na tieto účely sme preskúmali možnosti každého originálu odevu a nové cirkulačné spôsoby ich prepracovania, aby sme dokázali šetriť zdroje a predĺžiť životnosť oblečenia. Predĺženie živostnosti skvelých kúskov a ich pretvorenie na nové úžasné kúsky je skutočným krokom smerom k udržateľnému spôsobu výroby kvalitnej módy, ktorý súčasne šetrí zdroje!, hovorí Sara Winroth, manažérka pre udržateľnosť výroby v spoločnosti Lindex.

Re:Design je pilotný projekt, ktorý švédska značka Lindex vytvorila v spolupráci s organizáciou Re:textile Švédskej textilnej školy v Borås. Re:Textile je organizácia, ktorá vyvíja návrhy a biznis modely pre redizajn a cirkularitu v textilnom priemysle.

Našim cieľom v organizácii Re:textile je prispievať k zníženiu spotreby zdrojov prostredníctvom nových postupov navrhovania a biznis modelov a sme veľmi šťastní, že sa nám tento projekt podarilo uskutočniť spoločne so spoločnosťou Lindex. Spolupráca so spoločnosťou Lindex ako partnerom, ich silná móda a široká cieľová skupina nám pomáhajú vytiahnuť redizajn z ničoho a dostať ho na širší trh, čo môže veľa zmeniť, hovorí Adrian Zethraeus, projektový manažér organizácie Re:Textile.

Limitovaná kolekcia Lindex Re:Design  bude dostupná od marca na stránke lindex.com a v dvoch švédskych obchodoch: Nordstan Gothenburg a Sergelgatan Stockholm. Slovenskí zákazníci si budú môcť kolekciu zakúpiť online na lindex.com 

Návštevíci pražského týždňa módy budú mať možnosť diskutovať priamo so Sarou Winroth o udržateľnej móde v rámci sprievodnej akcie Sustainable Fashion days, kde bude kolekcia Re: Design k dispozícií.

Viac o kolekcii Re:Design nájdete tu. Obrázky s vysokým rozlíšením nájdete na stránke Lindex Newsroom.

Ak si chcete pozrieť ďalšie snímky aj s vyšším rozlíšením, navštívte Lindex Newsroom .
Sledujte naše novinky! Prihláste sa na odber prehľadu správ o spoločnosti Lindex a sledujte Lindex v sociálnych médiách.

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na:

Jana Hrušovská, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe