Lindex uverejňuje svoju správu o trvalo udržateľnom rozvoji za rok 2014


Spoločnosť Lindex dnes uverejňuje svoju desiatu správu o trvalo udržateľnom rozvoji. V priebehu minulého roka dodávatelia spoločnosti Lindex ušetrili 900 miliónov litrov vody prostredníctvom projektov čistejšej produkcie v Indii a Bangladéši. Spoločnosť Lindex sa tiež stala partnerom organizácie WaterAid v rámci nadväznosti na prácu tejto organizácie zameranú na udržateľnosť súvisiacu s vodou.


 

„Výrobné operácie dodávateľov spoločnosti Lindex v celom dodávateľskom reťazci sú významne závislé od prístupu k vode a my budeme pokračovať v našej spolupráci a projektoch s dodávateľmi a ďalšími zainteresovanými stranami, v rámci ktorých sa snažíme realizovať zodpovedné využívanie vody,“ hovorí Ingvar Larsson, generálny riaditeľ spoločnosti Lindex.

V roku 2014 sa 16,3 milióna odevov vyrobilo z udržateľných materiálov, čo predstavuje 22 percent zo všetkých kolekcií. Cieľom je, aby sa do roku 2020 aspoň 80 percent odevov značky Lindex vyrobilo z udržateľnejších vlákien a všetka bavlna bude pochádzať z trvalo udržateľných zdrojov.

„Neustále pracujeme na tom, aby sme smerovali k našim cieľom udržateľnosti, a naším zámerom je, aby všetky odevy boli vyrobené pomocou udržateľných postupov s nižšou spotrebou energie, vody a chemických látok a produkciou menšieho množstva odpadu,“ hovorí Ingvar Larsson.

S cieľom zvýšiť uvedomelosť pracovníkov v závodoch v rámci svojho dodávateľského reťazca spoločnosť Lindex dosiahla počet 8 000 pracovníčok, ktoré disponujú vzdelaním v oblasti vlastného zdravia. Lindex v spolupráci so spoločnosťou QuizRR teraz vyvíja nástroj, pomocou ktorého sa pracovníci v závodoch budú vzdelávať v oblasti ich práv a povinností.

Ročná spolupráca s nadáciou pre výskum rakoviny prsníka, ktorá prebehla v roku 2014, bola úspešná.

„Naša návrhárska spolupráca s Jean Paul Gaultierom pre nadáciu pre výskum rakoviny prsníka priniesla úspech. Spoločnosť Lindex spolu so svojimi zákazníkmi venovala 1,4 milióna EUR na výskum rakoviny a v súvislosti s tým sme samozrejme hrdí a vďační,“ hovorí Ingvar Larsson.

V priebehu roka 2014 Lindex začal so zberom textilu určeného na opätovné použitie a recykláciu v 50 vybraných obchodoch vo Švédsku. Táto aktivita sa uskutočnila prostredníctvom aplikácie Cirqle a v spolupráci s organizáciou Myrorna, ako súčasť cieľa uzavrieť cyklus, v ktorom dochádza k obehu materiálu.

Viac informácií o tejto správe získate na lokalite www.lindex.com/sustan

Ak si chcete pozrieť ďalšie snímky aj s vyšším rozlíšením, navštívte Lindex Newsroom .
Sledujte naše novinky! Prihláste sa na odber prehľadu správ o spoločnosti Lindex a sledujte Lindex v sociálnych médiách.

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na:

Jana Hrušovská, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 480 obchodmi na 16 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu. Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov a spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o módu. Spoločnosť Lindex je súčasťou skupiny Stockmann uvedenej na zozname fínskych spoločností. Na Slovensku nájdete Lindex aktuálne v 6 predajniach: OC Polus Bratislava, OC Bory Bratislava, OC Mlyny Nitra, OC Laugarício Trenčín, OC Mirage Žilina,OC Optima Košice, alebo v internetovej predajni na stránkach www.lindex.com Viac informácií o aktuálnej kolekcií Lindex,  nájdete na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 470 stores in 17 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann Group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media