Lindex vydáva výročnú správu o trvalo udržateľnom rozvoji za rok 2015

Spoločnosť Lindex dnes vydala výročnú správu o trvalo udržateľnom rozvoji za rok 2015.  Správa prezentuje výsledky intenzívnej práce spoločnosti v rôznych oblastiach udržateľného rozvoja. K najväčším úspechom patrí nárast v množstve udržateľných odevov až o 64 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom, ako aj vzdelávacie aktivity v oblasti zdravia zamerané na ženy zapojené do dodávateľského reťazca, príspevky v hodnote až 1.3 milióna EUR na boj proti rakovine prsníka a vylepšené výrobné procesy, ktoré majú menší vplyv na životné prostredie. 

„Kľúčovou hodnotou v spoločnosti Lindex je konať udržateľným spôsobom a táto snaha ovplyvňuje všetky naše činnosti. Som nesmierne hrdý na mnoho vynikajúcich výsledkov, ktoré sa nám dosiaľ podarilo dosiahnuť. Pracujeme zanietene majúc na zreteli náš cieľ: do roku 2020 mať 80 % odevov vyrobených z udržateľných zdrojov. Už v roku 2015 sme však pokorili hranicu 42 %,“ hovorí Ingvar Larsson, generálny riaditeľ spoločnosti Lindex.

Táto správa o trvalo udržateľnom rozvoji spoločnosti Lindex je už 11. v poradí. Správa obsahuje nielen prehľad, ale aj podrobné informácie o iniciatívach spoločnosti a výsledkoch v oblasti udržateľného rozvoja. Patria sem aj výsledky zanietenej práce v oblastiach, v ktorých sa spoločnosť Lindex angažuje dlhodobo:

Vylepšené výrobné procesy
Vďaka vylepšeniu výrobných procesov spoločnosť Lindex znížila spotrebu vody, energií a chemických látok. Odevy z džínsoviny od spoločnosti Lindex sa tak vyrábajú udržateľnejšími procesmi a z udržateľnej bavlny. Tento záväzok používať udržateľné vlákna a procesy bol definovaný už v rámci kampane „Better Denim – now and forever.

Vzdelávanie pracovníčok v rámci dodávateľského reťazca
V spoločnosti Lindex zohrávajú ženy dôležitú úlohu. Preto sa táto módna spoločnosť usiluje podporiť ženy v mnohých ohľadoch. Prostredníctvom projektov HERhealth realizovaných v Bangladéši, Pakistane a Indii sa spoločnosti Lindex podarilo poskytnúť vzdelanie v oblasti hygieny, zdravia a výživy 12 000 žien, z toho asi 50 % tvorili pracovníčky zapojené do dodávateľského reťazca.

Prínos v boji proti rakovine prsníka
Rok 2015 bol ďalším skvelým rokom, v ktorom spoločnosť Lindex prispela do boja proti rakovine prsníka čiastkou 1,3 milióna EUR. Od roku 2003 spoločnosť Lindex spolu so svojimi zákazníkmi prispela už viac ako 10,8 miliónmi EUR.

Celú správu si môžete prečítať tu.

Ak si chcete pozrieť ďalšie snímky aj s vyšším rozlíšením, navštívte Lindex Newsroom .
Sledujte naše novinky! Prihláste sa na odber prehľadu správ o spoločnosti Lindex a sledujte Lindex v sociálnych médiách.

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na:

Jana Hrušovská, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 490 obchodmi na 18 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu. Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov a spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o módu. Spoločnosť Lindex je súčasťou skupiny Stockmann uvedenej na zozname fínskych spoločností. Na Slovensku nájdete Lindex aktuálne v 9 predajniach: OC Aupark Bratislava, OC Polus Bratislava, OC Bory Bratislava, OC City Aréna Trnava, OC Mlyny Nitra, OC Laugarício Trenčín, OC Mirage Žilina,OC Forum Poprad, OC Optima Košice, alebo v internetovej predajni na stránkach www.lindex.com Viac informácií o aktuálnej kolekcií Lindex,  nájdete na www.lindex.com

Subscribe

Media

Media