Nejčistší indigová modř na trhu v kolekci Lindex Better Denim

Dnes se již téměř 90 procent džínového sortimentu Lindex barví tou nejčistší indigovou modří na trhu, což je lepší jak pro životní prostředí, tak pro lidi, kteří s ní pracují. Čistší výroba džínových produktů je součástí úsilí společnosti Lindex dosáhnout toho, že 80 procent všech procesů bude do roku 2020 prováděno udržitelnějším způsobem.

„Pracujeme na snížení naší ekologické stopy ve všech fázích výroby džínových produktů, vlákny počínaje a finálním produktem konče. Jsme pyšní, že jsme udělali tento velký krok v procesu barvení, jenž je tím, který má na pracovníky a na životní prostředí největší dopad. V této naší cestě, na které nás čeká spousta velkých věcí, budeme pokračovat,“ říká Anna-Karin Dahlberg, manažerka udržitelnosti výroby ve společnosti Lindex.

Téměř 90 procent džínového sortimentu Lindex se barví pomocí 40% roztoku DyStar Indigo Vat, což je nejčistší indigová barva na trhu. To, že používáme 40% roztok DyStar Indigo Vat, je lepší nejen pro pracovníky v našich továrnách, ale i pro životní prostředí. Celý proces barvení má menší ekologický dopad, neboť při něm dochází k nižší spotřebě vody, energií a chemických látek. Indigová barva je v tekutém stavu, což ve výrobě odstraňuje veškerý prach. Celý proces pak probíhá v uzavřeném systému, což do značné míry snižuje kontakt pracovníků v továrně s chemikáliemi.

Pro více a vysoké rozlišení obrazu, navštivte Lindex Newsroom

Novinky! Přihlásit se k odběru tiskových zpráv Lindex a sledovat nás v sociálních médiích


Pro více informací prosím kontaktujte: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media