Společnost Lindex představuje Better Denim Now  and Forever

Novým fokusem jarní kampaně se stává udržitelnost materiálů i výrobních procesů. Od ledna 2016 se bude drtivá většina veškerých denimových oděvů značky Lindex vyrábět z udržitelné bavlny. Při výrobě se zároveň budou používat více udržitelné postupy, jež snižují spotřebu vody, energií a chemikálií. Touto novou řadou denimového oblečení pro ženy i děti společnost Lindex znovu stanovuje budoucí trendy.

„Jsme velice pyšní, že jsme u většiny našeho denimového oblečení použili výrobní procesy, jež mají malý dopad na životní prostředí. Jde o velký krok ke splnění našeho cíle, a totiž aby do roku 2020 bylo 80 % veškerého oblečení značky Lindex vyráběno udržitelnějšími postupy,“ říká Anna-Karin Dahlberg, manažerka podpory výroby u společnosti Lindex.

Některé ze stylů v kolekci Better Denim jsou zcela udržitelné: jsou vyrobeny z organické bavlny, mají udržitelné doplňky a jsou vyrobeny pomocí procesů, jež šetří vodu, energie i chemikálie. Všechny džínsy s pěti kapsami mají velikost natištěnou v pase, což snižuje spotřebu papíru, neboť tak není zapotřebí používat cedulky a štítky s velikostmi. Visačky u zcela udržitelných džínsů jsou vyrobeny z recyklovaného papíru a k oblečení jsou přichyceny pomocí šňůrek z organické bavlny. Některé džínsové kalhoty jdou ve své udržitelnosti ještě dál: mají udržitelné doplňky, jako jsou zipy, knoflíky, cvočky a nášivky.

Společnost Lindex v kampani Better Denim také představuje svoji první *upcyklovanou položku – tenisky vyrobeny ze znovu použité džínsoviny. Všechny části těchto bot jsou udržitelné: džínsovinu jsme získali od spotřebitelů prostřednictvím sběru šatstva k opakovanému použití a recyklaci, který probíhá v prodejnách Lindex. Šatstvo třídí švédská organizace Myrorna, jež se zabývá použitým oblečením. Džínsové tenisky jsou vyrobeny ve spolupráci mezi společností Lindex, organizací Myrorna a Fair Unlimited.

Kampaň Better Denim společnosti Lindex bude probíhat ve všech prodejnách Lindex a na webu Lindex.com od 17. února. Obrázky  zde

*Upcycling - upcyklace( rovněž známá jako kreativní opakované použití) je proces, při němž se vedlejší produkty a odpadový materiál přetváří v nové materiály nebo výrobky vyšší kvality či takové výrobky, jež mají vyšší ekologickou hodnotu.

Fotografie: Joel Rhodin
CD: Mooks Hanifiah, Wednesday Agency
Modelka: Cora Emmanuel
Styling: Morgan Pilcher
Vlasy: Erika Svedjevik
Líčení: Linda Öhrström

Pro více a vysoké rozlišení obrazu, navštivte Lindex Newsroom

Novinky! Přihlásit se k odběru tiskových zpráv Lindex a sledovat nás v sociálních médiích


Pro více informací prosím kontaktujte: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Společnost Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců s více než 490 prodejnami ve 18 zemích. Náš obchodní koncept spočívá v inspirativní a cenově dostupné módě. Sortiment společnosti Lindex sestává z nejrůznějších módních konceptů oblečení pro ženy, dětského oblečení a dámského spodního prádla. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací naleznete na adrese www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com