Společnost Lindex propaguje Mezinárodní den žen – zaměřeno na ženy v textilním průmyslu

8. března bude Lindex propagovat Mezinárodní den žen a vzdá tak hold ženám pracujícím v textilním průmyslu a iniciativě HERhealth, která ženám v textilkách poskytuje vzdělání a školení v oblasti zdravotnictví. Společnost Lindex iniciativě HERhealth věnuje 10 % ze svých prodejů, uskutečněných 8. března.

„Právě ženy jsou v Lindexu motorem, který pohání naši činnost. Většina našich zákazníků, našich zaměstnanců a lidí, kteří pracují v textilním průmyslu a vyrábějí naše šaty, jsou ženy. Společně s našimi zákazníky a zaměstnanci chceme propagovat Mezinárodní den žen a strhnout pozornost na ženy, které vyrábějí naše oblečení,“ říká Sara Winroth, manažerka pro udržitelnost ve společnosti Lindex.

Na zlepšení pracovních podmínek dělníků v textilním průmyslu spolupracuje firma Lindex s iniciativou HERhealth již od roku 2012. HERhealth je iniciativou řízenou společností BSR (Business For Social Responsibility - Podnikání pro společenskou odpovědnost). Iniciativa poskytuje ženám zaměstnaným v textilním průmyslu vzdělání a školení v oblasti zdravotnictví s cílem zvýšit jejich povědomí o zdravotních problémech a přístupu ke zdravotnickým službám. Od začátku spolupráce společnosti Lindex s iniciativou HERhealth se podařilo vzdělávání a školení v oblasti zdravotnictví zpřístupnit zhruba 13 000 žen v Bangladéši, Indii a Pákistánu.

„HERhealth je iniciativou, která je nám v Lindexu velice blízká. Angažujeme se na tomto poli již několik let a abychom mohli oslovit ještě více žen, 10 % z našich prodejů na Mezinárodní den žen věnujeme právě této iniciativě,” uzavírá Sara Winroth, manažerka pro udržitelnost ve společnosti Lindex.

Dar bude využit v projektech organizace HERhealth v Bangladéši, Číně, Indii a Myanmaru. Zde zjistíte další informace o partnerství společnosti Lindex a organizace HERhealth.

Pro více a vysoké rozlišení obrazu, navštivte Lindex Newsroom

Novinky! Přihlásit se k odběru tiskových zpráv Lindex a sledovat nás v sociálních médiích


Pro více informací prosím kontaktujte: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

Subscribe

Media

Media