Společnost Lindex propaguje Mezinárodní den žen – zaměřeno na ženy v textilním průmyslu

8. března bude Lindex propagovat Mezinárodní den žen a vzdá tak hold ženám pracujícím v textilním průmyslu a iniciativě HERhealth, která ženám v textilkách poskytuje vzdělání a školení v oblasti zdravotnictví. Společnost Lindex iniciativě HERhealth věnuje 10 % ze svých prodejů, uskutečněných 8. března.

„Právě ženy jsou v Lindexu motorem, který pohání naši činnost. Většina našich zákazníků, našich zaměstnanců a lidí, kteří pracují v textilním průmyslu a vyrábějí naše šaty, jsou ženy. Společně s našimi zákazníky a zaměstnanci chceme propagovat Mezinárodní den žen a strhnout pozornost na ženy, které vyrábějí naše oblečení,“ říká Sara Winroth, manažerka pro udržitelnost ve společnosti Lindex.

Na zlepšení pracovních podmínek dělníků v textilním průmyslu spolupracuje firma Lindex s iniciativou HERhealth již od roku 2012. HERhealth je iniciativou řízenou společností BSR (Business For Social Responsibility - Podnikání pro společenskou odpovědnost). Iniciativa poskytuje ženám zaměstnaným v textilním průmyslu vzdělání a školení v oblasti zdravotnictví s cílem zvýšit jejich povědomí o zdravotních problémech a přístupu ke zdravotnickým službám. Od začátku spolupráce společnosti Lindex s iniciativou HERhealth se podařilo vzdělávání a školení v oblasti zdravotnictví zpřístupnit zhruba 13 000 žen v Bangladéši, Indii a Pákistánu.

„HERhealth je iniciativou, která je nám v Lindexu velice blízká. Angažujeme se na tomto poli již několik let a abychom mohli oslovit ještě více žen, 10 % z našich prodejů na Mezinárodní den žen věnujeme právě této iniciativě,” uzavírá Sara Winroth, manažerka pro udržitelnost ve společnosti Lindex.

Dar bude využit v projektech organizace HERhealth v Bangladéši, Číně, Indii a Myanmaru. Zde zjistíte další informace o partnerství společnosti Lindex a organizace HERhealth.

Pro více a vysoké rozlišení obrazu, navštivte Lindex Newsroom

Novinky! Přihlásit se k odběru tiskových zpráv Lindex a sledovat nás v sociálních médiích


Pro více informací prosím kontaktujte: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 470 stores in 17 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann Group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media