Společnost Lindex spouští  kampaň „WE Women by Lindex“, která podporuje rovnost mezi pohlavími v dodavatelském řetězci

Letos v létě společnost Lindex spustí kampaň „WE Women by Lindex“, která se zaměřuje na rovnost mezi pohlavími v dodavatelském řetězci a vytváření pracovišť, kde bude vládnout větší rovnost a přístupnost. Tento projekt je součástí snah společnosti Lindex zlepšit životy žen pracujících v celosvětovém dodavatelském řetězci této módní společnosti.

„Právě ženy jsou v Lindexu motorem, který pohání naši činnost. Většina lidí v textilním průmyslu, kteří vyrábějí naše oblečení, jsou ženy, a my jsme odhodláni zlepšit jejich životy. Již dlouhá léta pracujeme na tom, abychom prostřednictvím angažovanosti pracovníků podnítili změnu v našem dodavatelském řetězci. Nyní přicházíme s přístupem, jenž zahrnuje všechny úrovně. V něm usilujeme o změnu stylu vedení a managementu továren tak, aby bral větší ohledy na ženy a zohledňoval problematiku rovnosti mezi oběma pohlavími,“ říká Anna-Karin Dahlberg, manažerka udržitelnosti výroby ve společnosti Lindex.

„WE Women by Lindex“ je tříletý projekt vyvinutý prostřednictvím partnerství mezi společnostmi Lindex a GIZ a ve spolupráci s BSR a místními neziskovými organizacemi. Celý projekt začne u třiatřiceti dodavatelů společnosti Lindex v Bangladéši. Do projektu je zapojeno i dalších deset subjektů, kteří nedodávají společnosti Lindex. Cílem jejich účasti je propagovat celý koncept v bangladéšském textilním průmyslu. Dodavatelé, kteří jsou do projektu zapojeni, zaměstnávají zhruba 82 000 pracovníků, z nichž více než 50 procent jsou ženy. Cílem je rozšířit projekt do té míry, aby v budoucnosti zahrnoval celý dodavatelský řetězec společnosti Lindex.

O organizaci BSR: BRS je celosvětová nezisková organizace, jež na základě konzultací, výzkumu a spolupráce napříč sektory vyvíjí udržitelné obchodní strategie a řešení. Je zakladatelem projektu HERproject, což je iniciativa, která chce získat větší práva pro ženy s nízkými příjmy, jež pracují v globálních dodavatelských řetězcích.

O organizaci GIZ: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH je spolkovou organizací s celosvětovou působností, která se zaměřuje na oblast mezinárodní spolupráce za účelem udržitelného rozvoje. Rozvoj partnerství organizace GIZ uskutečňuje v rámci programu develoPPP.de pod patronací německého spolkového Ministerstva pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (BMZ). 

Pro více fotografií  ve vyšším rozlišení prosím navštivte Lindex Newsroom .
Sledujte, co je u nás nového! Přihlaste se k odběru novinek společnosti Lindex a sledujte Lindex na sociálních médiích.

Chcete-li získat více informací, obraťte se prosím na:

Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

Subscribe

Media

Media