Společnost Lindex vydává zprávu o udržitelnosti pro rok 2015

Dnes zveřejňujeme zprávu společnosti Lindex o udržitelnosti pro rok 2015.  Zpráva obsahuje výsledky společnosti v návaznosti na úsilí na poli udržitelnosti. Mezi klíčová sdělení patří: zvýšení podílu oděvů vyráběných udržitelnými procesy o 64% v porovnání s předcházejícím rokem, aktivity v oblasti vzdělání žen v dodavatelském řetězci ve vztahu ke zdraví, 1, 3 milionů eur darovaných na boj proti rakovině prsu a vylepšené výrobní procesy s menším dopadem na životní prostředí. 

„Udržitelné chování je klíčovou hodnotou společnosti Lindex a ovlivňuje vše, co děláme. Jsem velmi pyšný na řadu skvělých výsledků, kterých jsme dosud dosáhli. Usilovně pracujeme na dosažení našeho cíle, tedy aby bylo do roku 2020 celých 80% našich oděvů vyráběno z udržitelných zdrojů. V roce 2015 jsme již dosáhli úrovně 42%,“ říká generální ředitel společnosti Lindex Ingvar Larsson.

Toto je 11. zpráva společnosti Lindex o udržitelnosti. Obsahuje přehled a podrobné informace o iniciativách společnosti a výsledky z hlediska udržitelnosti. Jsou mezi nimi výsledky aktivit zaměřených na tuto problematiku v oblastech, kde má Lindex dlouhodobé závazky:

Vylepšené výrobní procesy
Společnost Lindex zlepšila své výrobní procesy tak, že nyní spotřebovává méně vody, energie a chemikálií. Díky tomu je nyní téměř veškerý denim pro Lindex vyráběn s použitím udržitelnějších procesů a z bavlny pěstované udržitelným způsobem. Závazek používání udržitelných vláken a procesů byl odstartován kampaní „Better Denim - now and forever“.

Vzdělávání zaměstnankyň v dodavatelském řetězci
Ženy hrají v podnikání společnosti Lindex důležitou roli. Módní společnosti proto usilují o posílení pozice žen mnoha způsoby. V rámci projektů HERhealth v Bangladéši, Pákistánu a Indii vzdělala společnost Lindex 12 000 žen, což je téměř 50 % zaměstnankyň v dodavatelském řetězci v oblasti hygieny, osobního zdraví a výživy.

Příspěvek k boji proto rakovině prsu
V roce 2015 poskytla společnost Lindex další skvělý příspěvek na boj proti rakovině prsu ve výši 1,3 milionů eur. Od roku 2003 přispěla společnost Lindex společně se svými zákazníky částkou přesahující 10,8 milionů eur.

Celou zprávu si můžete přečíst zde.

Pro více fotografií  ve vyšším rozlišení prosím navštivte Lindex Newsroom .
Sledujte, co je u nás nového! Přihlaste se k odběru novinek společnosti Lindex a sledujte Lindex na sociálních médiích.

Chcete-li získat více informací, obraťte se prosím na:

Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Společnost Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců s více než 490 prodejnami ve 18 zemích. Náš obchodní koncept spočívá v inspirativní a cenově dostupné módě. Sortiment společnosti Lindex sestává z nejrůznějších módních konceptů oblečení pro ženy, dětského oblečení a dámského spodního prádla. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací naleznete na adrese www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media