Společnost Lindex vydává zprávu o udržitelnosti pro rok 2016

Švédská módní značka zveřejňuje zprávu o udržitelnosti pro rok 2016, a demonstruje svůj pokrok v několika oblastech, jenž je výsledkem neutuchajícího úsilí o dosažení udržitelnosti prostřednictvím ústředních faktorů: partnerství, inovací a transparentnosti.

„Udržitelnost je v činnosti společnosti Lindex naprosto zásadním prvkem. Jsem velmi hrdý na naše výsledky a odhodlání zaměstnanců naší společnosti a jejích partnerů, kteří jsou dnes a denně motorem změn a pokroku. I nadále pracujeme na tom, abychom 80 procent naší módy vyráběli do roku 2020 z udržitelnějších zdrojů,“ říká Ingvar Larsson, generální ředitel společnosti Lindex.

Zpráva o udržitelnosti obsahuje jak celkové, tak i podrobné informace o příležitostech a výzvách, jež před společností Lindex v oblasti udržitelnosti stojí. Společnost zaměřující se na módu popisuje iniciativy, výsledky a pokrok v roce 2016, jako je například:

Zvýšený podíl využití udržitelnějších vláken
Cílem společnosti Lindex je do roku 2020 vyrábět 80 procent svých oděvů z udržitelnějších vláken. V roce 2016 již společnost dosáhla padesátiprocentního podílu, přičemž více než 90 procent bavlny, využívané v módě Lindex, pocházelo z udržitelných zdrojů.

Zdokonalené výrobní procesy
Lindex učinil další pokrok v oblasti výrobních procesů, kdy se zaměřil na snížení spotřeby vody, elektrické energie a chemikálií. STWI projekty, uskutečňované v roce 2016 v dodavatelském řetězci, přinesly takovou úspory vody ve výrobě společnosti Lindex, jaká se rovná denní potřebě vody pro 13 milionů lidí.  

Pokrok v Better Denim
V roce 2016 společnost Lindex ještě více rozšířila svůj sortiment udržitelného džínového zboží, takže dnes je 100 procent džínoviny vyráběné společností v kategorii Better Denim, jež se vyrábí z udržitelnějších materiálů a při výrobě se uplatňuje udržitelnější proces praní. Téměř 90 procent džínového sortimentu Lindex se dnes barví tou nejčistší indigovou modří na trhu, což je lepší jak pro životní prostředí, tak pro lidi, kteří s ní pracují.  

Příspěvek k boji proto rakovině prsu
Rok 2016 se zapsal jako další úspěšný rok díky příspěvku společnosti Lindex v boji proti rakovině prsu: tentokrát ve výši 1,2 milionů eur. Od roku 2003 přispěla společnost Lindex společně se svými zákazníky částkou přesahující 12 milionů eur. 

Celou zprávu si můžete přečíst zde. 

Pro více fotografií  ve vyšším rozlišení prosím navštivte Lindex Newsroom .
Sledujte, co je u nás nového! Přihlaste se k odběru novinek společnosti Lindex a sledujte Lindex na sociálních médiích.

Chcete-li získat více informací, obraťte se prosím na:

Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media