Společnost Lindex zveřejňuje svou zprávu o udržitelnosti pro rok 2014

Společnost Lindex dnes vydává svou desátou zprávu o udržitelnosti. V průběhu minulého roku se dodavatelům společnosti Lindex podařilo ušetřit 900 milionů litrů vody díky projektům čistější výroby v Indii a Bangladéši. Společnost Lindex se také stala partnerem organizace WaterAid coby rozšíření její práce v oblasti udržitelnosti spojené s vodou.

„Výrobní operace dodavatelů společnosti Lindex v celém dodavatelském řetězci jsou ve značné míře závislé na přístupu k vodě a my budeme i nadále pokračovat ve spolupráci s dodaveteli a dalšími podílníky na projektech, při nichž realizujeme odpovědné využívání vody“, říká Ingvar Larsson, generální ředitel společnosti Lindex.

V roce 2014 bylo 16,3 milionů oděvů vyrobeno z udržitelných materiálů, což představuje 22 procent z celkového počtu kolekcí. Naším cílem je, aby do roku 2020 bylo minimálně 80 procent oděvů společnosti Lindex vyrobeno z vláken získaných udržotelným způsobem a aby veškerá bavlna pocházela z udržitelných zdrojů.

„Snažíme se neustále postupovat vpřed směrem k našim cílům v oblasti udržitelnosti a naším záměrem je, aby veškeré oděvy byly vyráběny s použitím udržitelnějších procesů s menší spotřebou energie, vody a chemikálií a s menší produkcí odpadu“, uvádí Ingvar Larsson.

Abychom posílili postavení dělníků v továrnách v jejich dodavatelském řetězci, společnost Lindex nyní dosáhla v továrnách na pozici dělnic počtu 8 000 žen, které byly proškoleny v oblasti svého vlastního zdraví. Společnost Lindex ve spolupráci s QuizRR v současné době vyvíjí nástroj, prostřednictvím něhož budou dělníci v továrnách vzděláváni v oblasti svých práv a povinností.

Roční spolupráce s nadací Breast Cancer Foundation v roce 2014 byla úspěšná.

„Naše designérská spolupráce s Jean Paulem Gaultierem pro nadaci Breast Cancer Foundation byla úspěšná. Společnost Lindex spolu s našimi zákazníky věnovala 1,4 milionu eur na výzkum rakoviny, na což jsme samozřejmě velmi hrdí“, říká Ingvar Larsson.

V průběhu roku 2014 začala společnost Lindex v 50 vybraných prodejnách ve Švédsku také shromažďovat textil pro opětovné použití a recyklaci. To bylo realizováno ve spolupráci s app Cirqle a organizací Myrorna jako součást záměru uzavřít kruh ve vztahu k materiálům.

Více informací o této zprávě najdete na adrese www.lindex.com/sustan

Pro více fotografií  ve vyšším rozlišení prosím navštivte Lindex Newsroom .
Sledujte, co je u nás nového! Přihlaste se k odběru novinek společnosti Lindex a sledujte Lindex na sociálních médiích.

Chcete-li získat více informací, obraťte se prosím na:

Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Společnost Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců s více než 480 prodejnami ve 16 zemích. Náš obchodní koncept spočívá v inspirativní a cenově dostupné módě. Sortiment společnosti Lindex sestává z nejrůznějších módních konceptů oblečení pro ženy, dětského oblečení a dámského spodního prádla. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací naleznete na adrese www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 470 stores in 17 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann Group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media