Zákazníci společnosti Lindex zaokrouhlují nákupy pro čistou vodu

Od 24. srpna budou zákazníci nakupující v prodejnách Lindex moci zaokrouhlit svůj nákup ve prospěch organizace WaterAid. Takto získané peníze budou financovat důležité aktivity organizace WaterAid, která usiluje o lepší dostupnost zdravotně nezávadné vody a lepší hygieny v nejchudších částech světa.

„Voda a vše s ní spojené je pro společnost Lindex velmi důležitá a je součástí její dlouhodobé práce na poli udržitelnosti. Peníze získáváme společně s našimi zákazníky, a podpoříme jimi velmi důležitou práci organizace WaterAid,“, říká Sara Winroth, manažerka udržitelnosti výroby ve společnosti Lindex.

Dostupnost čisté vody a hygieny patří k lidským právům. Navzdory tomu se dostupnosti zdravotně nezávadné vody nedostává více než 650 milionům lidí, další 2,4 miliardy jich nemá přístup k řádné hygieně. Každý rok umírá zhruba 290 000 dětí na nemoci způsobené zdravotně závadnou vodou a neuspokojivou hygienou. To znamená téměř 800 každý den.

Práce organizace WaterAid každý rok změní životy milionů lidí, a to na základě lepší dostupnosti zdravotně nezávadné vody a hygieny v nejchudších částech světa. Dětství tak může přežít více dětí, hrozba podvýživy se snižuje a rodiny mohou zůstat zdravé. Hodiny strávené obstaráváním vody tak mohou věnovat práci a chozením do školy. Dostupnost zdravotně nezávadné vody a hygienických prostředků může chudým lidem a zemím najít cestu ven z kruhu chudoby.

„Jsme velmi rádi a vděčni společnosti Lindex za odhodlanost, kterou prokazuje při podpoře organizace WaterAid. Je úžasné, že zákazníci společnosti Lindex mohou nyní snadným způsobem přispět a podílet se na tom, že zdravotně nezávadná voda bude nyní dostupná většímu počtu lidí. Každá věnovaná částka zachrání a změní život těm nejchudším lidem na světě, kteří se dnes musí obejít bez toho, co my považujeme za samozřejmé ­­– zdravotně nezávadné vody,“ říká Cecilia Chatterjee-Martinsen, generální ředitelka švédské pobočky organizace WaterAid.

Kampaň startuje 24. srpna a potrvá do 30.srpna.

WaterAid je mezinárodní organizací, která usiluje o svět, kde má každý přístup k čisté vodě a lepší hygieně. Organizace spolupracuje s místními partnery na udržitelných a dlouhodobých řešeních a u subjektů s rozhodovací pravomocí lobbuje za větší snahu o zajištění těchto základních potřeb na státní i globální úrovni. Působí ve 37 státech a od roku 1981 zajistila zdravotně nezávadnou vodu 25 milionům lidí a lepší hygienu 24 milionům. Více informací naleznete na webu www.wateraid.org/uk.

Pro více fotografií  ve vyšším rozlišení prosím navštivte Lindex Newsroom .
Sledujte, co je u nás nového! Přihlaste se k odběru novinek společnosti Lindex a sledujte Lindex na sociálních médiích.

Chcete-li získat více informací, obraťte se prosím na:

Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 470 stores in 17 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann Group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media