Zákazníci spoločnosti Lindex prispievajú na výskum rakoviny prsníka

Spoločnosť Lindex s pomocou svojich zákazníkov vyzbierala tento rok vo všetkých krajinách, v ktorých pôsobí, spolu 1,2 milióna EUR.

Spoločnosť Lindex podporila boj proti rakovine prsníka prostredníctvom celej rady aktivít, a to predovšetkým predajom ružovej kolekcie s názvom Pink Collection. Na boj proti tomuto ochoreniu sa venovalo 10 % predajnej ceny tejto kolekcie. K získaniu tohtoročných finančných príspevkov obrovskou mierou prispel predaj ružového náramku a celoročná tržba z predaja ružovej stužky Pink Ribbon. Na Slovensku k zbierke prispela aj aktivita ,,ružový víkend,, ,kedy Lindex Slovensko venoval 10% z celého víkendového zisku (7.10.-9.10.) a aktivita ,,zaokrúhľovací týždeň,, kde zákazníci mohli svoje nákupy zaokrúhliť v prospech boja proti rakovine prsníka (24.10.-30.10.)

 „Som veľmi hrdý na to, ako sme vďaka fantastickej angažovanosti prispeli spoločne s našimi zákazníkmi na boj proti rakovine prsníka. Veľký podiel našich zamestnancov a zákazníkov tvoria ženy a vzhľadom na to, že ide o ochorenie, ktoré postihuje predovšetkým ženy, tento problém si u nás získal veľkú pozornosť,“ hovorí Ingvar Larsson, generálny riaditeľ spoločnosti Lindex. 

Spoločnosť Lindex je od roku 2003 hlavným hrdým partnerom kampane Pink Ribbon a boj proti rakovine prsníka predstavuje významnú súčasť jej angažovanosti v sociálnej oblasti. Táto angažovanosť prispela v priebehu rokov k financovaniu výskumu rakoviny a zvýšeniu informovanosti o tomto ochorení.

Na Slovensku Lindex už piaty rok spolupracuje s Ligou proti rakovine a aj tento rok pôjdu vyzbierané peniaze zo slovenských Lindex predajní a zo slovenskej verzie online predajne lindex.com na podporu tých programov a projektov Ligy proti rakovine, cieľom ktorých je  podpora a pomoc ženám, bojujúcim s rakovinou prsníka. Viac informácií o boji proti rakovine prsníka nájdete na www.lpr.sk  

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media