JUKE SHIRO: RAFINEERITUD JA ŠIKK

Tutvustame linnatänavatele mõeldud Nissani tippklassi crossover'i eriversiooni, mis lisab menukale Juke'i seeriale uue mõõtme

  • Uuest Juke Shirost saab seeria lipulaev.
  • Ainulaadne valge salongiviimistlus:

                   o valge keskkonsool;

                   o valged õmblused roolil ja nahkistmetel;

                   o valge taust mustast perforeeritud nahast istmetel.

  • Tumehallid 17-tollised valuveljed ning hõbedased satineeritud peeglid ja uksekäepidemed.
  • Uus, ainult Juke Shirole mõeldud kerevärv Nightshade.
  • Spetsiaalne lisavarustuse pakett toon toonis käetugede, jalamattide ja lävepakuliistudega.

Turule on jõudnud tohutult eduka Nissan Juke'i seeria uus tippversioon, mis pakub tõeliselt isikupärast sõidukit otsivatele tarbijatele laiemaid valikuvõimalusi.

Brüsseli autonäitusel esitletud Juke Shiro nimi on igati tabav. Shiro tähendab jaapani keeles „valget" ja uue versiooni salongis torkavad silma arvukad valged kujunduselemendid. Keskkonsool, mille disainerid said inspiratsiooni mootorratta kütusepaagi kujust, on olnud seni punane või hall; Shiro keskkonsool on valge. Sama kehtib ka ustel olevate käetugede kohta, mille otsad on valged.

Nii nahkkattega roolil, käigukanginupul kui ka nahkistmete servades on kasutatud valgeid õmblusi ning läbi mustast perforeeritud nahast istmepatjade ja -seljatugede kumab valge taust.

Valged elemendid tekitavad valdavalt mustas ja tumehallis interjööris šiki kontrasti ning pakuvad kliendile lisavõimalusi muuta oma Juke veel isikupärasemaks.

Väljast tunneb Juke Shiro ära stiilsete tumehallide 17-tolliste valuvelgede, hõbedaste satineeritud uksekäepidemete ja küljepeeglite ning läikiva B-piilari järgi. Juke Shirot müüakse nii valge kui ka mustana ning lisaks pakutakse ühte ainulaadset kerevärvi Nightshade (rafineeritud tumelilla toon).

„Juke on nii-öelda individualistlik mudel. Ta erineb teistest oma klassi sõidukitest ja on võitnud oma individuaalsusega Euroopa tarbijate südamed. Juke Shiro, mille eriilmelises interjööris annavad tooni stiilsed valged elemendid, pakub ostjatele veel ühe võimaluse valida just enda isiklikule stiilile ja maitsele vastav Juke," lausus Juke'i Euroopa tootejuht Gareth Dunsmore.

Juke Shiro varustuse tasemeks on Tekna (Juke'i kõige rikkalikum varustuse tase) ning mootorivalikus on kõik kolm Juke'i jõuallikat: 81 kW (110 hj) 1,5-liitrine dCi, 86 kW (117 hj) vabalt hingav 1,6-liitrine bensiinimootor ning ülelaaduri ja otsepritsega 1,6-liitrine DIG-T bensiinimootor, mis arendab võimsust 140 kW (190 hj). Kõik on esirattaveoga ja varustatud sõltuvalt mootorist kas viie- või kuuekäigulise käsikäigukastiga.

Juke Shiro 1,6-liitrine DIG-T versioon on kättesaadav ka Nissani tipptasemel All-Mode 4x4-i nelikveosüsteemiga, mille juurde kuulub veojõu dünaamiline jaotur ja viimase põlvkonna CVT käigukast. Veojõu dünaamiline jaotur (Torque Vectoring System, TVS), mis on mõeldud alajuhitavuse vähendamiseks ja mida ei ole kõnealuses klassis ühelgi teisel sõidukil peale Juke'i, tagab Juke'ile kõrgemast kliirensist hoolimata oma klassi parima juhitavuse ning samas ka suurepärase sõidumugavuse.

Rikkalikku standardvarustusse kuuluvad Nissan Connect - Nissani tipptasemel meedia-, side ja navigatsioonikeskus -, värviekraaniga tagurduskaamera, inteligentne võti koos mootori käivitusnupuga, esiistmete soojendus, automaatne kliimaseade, vihmasensoriga klaasipuhastid ja päevatuled, kokkuklapitavad uksepeeglid ning toonitud tagumised aknad.

Samuti kuulub standardvarustusse Nissani dünaamiline juhtimissüsteem, mis annab juhile võimaluse valida sõidukile sobivaim sõidurežiim. Ohutusvarustuses on ESP, kuus turvapatja, ABS koos EBD ja piduriabiga ning kolm peatuge tagaistmel.

Juke Shiro salongi saab täiendada hoolikalt valitud lisapaketiga, kus on terve rida Shiro valgete kujunduselementidega hästi kokkusobivat varustust: istmetevaheline valgete õmblustega käetugi, milles leidub mugav hoiulaegas, kroomitud lävepakuliistud esiustel koos valge valgustusega ja Juke'i märgiga veluurist põrandamatid nii ette kui ka taha. See pakett on müügil lisavarustusena.

Aastal 2010 turule toodud Juke on äärmiselt tiheda konkurentsiga B-klassi täiesti ümber kujundanud. Juke ühendab endas linnamaasturi sitkuse ja sportliku stiili ning eristub oma klassi konkurentidest ainulaadse disaini poolest, mis sobib midagi teistsugust otsivatele individualistliku mõttelaadiga inimestele. Juke Shiro, mis paneb endale tänaval järele vaatama, avardab selliste individualistide valikuvõimalusi veelgi.

Nissani Suurbritannia tehases valmiv Juke inspireerib inimesi üle kogu Euroopa ning aitas püstitada Sunderlandi tehasel 2011. aastal 480 485 sõidukiga kõigi aegade tootmisrekordi. Oma ülieduka crossover'ist „suurema venna" Qashqai jälgedes sammuva Juke'i läbimüük ületas möödunud aastal kõiki ootusi - uue omaniku leidis 136 282 Juke'i. Ilmselt kujuneb see number 2012. aastal veelgi suuremaks.

Nissani üks keskseid põhimõtteid on oma toodete pidev täiustamine, seetõttu tehti ka Juke'i juures 2011. aastal mitu olulist tehnilist muudatust. Vabalt hingava bensiinimootori ja diiselmootorite lõppülekande optimeerimine vähendas heitkoguseid ning suurendas mürataseme langetamisega sõidumugavust, kuid hea kiirenduse arvelt ei tehtud mingeid järeleandmisi. Käsikäigukasti ja 1,6-liitrise 117 hj bensiinimootoriga Juke'i CO2heitkogus on nüüd 139 g/km, samas kui 1,5-liitrisel diiselmootoril on see näitaja kõigest 129 g/km. Tänu sellele saab see versioon kanda Nissani PURE DRIVE'i märki, mis tähistab mudeleid heitkogusega alla 130 g/km.

Lisainformatsioon:

Mindaugas Plukys, PR & Communication Manager, Nissan Nordic Europe Oy - Baltics

370-5-2653299, mplukys@nissan-europe.com

www.newsroom.nissan-europe.com/ee

Nissan Euroopas Disaini, uuringu ja arenduse, tootmise, logistika ning müügi ja turundusega tegeleb Nissan Europe's ligi 12 400 inimest. 2008. finantsaasta jooksul müüs Nissan 530 000 sõidukit 40sse Euroopa riiki, k.a. Venemaale. Samal ajal toodeti 450 000 sõidukit Hispaania ja Suurbritannia tehastes. Lisainformatsioon: www.nissaneurope-newsbureau.com Nissan Nordic Europe OY Nissan Nordic Europe OY põhitegevuseks on Nissani sõidukite ja varuosade import ning hulgimüük Nissani edasimüüjatele Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis. Nissan Nordic Europe Eesti kontor asub Tallinnas Osmussaare tee 10 ning haldab Baltimaade edasimüüjaid.

Nissan Nordic Europe Oy

Nissan Nordic Europe OY põhitegevuseks on Nissani sõidukite ja varuosade import ning hulgimüük Nissani edasimüüjatele Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis. Nissan Nordic Europe Eesti kontor asub Tallinnas Osmussaare tee 10 ning haldab Baltimaade edasimüüjaid. www.nissan.ee

http://newsroom.nissan-europe.com/ee

Tags: