Paulig paneb kohvijäätmed rohelise energia tootmiseks ringlusse

Report this content

Eestlased joovad peaaegu 6 kg kohvi, naabrid soomlased lausa 10 kg inimese kohta aastas. Sellest tekib suur hulk kasutatud kohvipuru. Paulig algatab kohviringluse projekti – pärast kohvi nautimist toodame kasutatud kohvipurust bioenergiat. Keskkonda hoidev mõtteviis on meile oluline, sest soovime, et ka järgmised põlvkonnad saaksid head kohvi nautida.

Kasutatud kohvipuru, mida tekib mitmeid tonne kuus, visatakse hetkel lihtsalt ära. Kohvipuru on orgaaniline jääde ja sellest saab õiget tehnoloogiat kasutades eraldada suures koguses biogaasi. Algatatud projekti käigus kogume kasutatud kohvipuru ja koostöös Nelja Energia biogaasijaamaga toodame sellest energiat. Saadava elektrienergia annetame SOS Lasteküla kodudele.

Meie eesmärk on koguda vähemalt 100 kg kohvijäätmeid päevas, millega saab toota kuni 6 suure majapidamise energiavajaduse üheks kuuks.

Meie partnerid kohvipuru kogumisel on Swedbank, Transferwise, Skymedia, Elisa, Olerex, Tartu Terminal, Maiasmokk kohvik, Elamusstuudio, Ragn Sells kontor, Sokotel, Meriton ja Tallink Hotellid. Projekti aitab ellu viia KVARK, mille erilahenduste võlur Arnold Rein Tatunts ütleb, et biojäätmetest saadava energia kogus on üllatavalt suur. Juba ainult ühest kilost kohvijäätmetest saame kätte peaaegu 500 liitrit biogaasi. Meil on hea meel, et suudame seda energiat heal eesmärgil rakendada.

„Tahame näidata, et väike muudatus igapäevatoimingutes võib viia millegi suureni,“ räägib Rage Riismann, Paulig Professionali turunduskoordinaator. „Koostööpartnerid ja kliendid haarasid meie kohvienergia tootmise ideest kohe kinni. Julgustame kõiki ka oma koduses köögis jäätmeid sorteerima ja olema energiasäästlik - valmista kohvi just nii palju, kui plaanid ära juua ja lülita kohvimasin välja kohe, kui kohv on valmis.“

Sarnaseid projekte on Paulig korraldanud ka Lätis ja Leedus. Riias toimus see sel kevadel koostöös Botaanikaaiaga ja Kaunases valgustati eelmise aasta jõulude ajal meie algatusel kogutud kohvijäätmetest toodetud kohvienergiaga kogu jõuluturg.

Meie soov Pauligis on, et kohvist tunneks rõõmu nii kohvikasvataja, kohvitootja kui kohvijooja. Meile on oluline, et kogu kohvi teekond istandusest kohvitassi oleks jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik. Alanud kohvienergia projektiga tahame juhtida inimeste tähelepanu keskkonnale ja selle hoidmise lihtsatele võimalustele.

Kontakt:

Aire Raud
Kommunikatsioonijuht Baltikumis, Pauligi kontsern
aire.raud@paulig.com, tel: +372 512 0115

Pauligi kontsern on aastal 1876 asutatud rahvusvaheline toiduainetööstuse valdkonnas tegutsev perefirma. Meie peamised tegevusüksused on Paulig Coffee, Paulig Foods ja Paulig Snacks ning kaubamärgid Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold&Green ja Poco Loco. Pauligi kontsernis on kokku 2000 töötajat 13 riigis ja 2017. aasta müügikäive oli 929 mln eurot. Pauligi kohvitehased asuvad Soomes Helsingis ja Venemaal Tveris. Helsingi kohvitehases toodetakse igal aastal umbes 100 mln pakki ehk ligikaudu 45 mln kilogrammi kohvi. Pauligi kohv on turuliider Soomes ja Baltimaades. Paulig pakub tooteid ja teenuseid jaekaubandusele ja HoReCa sektorile ning kontoritele. Rohkem infot: www.pauliggroup.com, www.paulig.ee ja www.pauligprofessional.ee

Subscribe

Media

Media