• news.cision.com/
  • Planmeca Oy/
  • Planmeca i Navigate Surgical Technologies łączą siły, aby wprowadzić innowacyjne rozwiązania w chirurgii implantologicznej

Planmeca i Navigate Surgical Technologies łączą siły, aby wprowadzić innowacyjne rozwiązania w chirurgii implantologicznej

Report this content

Planmeca producent sprzętu stomatologicznego i Navigate Surgical Technologies (NST), dostawca rozwiązań chirurgicznych do nawigacji w czasie rzeczywistym, ogłaszają swoją współpracę. Działania te mają na celu zapewnienie chirurgom implantologom stomatologicznym dostępu do innowacji technologicznych, które zapewniają lepsze efekty zabiegów pacjentom poprzez poprawę dokładności i precyzji, a także poprzez uproszczenie przepływu prac cyfrowych.

Dynamiczna nawigacja chirurgiczna łączy w sobie wszystkie zalety chirurgii prowadzonej z wolnej ręki i diagnostyki CBCT z technologią śledzenia optycznego, która umożliwia kamerom 4K śledzenie w czasie rzeczywistym położenia wiertła lekarza w stosunku do anatomii pacjenta. Technologia ta umożliwia dokładniejsze i bardziej przewidywalne umieszczanie implantów, a także łatwą identyfikację istotnych struktur anatomicznych podczas operacji, co daje potencjalnie mniej inwazyjną procedurę i optymalny wynik odbudowy.

Współpraca NST i Planmeca zapewni dostęp do dynamicznej nawigacji chirurgicznej w unitach stomatologicznych Planmeca wyposażonych w nową lampę pola pracy Planmeca Solanna ™ Vision. Lampa jest zintegrowana z dwoma kamerami 4K, a więc dodatkowe kamery nie będą potrzebne podczas operacji.

Dynamiczna nawigacja chirurgiczna opiera się na przedoperacyjnym skanowaniu CBCT. Podczas samej operacji zintegrowane kamery Planmeca Solanna Vision śledzą narzędzie i pacjenta. Dokładne ustawienie kątów i położenie wiertła są wizualizowane na skanie CBCT pacjenta w czasie rzeczywistym, prowadząc lekarza do wykonania operacji zgodnie z planem.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani tą współpracą" - mówi Jukka Kanerva, wiceprezes ds. Unitów stomatologicznych Planmeca i działu CAD / CAM. "Nowatorskie rozwiązania nawigacji NST w czasie rzeczywistym w połączeniu z naszym najnowocześniejszym sprzętem dentystycznym wprowadzą zupełnie nowy etap do wszczepiania implantów dentystycznych".

"Cieszymy się, że uzupełniamy i wspieramy zaangażowanie Planmeca w dostarczanie najnowocześniejszych urządzeń dla profesjonalistów w branży stomatologicznej dzięki naszej optycznej technologii śledzenia" - mówi Marty Dymek, dyrektor generalny Navigate Surgical Technologies. „Innowacje, które upraszczają przepływ pracy i poprawę wyników leczenia pacjentów są zwycięskimi kombinacjami”.

Planmeca i NST zaprezentują dynamiczną nawigację chirurgiczną przy użyciu lampy pola pracy Planmeca Solanna Vision podczas IDS 2019. Technologia ta nie jest jeszcze dostępna na wszystkich rynkach.

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z:
Panem Jukka Kanerva, v-ce Prezydent
Dział Dental care units and CAD/CAM, Planmeca Oy
Tel +358 20 7795 848
jukka.kanerva@planmeca.com

Planmeca Oy i Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu dentystycznego na świecie, a oferowane przez nią produkty to: cyfrowe unity stomatologiczne, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach, Finlandia, dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych. Obrót grupy w 2018 roku wynosił 735 mln EUR i zatrudnia 2800 osób na całym świecie.
www.planmeca.pl

Navigate Surgical Technologies
Navigate Surgical Technologies opracowuje innowacyjne, chirurgiczne rozwiązania nawigacyjne w czasie rzeczywistym do zastosowań stomatologicznych i medycznych. Opatentowana technologia firmy łączy oprogramowanie i skanowanie optyczne, zapewniając lepszą chirurgiczną precyzję i lepsze wyniki leczenia. Firma ma siedzibę w Vancouver w Kanadzie.
www.navigatesurgical.com

Subscribe

Media

Media