Planmeca i Navigate Surgical Technologies łączą siły, aby wprowadzić innowacyjne rozwiązania w chirurgii implantologicznej

Planmeca producent sprzętu stomatologicznego i Navigate Surgical Technologies (NST), dostawca rozwiązań chirurgicznych do nawigacji w czasie rzeczywistym, ogłaszają swoją współpracę. Działania te mają na celu zapewnienie chirurgom implantologom stomatologicznym dostępu do innowacji technologicznych, które zapewniają lepsze efekty zabiegów pacjentom poprzez poprawę dokładności i precyzji, a także poprzez uproszczenie przepływu prac cyfrowych.

Dynamiczna nawigacja chirurgiczna łączy w sobie wszystkie zalety chirurgii prowadzonej z wolnej ręki i diagnostyki CBCT z technologią śledzenia optycznego, która umożliwia kamerom 4K śledzenie w czasie rzeczywistym położenia wiertła lekarza w stosunku do anatomii pacjenta. Technologia ta umożliwia dokładniejsze i bardziej przewidywalne umieszczanie implantów, a także łatwą identyfikację istotnych struktur anatomicznych podczas operacji, co daje potencjalnie mniej inwazyjną procedurę i optymalny wynik odbudowy.

Współpraca NST i Planmeca zapewni dostęp do dynamicznej nawigacji chirurgicznej w unitach stomatologicznych Planmeca wyposażonych w nową lampę pola pracy Planmeca Solanna ™ Vision. Lampa jest zintegrowana z dwoma kamerami 4K, a więc dodatkowe kamery nie będą potrzebne podczas operacji.

Dynamiczna nawigacja chirurgiczna opiera się na przedoperacyjnym skanowaniu CBCT. Podczas samej operacji zintegrowane kamery Planmeca Solanna Vision śledzą narzędzie i pacjenta. Dokładne ustawienie kątów i położenie wiertła są wizualizowane na skanie CBCT pacjenta w czasie rzeczywistym, prowadząc lekarza do wykonania operacji zgodnie z planem.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani tą współpracą" - mówi Jukka Kanerva, wiceprezes ds. Unitów stomatologicznych Planmeca i działu CAD / CAM. "Nowatorskie rozwiązania nawigacji NST w czasie rzeczywistym w połączeniu z naszym najnowocześniejszym sprzętem dentystycznym wprowadzą zupełnie nowy etap do wszczepiania implantów dentystycznych".

"Cieszymy się, że uzupełniamy i wspieramy zaangażowanie Planmeca w dostarczanie najnowocześniejszych urządzeń dla profesjonalistów w branży stomatologicznej dzięki naszej optycznej technologii śledzenia" - mówi Marty Dymek, dyrektor generalny Navigate Surgical Technologies. „Innowacje, które upraszczają przepływ pracy i poprawę wyników leczenia pacjentów są zwycięskimi kombinacjami”.

Planmeca i NST zaprezentują dynamiczną nawigację chirurgiczną przy użyciu lampy pola pracy Planmeca Solanna Vision podczas IDS 2019. Technologia ta nie jest jeszcze dostępna na wszystkich rynkach.

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z:
Panem Jukka Kanerva, v-ce Prezydent
Dział Dental care units and CAD/CAM, Planmeca Oy
Tel +358 20 7795 848
jukka.kanerva@planmeca.com

Planmeca Oy i Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu dentystycznego na świecie, a oferowane przez nią produkty to: cyfrowe unity stomatologiczne, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach, Finlandia, dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych. Obrót grupy w 2018 roku wynosił 735 mln EUR i zatrudnia 2800 osób na całym świecie.
www.planmeca.pl

Navigate Surgical Technologies
Navigate Surgical Technologies opracowuje innowacyjne, chirurgiczne rozwiązania nawigacyjne w czasie rzeczywistym do zastosowań stomatologicznych i medycznych. Opatentowana technologia firmy łączy oprogramowanie i skanowanie optyczne, zapewniając lepszą chirurgiczną precyzję i lepsze wyniki leczenia. Firma ma siedzibę w Vancouver w Kanadzie.
www.navigatesurgical.com

About Us

Better care through innovation Planmeca Oy is one of the world's leading dental equipment manufacturers with a product range covering digital dental units, CAD/CAM solutions, world-class 2D and 3D imaging devices and comprehensive software solutions. Headquartered in Helsinki, Finland, Planmeca’s products are distributed in over 120 countries worldwide. With a strong commitment to pioneering innovations and design, it is the largest privately held company in its field. Planmeca Oy is part of the Finnish Planmeca Group, which operates in the field of healthcare technology. The Group's turnover in 2019 was MEUR 769, and it employs nearly 2,870 people worldwide.

Subscribe

Media

Media