Planmeca wprowadza na rynek nową wysoce wydajną drukarkę 3D do pracy w gabinecie stomatologicznym

Planmeca wprowadza nową drukarkę 3D do swojej oferty produktowej. Planmeca Creo™ C5 zapewnia szybki, bezpieczny i dokładny druk 3D bezpośrednio w klinice dentystycznej. Zaawansowana technologia LCD, innowacyjne kapsułki materiałowe i zoptymalizowane ustawienia sprawiają, że drukarka jest łatwym i niezawodnym rozwiązaniem – wystarczy podłączyć i wydrukować.

Planmeca Creo™ C5 to stomatologiczna drukarka 3D zbudowana z myślą o szybkości i precyzji. Zaprojektowana specjalnie do gabinetów stomatologicznych, drukarka o wysokiej wydajności umożliwia wykonanie indywidualnych szablonów chirurgicznych, modeli dentystycznych i nakładek podczas jednej wizyty pacjenta. Jej kompaktowa i wytrzymała (aluminiowa) konstrukcja sprawia, że idealnie nadaje się do gabinetów i laboratoriów o dowolnej wielkości.

 „Jej niesamowity potencjał i dostępność szeregu aplikacji stomatologicznych stwarza nowy, potencjalnie ogromny rynek”, mówi Jukka Kanerva, wiceprezes Planmeca, szef działów unity stomatologiczne i CAD / CAM. „Druk 3D umożliwia traktowanie pacjenta indywidualnie i zabiegi w krótszym czasie. Teraz dostarczamy tę potężną technologię do klinik stomatologicznych. ”

Planmeca Creo C5 to nie jest zwykła drukarka 3D, ale urządzenie opracowane we współpracy z najlepszymi ekspertami klinicznymi w dziedzinie technologii dentystycznych. Zaawansowana technologia LCD urządzenia i materiały zoptymalizowane pod kątem stomatologii,  oferują przewidywalne, powtarzalne wyniki z wyjątkową szybkością, a innowacyjne kapsułki z materiałem zapewniają sprawne i bezpieczne drukowanie.

Bezproblemowa integracja drukarki z oprogramowaniem Planmeca Romexis® zapewnia prosty przepływ pracy do druku 3D z aplikacji stomatologicznych. Zaprogramowane i zoptymalizowane parametry materiału oraz automatyczne dopasowywanie gwarantują przewidywalne wyniki wysokiej jakości - za każdym razem. Nie są potrzebne żadne ręczne ustawienia ani kalibracje, drukowanie jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku.

„Drukowanie 3D w gabinecie to kolejny krok w ewolucji stomatologii "jednej wizyty", dzięki czemu praktyki mogą oferować swoim pacjentom nowe, jednodniowe usługi. Jest to łatwe i niezawodne rozwiązanie typu "podłącz i drukuj" z wieloma funkcjami opatentowanymi i całkowicie nowymi. Oczekujemy, że urządzenie zmieni wiele w branży”, stwierdza Kanerva.

Planmeca Creo C5 będzie dostępny na targach IDS 2019 w Kolonii.

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z:
Panem Jukka Kanerva, v-ce Prezydent
Dział Dental care units and CAD/CAM, Planmeca Oy
Tel +358 20 7795 848
jukka.kanerva@planmeca.com

Planmeca Oy i Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu dentystycznego na świecie, a oferowane przez nią produkty to: cyfrowe unity stomatologiczne, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach, Finlandia, dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych. Obrót grupy w 2018 roku wynosił 735 mln EUR i zatrudnia 2800 osób na całym świecie.
www.planmeca.pl

Tags:

About Us

Better care through innovation Planmeca Oy is one of the world's leading dental equipment manufacturers with a product range covering digital dental units, CAD/CAM solutions, world-class 2D and 3D imaging devices and comprehensive software solutions. Headquartered in Helsinki, Finland, Planmeca’s products are distributed in over 120 countries worldwide. With a strong commitment to pioneering innovations and design, it is the largest privately held company in its field. Planmeca Oy is part of the Finnish Planmeca Group, which operates in the field of healthcare technology. The Group's turnover in 2019 was MEUR 769, and it employs nearly 2,870 people worldwide.

Subscribe

Media

Media