• news.cision.com/
  • Planmeca Oy/
  • Planmeca wprowadza na rynek nową wysoce wydajną drukarkę 3D do pracy w gabinecie stomatologicznym

Planmeca wprowadza na rynek nową wysoce wydajną drukarkę 3D do pracy w gabinecie stomatologicznym

Report this content

Planmeca wprowadza nową drukarkę 3D do swojej oferty produktowej. Planmeca Creo™ C5 zapewnia szybki, bezpieczny i dokładny druk 3D bezpośrednio w klinice dentystycznej. Zaawansowana technologia LCD, innowacyjne kapsułki materiałowe i zoptymalizowane ustawienia sprawiają, że drukarka jest łatwym i niezawodnym rozwiązaniem – wystarczy podłączyć i wydrukować.

Planmeca Creo™ C5 to stomatologiczna drukarka 3D zbudowana z myślą o szybkości i precyzji. Zaprojektowana specjalnie do gabinetów stomatologicznych, drukarka o wysokiej wydajności umożliwia wykonanie indywidualnych szablonów chirurgicznych, modeli dentystycznych i nakładek podczas jednej wizyty pacjenta. Jej kompaktowa i wytrzymała (aluminiowa) konstrukcja sprawia, że idealnie nadaje się do gabinetów i laboratoriów o dowolnej wielkości.

 „Jej niesamowity potencjał i dostępność szeregu aplikacji stomatologicznych stwarza nowy, potencjalnie ogromny rynek”, mówi Jukka Kanerva, wiceprezes Planmeca, szef działów unity stomatologiczne i CAD / CAM. „Druk 3D umożliwia traktowanie pacjenta indywidualnie i zabiegi w krótszym czasie. Teraz dostarczamy tę potężną technologię do klinik stomatologicznych. ”

Planmeca Creo C5 to nie jest zwykła drukarka 3D, ale urządzenie opracowane we współpracy z najlepszymi ekspertami klinicznymi w dziedzinie technologii dentystycznych. Zaawansowana technologia LCD urządzenia i materiały zoptymalizowane pod kątem stomatologii,  oferują przewidywalne, powtarzalne wyniki z wyjątkową szybkością, a innowacyjne kapsułki z materiałem zapewniają sprawne i bezpieczne drukowanie.

Bezproblemowa integracja drukarki z oprogramowaniem Planmeca Romexis® zapewnia prosty przepływ pracy do druku 3D z aplikacji stomatologicznych. Zaprogramowane i zoptymalizowane parametry materiału oraz automatyczne dopasowywanie gwarantują przewidywalne wyniki wysokiej jakości - za każdym razem. Nie są potrzebne żadne ręczne ustawienia ani kalibracje, drukowanie jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku.

„Drukowanie 3D w gabinecie to kolejny krok w ewolucji stomatologii "jednej wizyty", dzięki czemu praktyki mogą oferować swoim pacjentom nowe, jednodniowe usługi. Jest to łatwe i niezawodne rozwiązanie typu "podłącz i drukuj" z wieloma funkcjami opatentowanymi i całkowicie nowymi. Oczekujemy, że urządzenie zmieni wiele w branży”, stwierdza Kanerva.

Planmeca Creo C5 będzie dostępny na targach IDS 2019 w Kolonii.

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z:
Panem Jukka Kanerva, v-ce Prezydent
Dział Dental care units and CAD/CAM, Planmeca Oy
Tel +358 20 7795 848
jukka.kanerva@planmeca.com

Planmeca Oy i Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu dentystycznego na świecie, a oferowane przez nią produkty to: cyfrowe unity stomatologiczne, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach, Finlandia, dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych. Obrót grupy w 2018 roku wynosił 735 mln EUR i zatrudnia 2800 osób na całym świecie.
www.planmeca.pl

Tags:

Subscribe

Media

Media