Stena Line atklāj jaunos vārdus kuģiem, kas kursēs Baltijas jūrā

Report this content

Prāmju operators Stena Line ir paziņojis vārdus abiem modernajiem RoPax prāmjiem, kas 2021.gadā uzsāks pārvadājumus maršrutā starp Nīnashamni Zviedrijā un Ventspili Latvijā. Jaunie prāmji palielinās kravu ietilpību vēl par 30% un piedāvās pievilcīgu alternatīvu ceļošanai Baltijas jūrā. Pēc gandrīz 600 tiešsaistē iesūtīto klientu ieteikumu izvērtēšanas, par jaunajiem kuģu vārdiem izvēlēti Stena Scandica un Stena Baltica.  

Šī gada oktobrī Stena Line paziņoja par Baltijas jūras flotes stiprināšanu 2021.gadā ar diviem moderniem RoPax prāmjiem maršrutā starp Nīnashamni Zviedrijā un Ventspili Latvijā, palielinot kravu ietilpību par 30%, un piedāvājot jaunu ceļošanas pieredzi uz moderna kuģa klāja. Abi modernie RoPax prāmji ir būvēti 2005.gadā Visentini kuģu būvētavā un pēdējo desmit gadu laikā ar vārdiem Stena Lagan un Stena Mersey veikuši pārvadājumus Stena Line Īrijas jūras maršrutā starp Belfāstu un Liverpūli. Pirms tie uzsāks kursēšanu jaunajā maršrutā Baltijas jūrā, tiem tiks doti arī jauni vārdi un abi kuģi tiks modernizēti un pagarināti Stena Line māsas uzņēmumā Stena RoRo.

“Jaunie kuģu vārdi saistās ar mūsu skandināvu kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī ar reģionu, kur kuģi kursēs. Tie piedāvās gūt pavisam jaunu un modernu ceļošanas pieredzi Baltijas jūrā gan tūrisma ceļotājiem, gan kravu pārvadājumu klientiem”, informē Johans Edelmans,  tirdzniecības direktors Baltijas jūras ziemeļu reģionā.

Pirmais no prāmjiem – Stena Scandica (iepriekš Stena Lagan) šobrīd piedzīvo būtiskas pārmaiņas kuģu būvētavā „Sedef” Tuzlā, Turcijā, un tiek plānots, ka tas pievienosies Stena Line flotei un sāks kursēt maršrutā Nīnashamna - Ventspils 2021.gada pirmajā ceturksnī.  

Otrs prāmis Stena Mersey vēl turpina kursēt Īrijas jūrā, taču jau nākamā gada pavasarī tiks modernizēts un pagarināts tajā pašā kuģu būvētavā, lai pievienotos flotei un uzsāktu kursēšanu Baltijas jūrā vasaras sākumā. Tas mantos klasisko Stena Line kuģa vārdu – Stena Baltica.

Revolucionāras pārmaiņas

Abi kuģi tiks pagarināti ar 36 metrus garu vidus posmu un pēc pārbūves būs 222 metrus gari. Uz prāmjiem atradīsies 200 kajītes, vietas 970 pasažieriem, 2875 līnijmetri kravu vienībām un papildu auto klājs – tādējādi palielinot ietilpību par 30% šajā maršrutā.  Lai uzlabotu kravu  iekraušanas un izkraušanas efektivitāti, kuģi tiks aprīkoti ar caurbraukšanas iespēju divos to klājos, kā arī aprīkoti ar hibrīdajām tīrīšanas sistēmām.

Kuģu interjers tiks atjaunots Stena Line iecienītajā skandināvu stilā  – tas būs gaišs un plašs. Kuģu jaunais un modernais iekārtojums ērtākai ceļošanai iekļaus:

  • 200 kajītes, no kurām 88 būs pilnīgi jaunas un modernas kajītes - identiskā dizainā, kā uz E-Flexer prāmjiem. Visas kajītes būs aprīkotas ar TV.
  • Ģimenes kajītes, mājdzīvniekiem draudzīgas kajītes un krātiņus uz kuģa klāja, kas paredzēti mājdzīvnieku pārvadāšanai.
  • Restorānu un bāru ar skatu uz jūru, kā arī kafejnīcu, kur ieturēt vieglu maltīti.
  • Vairākas atpūtas zonas, kas aprīkotas ar krēsliem un televizoriem.
  • Atvērto klāju, kur baudīt svaigu jūras gaisu un sauli vasarā.
  • Informatīvos ekrānus un klientu apkalpošanas servisu visu diennakti.
  • Wi-Fi pieslēgumu visās publiskajās zonās.
  • 120 m2 lielu veikalu ar lielisku preču sortimentu un zemām cenām.

Jaunie prāmji maršrutā Liepāja – Trāveminde 2021. gadā

Šī gada novembrī Stena Line informēja, ka maršrutā Liepāja-Trāveminde esošie kuģi Stena Gothica un Urd arī tiks aizstāti ar moderniem RoPax kuģiem 2021.gadā.  Jaunie kuģi palielinās kravu ietilpību maršrutā par 40%, kā arī samazinās reisa ilgumu no 27 uz 20 stundām. Prāmji, kas aizstās esošos kuģus, vēl nav paziņoti.

“Mēs esam novērojuši pieprasījuma pieaugumu Baltijas jūras reģionā. Tādēļ mēs stiprinām savas pozīcijas un piedāvājumu klientiem ar jaunu kuģu piesaistīšanu, lielāku ietilpību un pievilcīgāku ceļošanas pieredzi abos mūsu maršrutos uz un no Latvijas”, stāsta Johans Edelmans,  tirdzniecības direktors Baltijas jūras ziemeļu reģionā.

Par jaunajiem maršruta Nīnashamna – Ventspils prāmjiem

Maršruts: Nīnashamna - Ventspils, 2021

Nosaukums: Stena Scandica & Stena Baltica

Būvēti: 2005.gadā Itālijas kuģu būvētavā Cantiere Navale Visentini

Uzlaboti/Pagarināti: 2020.-2021. gadā, darbus veic Stena RoRo kuģu būvētavā Sedef, Tuzlā, Turcijā

Garums: 222 metri

Pasažieru ietilpība: 970

Kravu ietilpība: 2875 līnijmetri + auto klājs

Kajītes: 200

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, sazinieties ar mums:

Stena Line Group – Preses birojs

+46 (0)31 85 85 32, press@stenaline.com

Stena Line ir viens no Eiropā vadošajiem prāmju uzņēmumiem, kas Ziemeļeiropas 18 maršrutos izmanto 36 prāmjus. Stena Line ir nozīmīga loma Eiropas loģistikas tīklā, un tas izstrādā jaunus kombinēto pārvadājumu kravas risinājumus, apvienojot pārvadājumus pa dzelzceļu, sauszemes ceļiem un jūru. Stena Line ieņem lielu lomu arī Eiropas tūrismā, pārvadājot nozīmīgu pasažieru skaitu. Šis ģimenes uzņēmums dibināts 1962. gadā, un tā galvenais birojs atrodas Gēteborgā. Stena Line ietilpst Stena AB Group, kas nodarbina apmēram 16 000 darbinieku, ar apmēram 37 miljardu Zviedrijas kronu apgrozījumu gadā.