Artık, İsveç Çelik Ödülü ’ne katılma zamanı

İsveç Çelik Ödülü (Swedish Steel Prize), yüksek dayanımlı çelik kullanılarak gerçekleştirilen yenilikçi tasarıma verilir. Ödülün amacı, yüksek dayanımlı çelik ile, daha hafif, daha güvenli ve daha çevre dostu ürünlerin geliştirilmesine yönelik olanaklara ilişkin bilgiye esin kaynağı olmak ve bu bilgiyi yaygınlaştırmaktır.

2013 İsveç Çelik Ödülü’ne başvuru dönemi şimdi başladı ve başvurular için son gün 15 Ağustos. Kazanan, Kasım ayında İsveç Stokholm’de yapılacak bir ödül töreniyle birlikte açıklanacak. Ödül miktarı 100.000 SEK’tir (İsveç Kronu).
SSAB EMEA İş Alanı Başkanı ve İsveç Çelik Ödülü Jüri Başkanı Melker Jernberg, “Bu yılki yarışma için pek çok heyecan verici başvuru almayı umut ediyoruz” diyor.

İsveç Çelik Ödülü uluslararası bir yarışma olup, yarışmanın başladığı 1999 yılından bu yana, 700’den fazla proje katılmıştır. Uluslararası katılımların sayısı da yıllar geçtikte artmıştır.

2012 yılının kazananı, yüksek dayanımlı çelikten yapılan ve atık maddeleri konteynerlerin içinde presleyen ve paketleyen esnek bir sistem tasarlayan Yeni Zelanda kökenli A-Ward şirketi olmuştur.

“Uygulamaları değerlendirdiğimizde, jüri olarak kararımızı birkaç önemli kritere dayandırıyoruz, bunlar; uygulanabilirlik, kârlılık, sürdürülebilirlik, performans, inovasyon ve rekabetçilik,” diye açıklıyor Jernberg.

Başkan Jemberg ile birlikte jüriyi oluşturan diğer kişiler şunlar:

Lennart Bergqvist – Yönetim Danışmanı, LBQ Consulting
Sture Hogmark – Malzeme Bilimi ve Triboloji dalında Emekli Profesör, Uppsala Üniversitesi
Claes Magnusson – Üretim Teknolojisi Profesörü, Kristianstad Üniversitesi
Jan Gunnar Persson – Makine Mühendisliği Profesörü, KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü
Jan-Olof Sperle – Hafif Konstrüksiyon Profesörü, KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü ve Uppsala Üniversitesi, Sperle Consulting

Uygulama kriterleri ve uygulamaya neyin dâhil edileceğine dair daha detaylı bilgi için, www.steelprize.com adresini ziyaret ediniz.

Daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki kişiyle iletişime geçiniz:
Türkiye Satış Müdürü – Lemi Özden, +90 532 432 50 35

SSAB, yüksek dayanıklı çeliğin küresel düzeyde önde gelen bir tedarikçisi olup daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir bir dünya oluşturmak için, müşterileriyle yakın işbirliği içinde geliştirdiği ürünler sunar. SSAB’ın 45’ten fazla ülkede çalışanları vardır ve İsveç ile ABD’de üretim tesisleri bulunur. SSAB hisseleri, Stockholm’deki NASDAQ OMX Nordic Borsasında işlem görmektedir. www.ssab.com.

Tags:

About Us

SSAB is a Nordic and US-based steel company. SSAB offers value added products and services developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world. SSAB has employees in over 50 countries. SSAB has production facilities in Sweden, Finland and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange in Stockholm and has a secondary listing on the NASDAQ OMX in Helsinki. www.ssab.com.