AddSecure wprowadza RoadView Plus, innowacyjne rozwiązanie oparte na SI do wykrywania zmęczenia kierowcy

Report this content
Read original

Poprawa bezpieczeństwa drogowego i zapobieganie wypadkom to tylko niektóre korzyści płynące z nowego i innowacyjnego rozwiązania AddSecure do wykrywania zmęczenia kierowcy.

AddSecure, wiodący dostawca systemów IT do zarządzania flotą i transportem, ogłosił wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania teleinformatycznego opartego na sztucznej inteligencji, które umożliwia wykrywanie zmęczenia kierowcy przy użyciu technologii DMS (system monitoringu kierowcy) i ADAS (zaawansowany system wspomagania kierowcy). Rozwiązanie o nazwie RoadView Plus jest najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem na rynku do wykrywania zmęczenia kierowcy. Obiecuje rewolucję w zakresie bezpieczeństwa drogowego, pomagając operatorom floty monitorować zachowanie kierowców i zapobiegać wypadkom spowodowanym zmęczeniem lub rozproszeniem kierowcy.

RoadView Plus łączny technologie DMS i ADAS do monitorowania zachowania kierowcy i wykrywania oznak zmęczenia lub rozproszenia uwagi. System wykorzystuje zaawansowane algorytmy do analizy danych kierowcy i wykrywania wzorców zmęczenia, takich jak ziewanie czy opadanie głowy. Ostrzega również kierowców w czasie rzeczywistym, informując ich o konieczności zrobienia przerwy lub odpoczynku, co zapobiega wypadkom spowodowanym sennością za kierownicą.

RoadView Plus stanowi przełom w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego, ponieważ zmęczenie kierowcy jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych na całym świecie (odpowiedzialne za 20-30% zgonów na autostradach). Ponadto, rozwiązanie pomaga operatorom floty spełniać wymogi bezpieczeństwa stawiane przez kontrahentów, którzy coraz częściej wymagają monitorowania kierowców i podejmowania odpowiednich działań w zakresie redukcji wypadków.

Komentując wprowadzenie rozwiązania, Ulrika Allén, Wiceprezes ds. Produktu i Technologii Smart Transport w AddSecure, powiedziała: "Jesteśmy dumni z wprowadzenia RoadView Plus, naszego innowacyjnego rozwiązania opartego na SI. Ta nowatorska technologia, z najbardziej zaawansowanym algorytmem wykrywania zmęczenia i/lub rozproszenia na rynku, pomoże upewnić operatorów floty, że ich kierowcy są bezpieczni na drodze. Jesteśmy przekonani, że nasza najnowsza oferta rewolucjonizuje bezpieczeństwo drogowe i pomaga zapobiegać wypadkom spowodowanym np. sennością kierowcy."

W skład RoadView Plus wchodzi kamera skierowana na drogę, skaner wewnętrzny, który służy do wykrywania zmęczenia lub rozproszenia uwagi kierowcy oraz mały wewnętrzny alerter, który uruchamia alarm w kabinie. Częścią systemu jest również platforma chmurowa, która umożliwia operatorom floty monitorowanie zachowania kierowców i otrzymywanie alertów w czasie rzeczywistym. W przypadku incydentu, kierownik lub operator firmy jest informowany o zdarzeniu za pomocą alertu. Zapisane wideo i dane mogą być wykorzystane do tworzenia rankingów kierowców oraz do przeprowadzania oceny i spersonalizowanego szkolenia po zdarzeniu. System może być dostosowywany do konkretnych potrzeb operatorów floty i będzie uzupełnieniem obecnych rozwiązań „all -in-one” do zarządzania flotą i transportem oferowanych przez AddSecure. Najnowsza oferta firmy jest dowodem na jej zaangażowanie w innowacje i misję tworzenia bezpieczniejszego i bardziej połączonego świata.

Więcej informacji:

Johan Stråkander, Marketing Director Smart Transport, AddSecure
Johan.strakander@addsecure.com, +46 735 000071

Kristina Grandin, Director Corporate & Marketing Communications, AddSecure
kristina.grandin@addsecure.com, +46 706 895208

O firmie AddSecure:
AddSecure to wiodący europejski dostawca bezpiecznego połączenia IoT i kompleksowych rozwiązań. Pomagamy klientom optymalizować swoje działania, generować wartość biznesową oraz zabezpieczać istotne funkcje.
Dzięki połączeniu rozwiązań opartych na danych, łączności oraz czujnikach z najlepszą w swojej klasie wiedzą ekspercką, spełniamy potrzeby naszych klientów niezależnie od branży. Oferujemy zarówno usługi zarządcze, jak i łączymy każde urządzenie wymagające bezpiecznej komunikacji i transferu danych. Wyobraźnia to nasze jedyne ograniczenie.
Nasze bezpieczne rozwiązania IoT znajdują zastosowanie w obszarach takich jak budynki, systemy alarmowe, transport i logistyka, bezpieczeństwo osobiste, opieka zdrowotna, budownictwo, gminy, szkoły, służby ratunkowe, sieci energetyczne i wiele innych.
Polski oddział znajduje się we Wrocławiu, a główna siedziba AddSecure znajduje się w Sztokholmie, w Szwecji. Naszym głównym rynkiem jest Europa, ale obsługujemy klientów na całym świecie. Zatrudniamy ponad 1000 pracowników, aby przyczynić się do uczynienia świata bezpieczniejszym i zrównoważonym.

Tags:

Subscribe

Media

Media

Quotes

Jesteśmy dumni z wprowadzenia RoadView Plus, naszego innowacyjnego rozwiązania opartego na SI. Ta nowatorska technologia, z najbardziej zaawansowanym algorytmem wykrywania zmęczenia i/lub rozproszenia na rynku, pomoże upewnić operatorów floty, że ich kierowcy są bezpieczni na drodze. Jesteśmy przekonani, że nasza najnowsza oferta rewolucjonizuje bezpieczeństwo drogowe i pomaga zapobiegać wypadkom spowodowanym np. sennością kierowcy.
Ulrika Allén, Wiceprezes ds. Produktu i Technologii Smart Transport w AddSecure