Nowa wersja Pinnacle Studio 16 rewolucjonizuje sztukę obróbki wideo

Report this content

Wielokrotnie nagradzana technologia, niepowtarzalne funkcje 3D i bezpłatne przechowywanie w chmurze: Pinnacle Studio 16 to najnowocześniejsza z dotychczasowych wersji programu

Maidenhead, Wielka Brytania – wtorek, 28 sierpnia 2012 r. – W dniu dzisiejszym firma Corel zapowiedziała publikację nowej wersji rodziny programów Pinnacle Studio, która obejmuje: Pinnacle Studio™ 16, Pinnacle Studio 16 Plus, Pinnacle Studio 16 Ultimate oraz Pinnacle Studio for iPad. Ta nowa linia produktów, oparta na wielokrotnie nagradzanej technologii i równie łatwa w użyciu co wcześniejsze wersje, oferuje rozwiązania do obróbki wideo dla użytkowników na wszystkich poziomach zaawansowania. Optymalizacja pod kątem wykorzystania najnowszych procesorów graficznych z technologią CUDA, unikatowa obsługa technologii NVIDIA 3D Vision, bezpłatne przechowywanie i udostępnianie plików w chmurze internetowej Box oraz odświeżony interfejs użytkownika sprawiają, że Pinnacle Studio 16 to najnowocześniejsza z dotychczasowych wersji programu. Nowoczesny, szybki i łatwy w obsłudze program Pinnacle Studio 16 podniesie atrakcyjność każdej produkcji wideo.

„Nowa rodzina produktów Pinnacle Studio 16 to pierwszy zestaw aplikacji do obróbki wideo ogólnego przeznaczenia umożliwiający tworzenie projektów profesjonalnej jakości na komputerach PC lub na tablecie iPad dzięki pełnej integracji programów Pinnacle Studio na komputery PC i na iPada. Na rynku nie ma innego rozwiązania oferującego taką możliwość” — mówi Matt DiMaria, wiceprezes I dyrektor generalny działu multimediów cyfrowych w firmie Corel. „Co więcej, dzięki bogate ale intuicyjne zestawy funkcji sprawiają, że każdy użytkownik znajdzie dla siebie odpowiednią wersję. Jesteśmy przekonani, że nasi użytkownicy będą zachwyceni twórczą wolnością i elastycznością nowej linii produktów.”

Niepowtarzalne funkcje i optymalizacja 3D

Owocem partnerskiej współpracy firm Pinnacle i NVIDIA jest unikatowa na rynku obsługa technologii NVIDIA 3D Vision dostępnej w kartach graficznych Quadro i kartach z serii GeForce firmy NVIDIA. Użytkownicy mogą teraz edytować i wyświetlać podgląd wideo 3D w zarówno trybie pełnoekranowym, jak i okienkowym. Żadna inna aplikacja do edycji wideo nie oferuje takiej funkcji. Ponadto, program Pinnacle Studio 16 w pełni wykorzystuje możliwości najnowszych kart graficznych NVIDIA z technologią CUDA, która zapewnia błyskawicznie szybką obróbkę I renderowanie wideo.

Wyświetlanie, obróbka i udostępnianie na całym świecie za pomocą urządzenia iPad I chmury internetowej

Razem z produktami z rodziny Pinnacle Studio 16 użytkownicy otrzymują bezpłatnie do 50 GB miejsca na przechowywanie plików w chmurze i udostępnianie ich w usłudze Box. Zapewnia to łatwy dostęp do plików i projektów multimedialnych oraz umożliwia ich wysyłanie i edytowanie w dowolnej przeglądarce. Użytkownicy mogą nawet rozpoczynać obróbkę materiałów w drodze dzięki pełnej integracji z aplikacją Pinnacle Studio for iPad

„Integracja usługi Box z programem Pinnacle Studio 16 ułatwia twórcom przeglądanie, edytowanie I udostępnianie nagrań wideo niezależnie od tego, gdzie się w danej chwili znajdują” — mówi Chris Yeh, wiceprezes ds. platformy w firmie Box. „Otwarta platforma usługi Box w połączeniu z możliwościami rodziny produktów Pinnacle Studio otwiera nowe pole do innowacji, z której skorzystają wszyscy twórcy w każdej dziedzinie związanej z multimediami i rozrywką.”

O programie Pinnacle Studio 16

Tworzenie niesamowitych filmów wideo w formacie HD lub 3D nigdy nie było tak szybkie i łatwe jak w programie Pinnacle Studio 16.

 • Wbudowane samouczki pomogą tworzyć atrakcyjne filmy wideo
 • Szybkie importowanie nagrań wideo i zdjęć z każdego urządzenia cyfrowego
 • Importowanie i dopracowywanie projektów z aplikacji Pinnacle Studio for iPad
 • Tworzenie stereoskopowych filmów 3D równie łatwe co filmów HD
 • Tworzenie wersji roboczych w postaci serii ujęć, a nawet automatyczne generowanie filmów
 • Poprawianie i retuszowanie klipów wideo, zdjęć i nagrań audio na 6 ścieżkach osi czasu
 • Ponad 1500 efektów 2D/3D, menu i animacji
 • Tworzenie dopasowanych do obrazu ścieżek dźwiękowych w aplikacji Scorefitter®
 • Szybkie udostępnianie przez Facebook, YouTube, iPad, Apple TV, XBox lub DVD

O programie Pinnacle Studio 16 Plus

Obok wszystkich fantastycznych funkcji programu Pinnacle Studio 16, Pinnacle Studio 16 Plus oferuje także:

 • Zaawansowane funkcje edycji HD/3D
 • Precyzyjna edycja klatek na 24 ścieżkach
 • Ponad 1800 efektów 2D/3D, menu i animacji z kontrolą klatek kluczowych
 • Jednoczesne wyświetlanie źródła i osi czasu
 • Tworzenie dysków Blu-ray
 • Miksowanie dźwięku przestrzennego Dolby Digital 5.1

O programie Pinnacle Studio 16 Ultimate

Pinnacle Studio 16 Ultimate to łatwe w użyciu narzędzie do tworzenia profesjonalnych filmów wideo HD i 3D. Produkt zawiera wszystkie funkcje programu Pinnacle Studio 16 Plus, a także następujące funkcje dodatkowe:

 • Ponad 2000 efektów
 • Siedem zaawansowanych wtyczek Red Giant w zestawach Filmmaker i Motion Graphics
 • Arkusz green screen

O programie Pinnacle Studio for iPad

Program Pinnacle Studio for iPad umożliwia łatwe tworzenie atrakcyjnych filmów wideo w podróży. Użytkownicy mogą rozpoczynać pracę nad projektem na tablecie iPad, a następnie zaimportować projekt do dowolnej wersji programu Pinnacle Studio na komputerze PC, aby kontynuować obróbkę.

 • Możliwość pracy z dowolnymi multimediami (wideo, audio i zdjęcia) na tablecie iPad, nawet w formacie HD 1080p
 • Narzędzia do porządkowania multimediów: albumy, zdarzenia, twarze i inne
 • Precyzyjna edycja materiału z możliwością przycinania pojedynczych klatek na osi czasu i w narzędziu Precision Trimmer
 • Szybkie tworzenie wielowarstwowych animacji 3D za pomocą dołączonych do programu szablonów Montage
 • Generowanie profesjonalnej jakości napisów z pełną kontrolą tekstu, kroju czcionki, koloru, rozmiaru, położenia i obrotu
 • Nagrywanie narracji bezpośrednio na osi czasu
 • Obsługa formatu wyjściowego 1080p umożliwia udostępnianie nagrań wideo w serwisach YouTube, Facebook, Box email i innych

Dostępność

Programy Pinnacle Studio 16, Pinnacle Studio 16 Plus i Pinnacle Studio 16 Ultimate są dostępne w 17 wersjach językowych, w tym polskiej, i można je nabyć w postaci elektronicznej (do pobrania) na stronie internetowej www.pinnaclesys.com. Wersje pudełkowe w języku polskim będą dostępne na początku września u naszych autoryzowanych sprzedawców na całym świecie.

Sugerowane ceny detaliczne (SRP): Pinnacle Studio 16 59,95 Euro; Pinnacle Studio 16 Plus 99,95 euro; Pinnacle Studio 16 Ultimate 129,95 euro. Użytkownicy programów Pinnacle Studio w wersji 9 lub nowszej oraz Avid Studio i Pinnacle/Avid Liquid w wersji 6 lub nowszej mogą skorzystać z oferty aktualizacji po obniżonej cenie: Aktualizacja do wersji Pinnacle Studio 16 Plus: 69,95 Euro. Aktualizacja do wersji Pinnacle Studio 16 Ultimate: 89,95 Euro. Wszystkie ceny zawierają VAT. Więcej informacji na stronie internetowej www.pinnaclesys.com

Aplikacja Pinnacle Studio na iPada jest dostępna już dziś na całym świecie w sklepie App Store w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, japońskim, holenderskim i chińskim uproszczonym. Więcej informacji na stronie internetowej www.pinnaclesys.com/studioapp.

O firmie Corel

Firma Corel to jeden z wiodących producentów oprogramowania na świecie. Z naszych produktów korzysta ponad 100 milionów aktywnych użytkowników w ponad 75 krajach. Przez lata zyskaliśmy reputację twórców nowoczesnych, godnych zaufania produktów, które są przyjazne dla użytkowników i pomagają im znacznie usprawnić pracę. Branża uhonorowała nasze osiągnięcia setkami nagród za nowoczesność oprogramowania, design i znakomity stosunek wartości do ceny.

Oferta Corel Corporation obejmuje jedne z najlepiej rozpoznawalnych na całym świecie marek oprogramowania, takich jak Corel®, Roxio®, WinZip® i Pinnacle™. W naszym portfolio znajdują się takie produkty jak CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® PaintShop® Pro, Corel® VideoStudio®, Corel® WordPerfect® Office, Pinnacle Studio™, Roxio® Creator®, Roxio® Toast® i WinZip®.

Więcej informacji o firmie Corel na stronie internetowej www.corel.com.

© 2012 Corel Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Corel, CorelDRAW, Dazzle, PaintShop, Pinnacle, Pinnacle Studio, logo Pinwheel, Roxio, Roxio Creator, Scorefitter, Toast, VideoStudio I Wordperfect są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Corel Corporation i/lub jej jednostek zależnych. WinZip jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy WinZip International LLC. Wszelkie inne nazwy produktów i znaki towarowe, zastrzeżone lub nie, zostały użyte wyłącznie w celu ich identyfikacji i pozostają wyłączną własnością odpowiednich podmiotów.

Informacje kontaktowe dla prasy:

Tim Schade
Senior PR Manager EMEA
tim.schade@corel.com
Tel: +44 (0) 1628 589849

Materiały prasowe można pobrać tutaj

Tags: