Nowy pakiet Roxio Game Capture HD PRO:

Pierwsze zintegrowane rozwiązanie do przechwytywania, montażu, udostępniania i transmisji gier na żywo w jakości HD

Maidenhead, Wielka Brytania — wtorek, 25 września — W dniu dzisiejszym firma Corel poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży pakietu Roxio® Game Capture HD PRO, najbardziej wszechstronnego i najłatwiejszego w obsłudze narzędzia umożliwiającego graczom przechwytywanie, montaż i udostępnianie ekscytujących fragmentów gier w olśniewającej jakości HD. Roxio Game Capture HD PRO to idealne, kompleksowe rozwiązanie dla entuzjastów gier, a także pierwsze urządzenie przechwytujące, które oferuje transmisję strumieniową na żywo.

Roxio Game Capture HD PRO to wszechstronny pakiet dla graczy, zawierający nie tylko najwyższej klasy kartę przechwytującą umożliwiającą kodowanie wideo w formacie H.264 oraz rejestrowanie w rozdzielczościach 720p i 1080 60i/30p, ale także w pełni funkcjonalny edytor wideo specjalnie przystosowany do potrzeb graczy. Dzięki partnerskiej współpracy firmy Roxio z serwisem Twitch użytkownicy będą mogli transmitować wideo bezpośrednio do swoich kanałów bez opuszczania używanej aplikacji. A wszystko to w cenie, która nie wymaga rozbicia banku.

„Gracze lubią pokazywać swoje najlepsze akcje i osiągnięcia z gier. Chętnie oglądają też nagrania innych graczy, poszukując w nich wskazówek” — mówi Matt DiMaria, wiceprezes i dyrektor generalny działu multimediów cyfrowych w firmie Corel. „Nasz nowy produkt podnosi atrakcyjność tych prezentacji dzięki rejestracji wideo w jakości HD i możliwości łatwego udostępniania nagrań w serwisach społecznościowych. A co więcej, Roxio Game Capture HD PRO umożliwia strumieniowe transmisje na żywo. To zupełnie nowa jakość w komunikacji społecznościowej.”

Bezpośrednie transmisje na żywo:

Dzięki nawiązaniu partnerskiej współpracy z serwisem Twitch, skupiającym największą na świecie społeczność fanów transmisji gier wideo, użytkownicy pakietu Roxio Game Capture HD Pro mogą transmitować przebieg gier na żywo bezpośrednio z aplikacji do swoich kanałów w serwisie Twitch. Transmisję można uzupełnić w czasie rzeczywistym o własny komentarz głosowy dla widzów.

„Jesteśmy dumni z partnerstwa z tak nowoczesną firmą jak Roxio” — mówi Kevin Lin, dyrektor ds. operacyjnych w serwisie Twitch. „Naszym zdaniem już wkrótce granie w gry i transmitowanie gier stanie się jednym i tym samym. Jesteśmy największą na świecie platformą do transmisji gier na żywo i społecznością graczy. Dlatego zależy nam, aby przechwytywanie i transmitowanie przebiegu gier było tak łatwe, jak to tylko możliwe. Firma Roxio niezmiernie nam w tym pomaga.”

Specjalnie zaprojektowany edytor wideo:

Przeznaczona dla graczy wersja wiodącego edytora wideo firmy Roxio pozwala użytkownikom przekształcać nagrania z gier w fascynujące filmy. Edytor ten, opracowany z myślą o graczach, zawiera specjalne opcje edycyjne które nadadzą nagraniom profesjonalny połysk. Wbudowany moduł do zmieniania głosu umożliwia dopasowanie narracji użytkownika do gry, a funkcja „obraz w obrazie” pozwala nakładać na siebie osobne ścieżki wideo. Użytkownicy otrzymują także do wyboru ponad 90 atrakcyjnych efektów przejść. Gotowe filmy można przesłać jednocześnie do serwisów YouTube i Facebook albo zapisać w różnych formatach przeznaczonych do odtwarzania na komputerach PC i urządzeniach mobilnych, takich jak iPad, iPhone lub iPod.

Informacje o pakiecie Roxio Game Capture HD PRO

 • Nagrywanie wideo w jakości HD: Gracze mogą nagrywać przebieg gier w rozdzielczościach 720p, 1080/60i lub 1080/30p.
 • Transmisje na żywo w serwisie Twitch: Dzięki partnerskiej współpracy firm Roxio i Twitch użytkownicy mogą na żywo transmitować przebieg gier z konsoli w swoich kanałach Twitch. Transmisję można uzupełnić w czasie rzeczywistym o własny komentarz głosowy dla widzów.
 • Przechwytywanie wideo przez interfejs HDMI i Component: Użytkownicy mogą rejestrować gry w jakości HD za pośrednictwem wejść i wyjść HDMI lub Component.
 • Przechwytywanie z konsoli: Gry można rejestrować na konsolach Xbox 360, Kinect, PlayStation i Wii
 • Przechwytywanie z komputerów PC: Na komputerach PC można przechwytywać przebieg gier za pomocą interfejsu HDMI w wybranych kartach graficznych i urządzenia przechwytującego Roxio Game Capture HD PRO. To rozwiązanie nie obciąża zasobów komputera i nie wpływa na wydajność gier.
 • Nagrywanie z podglądem na pełnym ekranie: Podczas nagrywania gry w aplikacji przechwytującej użytkownicy mogą włączyć pełnoekranowy podgląd nagrania. Naciśnięcie klawisza ESC powoduje powrót to aplikacji ze standardowym oknem podglądu.
 • Dostosowywanie jakości wideo: Użytkownicy mogą łatwo dobierać jakość obrazu i rozmiar pliku wideo za pomocą suwaka, a także używać własnych ustawień szybkości transmisji (liczbę bitów na sekundę).
 • Skróty klawiaturowe do przechwytywania: W aplikacji przechwytującej dostępne są skróty klawiaturowe umożliwiające rozpoczynanie i zatrzymywanie przechwytywania gry zarówno w normalnym oknie, jak i w trybie pełnoekranowym. Domyślnie przypisane skróty można dostosować do własnych upodobań.
 • Udostępnianie w serwisach społecznościowych: Za pomocą aplikacji VideoWave użytkownicy mogą łatwo zalogować się i udostępniać zapis gier jednocześnie w serwisach YouTube i Facebook.
 • Zmiana głosu i atrakcyjne profile głosowe: Roxio Game Capture HD PRO to pierwszy tego rodzaju produkt, który umożliwia modyfikowanie głosu użytkownika w celu dopasowania jego brzmienia do gry.
 • Zmiana szybkości: Dzięki szablonom nagrań z pojedynczą, podwójną i potrójną szybkością użytkownicy mogą uzyskać efekt szybkiego „przewijania” oraz stosować efekt spowolnienia, aby zaakcentować wybrane fragmenty gry. Tę funkcję można zastosować do całego nagrania lub tylko do wybranych fragmentów.
 • Windows 8: Oprogramowanie Roxio Game Capture HD PRO jest zgodne z systemem Windows 8 i współpracuje z systemami Windows 7/Vista/XP
 • Zawartość pakietu: Urządzenie przechwytujące Roxio Game Capture HD PRO, kabel USB, oprogramowanie Roxio Game Capture, podręcznik wprowadzający

Cena i dostępność

Pakiet Roxio Game Capture HD PRO jest dostępny w angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej i holenderskiej wersji językowej. Pakiet jest już dostępny i można go zamówić u sprzedawców produktów Corel.

Sugerowana cena detaliczna (SRP) pakietu Roxio Game Capture HD PRO wynosi €139.99 (cena zawiera VAT).

Dołącz do społeczności Roxio

Informacje o firmie Corel

Firma Corel to jeden z wiodących producentów oprogramowania na świecie. W jej ofercie znajdują się znane na rynku marki oprogramowania, takie jak Roxio®, Pinnacle™ i WinZip®. Firma zdobyła uznanie dzięki najwszechstronniejszej na rynku ofercie programów graficznych i biurowych oraz narzędzi do obsługi multimediów cyfrowych jako innowacyjnych, godnych zaufania produktów, które są łatwe do opanowania i obsługi oraz pomagają użytkownikom w zwiększaniu kreatywności i produktywności. Firma Corel została uhonorowana setkami nagród branżowych, przyznanych za innowacyjność, jakość i wartość.

Do popularnych na całym świecie produktów należą między innymi: CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® Painter™, Corel® PaintShop® Pro, Corel® VideoStudio®, Corel® WordPerfect® Office, Pinnacle Studio™, Roxio Creator®, Roxio® Toast® oraz WinZip®.

Więcej informacji na temat firmy Corel można znaleźć pod adresem www.corel.com.

Więcej informacji na temat firmy Roxio można znaleźć pod adresem www.roxio.com.

© 2012 Corel Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Corel, logo Corel, logo Corel Balloon, CorelDRAW, PaintShop, Pinnacle, Pinnacle Studio, Roxio, Roxio Creator, Toast, VideoStudio, Videowave i WordPerfect są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Corel Corporation i/lub jej jednostek zależnych. WinZip jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy WinZip International LLC. Wszelkie inne nazwy produktów i znaki towarowe, zastrzeżone lub nie, zostały użyte wyłącznie w celu ich identyfikacji i pozostają wyłączną własnością odpowiednich podmiotów.

Informacje kontaktowe dla prasy:

Tim Schade
Senior PR Manager EMEA
tim.schade@corel.com
Tel: +44 (0) 1628 589849

Tags: