Nowy program PaintShop® Pro X5 — wszechstronnie łączy narzędzia do edycji zdjęć i projektowania

Łatwe porządkowanie, edytowanie i udostępnianie prac artystycznych przy użyciu zaawansowanych funkcji

Maidenhead, Wielka Brytania — 5 września 2012 — Firma Corel® poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu na rynek programu PaintShop® Pro X5 — zaawansowanego rozwiązania do edycji zdjęć i projektowania. Program PaintShop Pro X5 udostępnia wszystkie niezbędne narzędzia do zaawansowanego edytowania i projektowania cyfrowego, za pomocą których można tworzyć zdumiewające prace i zachwycające dzieła. Łatwe w obsłudze, profesjonalnej jakości narzędzia oraz podręczne materiały szkoleniowe umożliwiają użytkownikom o różnym stopniu umiejętności — od początkujących amatorów po doświadczonych profesjonalistów — efektywne porządkowanie, edytowanie i udostępnianie swoich prac fotograficznych i wizji artystycznych.

Najnowsza wersja programu PaintShop zawiera aktualizacje i usprawnienia najpopularniejszych funkcji, takich jak style warstw, pędzle czy narzędzia do scalania zdjęć o dużej rozpiętości tonalnej (HDR). Program PaintShop Pro X5 udostępnia także nowe narzędzia artystyczne, takie jak Ciemnia retro, paleta Efekty natychmiastowe czy efekt Filtr połówkowy. Nowością w wersji X5 jest także integracja z serwisami społecznościowymi oraz narzędzia organizacyjne, takie jak opcja rozpoznawania twarzy czy funkcja Udostępnij moją wycieczkę, która umożliwia udostępnianie interaktywnych pokazów slajdów z mapami.

„Ulepszenia programu Program PaintShop Pro były zawsze w dużym stopniu inspirowane pomysłami użytkowników, a wersja X5 jest tego doskonałym przykładem” — mówi Matt DiMaria, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny działu Digital Media w firmie Corel. „Nasi klienci zajmują się wieloma dziedzinami grafiki i różnią się poziomem zaawansowania. Wysłuchaliśmy ich opinii i dostosowaliśmy nowe narzędzia i aktualizacje w wersji X5 do ich potrzeb. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu społeczności użytkowników jesteśmy pewni, że jakość i liczba nowych funkcji programu PaintShop Pro X5 czyni go wartościowym uaktualnieniem”.

Najważniejsze nowe i ulepszone narzędzia:

 • NOWOŚĆ! Paleta Efekty natychmiastowe: Zawiera wiele gotowych efektów i stylów z takich kategorii, jak artystyczne, portret, czarno-białe oraz krajobraz, a także umożliwia użytkownikom tworzenie własnych wzorców!
 • NOWOŚĆ! Ciemnia retro: Po zastosowaniu specjalnych efektów barwy i kontrastu zdjęcia uzyskują elegancki wygląd inspirowany wczesnymi technikami fotograficznymi.
 • Ulepszone! Narzędzia do scalania zdjęć o dużej rozpiętości tonalnej (HDR): Umożliwiają tworzenie kontrastowych fotografii czarno-białych, łatwiejsze scalanie zdjęć oraz przetwarzanie wsadowe zdjęć HDR przy użyciu wzorców ustawień.
 • NOWOŚĆ! Funkcja Jedno zdjęcie RAW: Umożliwia uzyskanie efektu analogicznego do techniki HDR na bazie pojedynczego zdjęcia RAW.
 • NOWOŚĆ! Efekt Filtr połówkowy: Na zdjęciach można zastosować półprzezroczysty gradient kolorów w celu zasymulowania użycia różnych filtrów fotograficznych.
 • Ulepszone! Style warstw: Możliwość stosowania różnych stylów, np. cienia, blasku i odbicia bezpośrednio z palety Warstwy.
 • NOWOŚĆ i ulepszenie! Pędzel malarski: Nowy pędzel akwareli oraz ulepszona obsługa importu pędzli programu Adobe Photoshop.
 • NOWOŚĆ i ulepszenie! Corel Guide: Wbudowane szkoleniowe nagrania wideo, komunikatywne samouczki i materiały do bezpłatnego pobrania, takie jak tubki obrazków, ramki, pędzle, wzorce i wiele innych.
 • NOWOŚĆ! Miejsca: Możliwość przypisywania fotografii do rzeczywistych lokalizacji, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko przeglądać i wyszukiwać zdjęcia na podstawie informacji geograficznych.
 • NOWOŚĆ! Udostępnij moją wycieczkę: Dzięki tej funkcji można udostępnić zdjęcia z wycieczki oraz utworzyć pokaz slajdów z łączami do interaktywnej mapy.
 • NOWOŚĆ! Osoby: Technologia rozpoznawania twarzy, która umożliwia identyfikowanie i oznaczanie osób w celu łatwiejszego zarządzania zdjęciami i udostępniania ich w serwisach społecznościowych.

Przedstawiamy także pakiet PaintShop Pro X5 Ultimate

Od dziś dostępny jest także pakiet PaintShop Pro X5 Ultimate. Ta wersja pakietu oferuje wszystkie zaawansowane funkcje edycji zdjęć i narzędzia graficzne dostępne w programie PaintShop Pro X5 oraz wartościowe dodatki. Użytkownicy mogą w pełni realizować swoje pomysły twórcze dzięki nagradzanym filtrom fotograficznym Nik Color Efex Pro 3.0 oraz narzędziom do ulepszania portretów REALLUSION FaceFilter Studio 2.0. Ponadto dostępnych jest ponad 100 unikatowych pędzli, tekstur i teł do bezpłatnego wykorzystania, co sprawia, że pakiet ten ma wyjątkową wartość.

Ceny i dostępność

Program PaintShop Pro X5 jest obecnie dostępny w języku angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i holenderskim. Można go kupić już dziś w wersji elektronicznej do pobrania (ESD) w witrynie www.corel.com lub za pośrednictwem międzynarodowej sieci sprzedaży firmy Corel. Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi 69.99 euro. Użytkownicy programu PaintShop Pro w wersji X3 lub nowszej są uprawnieni do zakupu uaktualnienia w cenie 49.99 euro. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Dostępne są również wersje komercyjne i edukacyjne w postaci licencji wielostanowiskowych. Od października program PaintShop Pro X5 będzie także dostępny w języku rosyjskim, hiszpańskim, fińskim i polskim.

Pakiet PaintShop Pro X5 Ultimate jest obecnie dostępny w języku angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i holenderskim w witrynie www.corel.com oraz w sieci sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 89.99 euro za pełną wersję i 69.99 euro za uaktualnienie. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Aby uzyskać więcej informacji na temat programu PaintShop Pro X5 lub pobrać w pełni funkcjonalną wersję próbną, należy odwiedzić stronę www.corel.com/paintshop.

Kontakt:

Tim Schade
Senior PR Manager EMEA
tim.schade@corel.com
Tel: +44 (0) 1628 589849

Dołącz do społeczności użytkowników programu PaintShop Pro

 • Poznaj użytkowników programu PaintShop Pro w portalu Facebook
 • Śledź aktualności na Twitterze: @CPaintShopPro

Informacje o firmie Corel

Firma Corel to jeden z wiodących producentów oprogramowania na świecie. Z naszego oprogramowania korzysta ponad 100 milionów aktywnych użytkowników w 75 krajach. Przez lata działalności firma zdobyła uznanie dzięki dostarczaniu innowacyjnych, godnych zaufania produktów, które są łatwe do opanowania i obsługi oraz pomagają w zwiększaniu produktywności. Firma Corel została uhonorowana setkami nagród branżowych, przyznanych za innowacyjność, jakość i wartość oprogramowania.

W ofercie firmy Corel Corporation znajdują się znane na rynku marki oprogramowania, takie jak Corel®, Pinnacle™, Roxio® i WinZip®. Oferta produktów obejmuje takie programy, jak CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® PaintShop® Pro, Corel® VideoStudio®, Corel® WordPerfect® Office, Pinnacle Studio™, Roxio Creator®, Roxio® Toast® oraz WinZip®. Więcej informacji na temat firmy Corel można znaleźć pod adresem www.corel.com.

© 2012 Corel Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Corel, logo Corel, logo balonu, CorelDRAW, PaintShop, Pinnacle, Pinnacle Studio, Roxio, Roxio Creator, Toast, VideoStudio i WordPerfect są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Corel Corporation i/lub jej firm zależnych. WinZip jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy WinZip International LLC. Pozostałe nazwy oraz wszelkie wymienione zastrzeżone i niezastrzeżone znaki towarowe zostały użyte tylko w celu identyfikacji produktów i należą do ich właścicieli.

Tags: