• news.cision.com/
  • Green Zones/
  • TOP 10 – Najmniejsze strefy ekologiczne w Europie - Niemieckie ministrefy dla diesli mieszczą się na boisku piłkarskim

TOP 10 – Najmniejsze strefy ekologiczne w Europie - Niemieckie ministrefy dla diesli mieszczą się na boisku piłkarskim

Report this content

Berlin, 11.09.2019. Portal stref ekologicznych Green-Zones ustalił rozmiary najmniejszych europejskich stref ekologicznych, mierząc ich długość i szerokość.

Na miejscu 10 najmniejszych stref ekologicznych w Europie znalazła się strefa ekologiczna Tyrol w Austrii. Utworzona tam strefa na autostradzie A12 Inntal ma długość 83,6 km i szerokość 22 m. Tak więc na powierzchni 1,84 km² mogą jeździć już tylko ciężarówki z klasą EURO 4, natomiast autobusy i osobówki wszystkich klas EURO mają obecnie jeszcze wolny przejazd.

Na miejscu 9 najmniejszych stref ekologicznych znajduje się „Wielka Wyspa“ (Grande Île) w Strasburgu. Wyspa w centrum miasta ma długość/szerokość od ok. 1.400 do 950 m i niniejszym powierzchnię 1,33 km². Pojazdy dostawcze do wjazdu potrzebują od września 2019 co najmniej winiety Crit-Air nr 3, o ile nadrzędna uzależniona od pogody strefa ZPA nie wymusza jeszcze wyższych zaostrzeń.  

W środku najmniejszych stref ekologicznych w Europie znajdują się strefy zakazu jazdy dla diesli w niemieckich miastach. Strefy zakazu jazdy na ulicach Stresemannstraße i Max-Brauer-Allee w Hamburgu z odpowiednio 3.000 m i 550 m długości przy szerokości 10 i 15 m tworzą powierzchnie 0,03 i 0,008 km² z zakazem jazdy dla pojazdów diesla klasy EURO 0-5.  

Na miejscu 1 i tym samym liderem najmniejszych stref ekologicznych jest strefa zakazu jazdy dla diesli w Düsseldorfie/Niemcy. Utworzona tam na ulicy Prinz-Georg-Straße każdorazowo na prawym pasie jazdy strefa ekologiczna ma długość 650 m i szerokość 2,5 m (w każdym kierunku jazdy), co daje powierzchnię 3.250 m² i odpowiada nawet niecałej połówce boiska do piłki nożnej. Jeździć tam mogą tylko pojazdy elektryczne i hybrydowe.  

Kolejność stref TOP-10 można zaczerpnąć z poniższej tabeli. Wszystkie szczegóły dotyczące każdej strefy ekologicznej w Europie można znaleźć klikając na linki w tabeli.
Cykl dotyczący europejskich stref ekologicznych-TOP będzie kontynuowany w miesiącach letnich - po nim nastąpią oceny stref środowiskowych "największych", "najmniejszych", "najbardziej zanieczyszczonych", "najstarszych", "najnowszych", "najpiękniejszych", "najbardziej niebezpiecznych" i "dziwacznych" w Europie.
 

Berlińska firma Green-Zones dostarcza informacji na temat stałych i uzależnionych od pogody (tymczasowych) stref ekologicznych w Europie oraz w poszczególnych krajach europejskich, m.in. na portalach green-zones.eu, umwelt-plakette.de, crit-air.fr i blaue-plakette.de. Korzystając z bezpłatnej aplikacji Green-Zones i profesjonalnej aplikacji ("Fleet-App"), turyści, a w szczególności użytkownicy komercyjni (np. firmy autobusowe i transportowe) mogą w czasie rzeczywistym rzetelnie informować się o aktualnych strefach ekologicznych. Wymagane plakietki/winiety i rejestracje są również dostępne poprzez Green-Zones.

Bernhard Skiba

Country Manager
Poland / Czech Republic
bernhard.skiba@green-zones.eu 

Portal informacyjno-zamówieniowy dla firm europejskich
Strefy środowiskowe i naklejki z drobnym plyem

Green-Zones GmbH
Helmholtzstraße 2-9
D-10587 Berlin
Geschäftsführung Michael Kroehnert
Amtsgericht Berlin -Charlottenburg, HRB 169866 B

www.green-zones.eu/pl

Tags: