• news.cision.com/
  • Green Zones/
  • TOP 10 - Najpiękniejsze strefy ekologiczne w Europie  Francja zdecydowanym liderem celów podróży

TOP 10 - Najpiękniejsze strefy ekologiczne w Europie  Francja zdecydowanym liderem celów podróży

Report this content

Berlin, 28.08.2019. Portal stref ekologicznych Green-Zones wyłonił najpiękniejsze strefy ekologiczne Europy, które warte są odwiedzenia z powodu swoich zabytków Kultury, miejsc historycznych czy po prostu jako tajny typ.

Na miejscach 10 i 9 najpiękniejszych stref ekologicznych Europy leżą stare miasta Lyonu, które ze swoimi krętymi uliczkami i renesansową dzielnicą znajduje się na liście UNESCO, oraz okolica Placu Wolności w „mieście musztardy” Dijon. W obu francuskich miastach zostały przed ponad dwoma latami utworzone tzw. strefy ZPA/ZPAd. Te zależne od pogody strefy ekologiczne aktywują się przy szczytach zanieczyszczenia powietrza (pył zawieszony, ozon, NOx) w ciągu max. 24h i są wtedy nieprzejezdne dla wielu pojazdów wszystkich klas.

W środku stawki znajdują się kanały Amsterdamu, zabytki UNESCO wiedeńskiego starego miasta, promenada i nowy port w Kopenhadze, barokowe stare miasto w niemieckim Heidelbergu, jak również „Mała Wenecja” we francuskim Annecy. Wszystkie są absolutnymi magnesami turystycznymi i dlatego również zlokalizowane w chronionych strefach ekologicznych, w których obowiązują także wysokie ograniczenia dla prawie wszystkich typów pojazdów.

Na miejscu 1 i w ten sposób lider najpiękniejszych stref ekologicznych Europy jest prawie nieunikniony Paryż, minimalnie przed światowym dziedzictwem Starego Miasta Pragi. Francuska stolica może poszczycić się nie tylko trzema różnymi strefami ekologicznymi (ZCR, ZPA i ZFE) oraz jej surowymi ograniczeniami dla wszelkich typów pojazdów, ale także dużym zagęszczeniem atrakcji turystycznych, takich jak Sacré-Cœur na Montmartre, Luwr z Mona Lisą, Muzeum d'Orsay z pracami van Gogha, Rodina i innych francuskich impresjonistów oraz oczywiście Wieżą Eiffla.

Kolejność stref TOP-10 można zaczerpnąć z poniższej tabeli. Wszystkie szczegóły dotyczące każdej strefy ekologicznej w Europie można znaleźć klikając na linki w tabeli. Cykl dotyczący europejskich stref ekologicznych-TOP będzie kontynuowany w miesiącach letnich - po nim nastąpią oceny stref środowiskowych "największych", "najmniejszych", "najbardziej zanieczyszczonych", "najstarszych", "najnowszych", "najpiękniejszych", "najbardziej niebezpiecznych" i "dziwacznych" w Europie.

Berlińska firma Green-Zones dostarcza informacji na temat stałych i uzależnionych od pogody (tymczasowych) stref ekologicznych w Europie oraz w poszczególnych krajach europejskich, m.in. na portalach green-zones.eu, umwelt-plakette.de, crit-air.fr i blaue-plakette.de. Korzystając z bezpłatnej aplikacji Green-Zones i profesjonalnej aplikacji ("Fleet-App"), turyści, a w szczególności użytkownicy komercyjni (np. firmy autobusowe i transportowe) mogą w czasie rzeczywistym rzetelnie informować się o aktualnych strefach ekologicznych. Wymagane plakietki/winiety i rejestracje są również dostępne poprzez Green-Zones.

David Pechmann

Public Relations & Marketing
Telefon: +49 30 39 88 721 41
david.pechmann@green-zones.eu

Portal informacyjno-zamówieniowy dla firm europejskich
Strefy środowiskowe i naklejki z drobnym plyem

Green-Zones GmbH
Helmholtzstraße 2-9
D-10587 Berlin
Geschäftsführung Michael Kroehnert
Amtsgericht Berlin -Charlottenburg, HRB 169866 B

www.green-zones.eu/pl

Tags: